Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

AroxXxPL

Czy msi gt 730 2gb ddr3 będzie lepszy od msi nx8800gts 320mb?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam dylemat, ponieważ chciałbym kupić kartę graficzną do ok.250zł.

Znalazłem msi gt 730 2gb ddr3 i chciałbym ją kupić.I niewiem czy będzie trochę lepsza od mojej.Chciałbym dodać, że chciałbym znaleść kartę która ma przynajmniej 1gb pamięci, ponieważ grając w np.Battlefield 3 lub medal of honor warfighter wywala mnie na pulpit z powiadomieniem o niedostateczniej pamięci karty graficznej.Chciałbym, żeby karta ta miała własnie ok.1gb pamięci i żeby było troszeczkę (powtarzam troszke) lepiej z wydajnością w grach o np.10fps.

Mój sprzęt to:

Amd athlon 64 x2 5400+ 2.8ghz

4gb ram ddr2

asus m2a-mx

msi nx8800gts 320mb gddr3

zasilacz enlight gps-400ab c (400W)

 

Jeszcze raz powtarzam, że nie chcę czegoś takiego jak (wymień procesor itp.)

Poszukuje karty która ma przynajmniej 1gb pamięci i jest troche lepsza (o ok.10fps) i pozwala grać w np.bf3 , medal of honor warfighter czy dirt 3.

Proszę o pomoc i pozdrawiam ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto się pchać w 20/30 itp. Zastanów się może nad tą Link i możesz suzkać jakiś używanych 2xx (jesli grasz w te 2 gry, ta seria nie obsługuje już dx11 które do nowych gier typu shadow of mordor,crysis jest wymagane) albo z serii 4xx, może 470? Tylko przy przy zakupie karty, właściwie jakiejkolwiek będzie KONIECZNA zmiana zasilacza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto się pchać w 20/30 itp. Zastanów się może nad tą Link i możesz suzkać jakiś używanych 2xx (jesli grasz w te 2 gry, ta seria nie obsługuje już dx11 które do nowych gier typu shadow of mordor,crysis jest wymagane) albo z serii 4xx, może 470? Tylko przy przy zakupie karty, właściwie jakiejkolwiek będzie KONIECZNA zmiana zasilacza ;)

To do tego procka opłaca się takiego gtxa 2xx ???A z używanym jakimś gtx 2xx jaka będzie poprawa fps i za 250zł można znaleść dobrego gtxa ?

A jeżeli chodzi o zasilacz to jaki (błagam jakiś możliwie najtańszy) ?

I jeszcze chciałbym żeby taka karta mi weszła do pc ;-) Mam tego 8800gts i ma ok.23cm i jest idealnie.

Znalazłem taką http://olx.pl/oferta/palit-geforce-gtx-460-1gb-256bit-sonic-gddr5-hdmi-CID99-ID7C2MD.html#8a294ec31a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kolega wyżej raczej nie popatrzył na procesor. Do tego Athlona nie wkładałbym więcej niż jakiś 6670 GDDR5, a do nowszych gier to już i tak mało. 1GB VRAM tu nic nie zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kolega wyżej raczej nie popatrzył na procesor. Do tego Athlona nie wkładałbym więcej niż jakiś 6670 GDDR5, a do nowszych gier to już i tak mało. 1GB VRAM tu nic nie zmieni.

a taka ? GeForce GTX 460 1GB 256Bit Sonic GDDR5

I co pan uważa na temat tego gt 730 do tego procka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

460 dużo za mocna i będzie ograniczana, poza tym zasilacz może mieć problemy pod max. obciążeniem.

 

730 nie mocniejsza od obecnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

460 dużo za mocna i będzie ograniczana, poza tym zasilacz może mieć problemy pod max. obciążeniem.

 

730 nie mocniejsza od obecnej.

Czyli przy GT 730 nie będzie poprawy w fps oprócz wywalania na pulpit podczas gry w np. bf3?

Ale GT 730 będzie nawet gorzsza od obecnej ?

Chciałbym dodać, że wolałbym coś z Nvidii ;-)

 

Czyli przy GT 730 nie będzie poprawy w fps oprócz wywalania na pulpit podczas gry w np. bf3?

Ale GT 730 będzie nawet gorzsza od obecnej ?

Chciałbym dodać, że wolałbym coś z Nvidii ;-)

A taka http://allegro.pl/mega-wydajna-karta-ddr5-gainward-gts-450-gs-1-gb-i4743587403.html ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrzyłem na procka, ale może za miesiąc/dwa kolega stwierdzi że procka też wymieni ;) Nie opłaca się po prostu brać jakiś 20/30, już lepiej tą którą podałem próbować wylicytować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrzyłem na procka, ale może za miesiąc/dwa kolega stwierdzi że procka też wymieni ;) Nie opłaca się po prostu brać jakiś 20/30, już lepiej tą którą podałem próbować wylicytować.

Raczej nie, slr wszystko jest możliwe...Aczkolwiek koledzy mogliby zobaczyć tą do tego procka http://allegro.pl/mega-wydajna-karta-ddr5-gainward-gts-450-gs-1-gb-i4743587403.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz styknie jak weźmiesz coś mniej zjadającego prąd. Twój 8800GTS dużo chlał, więc spoko.

250zł to mało kasy jak na kartę do gier, więc tylko używane wchodzą w grę, np:

http://allegro.pl/nvidia-gtx-550-ti-1gb-gddr5-dx11-gwar-i4743709208.html

 

lub drożej i nieco wydajmniej, ale też bardziej prądożernie

http://allegro.pl/radeon-hd-5870-i4726874751.html

 

Imo nie opłaca się brać karty bez DX11, bo żadna nowa gra nawet się nie uruchomi, a takich, które nie obsługując wcześniejszych DX10 coraz więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz styknie jak weźmiesz coś mniej zjadającego prąd. Twój 8800GTS dużo chlał, więc spoko.

250zł to mało kasy jak na kartę do gier, więc tylko używane wchodzą w grę, np:

http://allegro.pl/nvidia-gtx-550-ti-1gb-gddr5-dx11-gwar-i4743709208.html

 

lub drożej i nieco wydajmniej, ale też bardziej prądożernie

http://allegro.pl/radeon-hd-5870-i4726874751.html

 

Imo nie opłaca się brać karty bez DX11, bo żadna nowa gra nawet się nie uruchomi, a takich, które nie obsługując wcześniejszych DX10 coraz więcej.

A do GTX 550Ti (co to za firma?) wystarczy mój zasialcz ? I nie czy przy moim procesorze nie będzie przesada i czy będą ładnie chodziły gry ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj coś pokroju GTS 450 ddr5,sam nie dawno robiłem przesiadkę z GT440 na właśnie GTS-a i jestem mile zaskoczony,MOHW na średnich od 40fps wzwyż,BF3 nie sprawdzałem ile fpsów ale bez przycinki gram (oczywiście na niskich)dziś odpaliłem BF4 i też idzie grać o dziwo,a procesor to amd athlon x2 250.To tak tylko ode mnie.

 

edit:GTS-a 450 wyrwiesz za około 150zł,no może jakąś okazję trafisz jeszcze tańszą(ja kupiłem za 110 zeta)zostaje Ci jeszcze na dobry zasilacz.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do GTX 550Ti (co to za firma?) wystarczy mój zasialcz ? I nie czy przy moim procesorze nie będzie przesada i czy będą ładnie chodziły gry ?

 

Dlaczego przesada? Tam gdzie karta będzie mocno obciążana, to pokaże swój potencjał, ale faktycznie procesor będzie za słaby do większości nowych gier i będzie powodował przycinki.

Zasilacz styknie. Dołóż trochę kasy i kup Płytę główną + Xeona E5430 i komputer nabierze wigoru.

Xeon + Płyta to koszt około 150-200zł. GTX550ti ~200zł.

 

Tego Athlona i płytkę sprzedaj za parę groszy, to przesiadka będzie Cię kosztowała mało pieniędzy, a duży wzrost wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzię. Podałem Ci najlepszą opcje do Twojego zasilacza. GTX550ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzię. Podałem Ci najlepszą opcje do Twojego zasilacza. GTX550ti.

Czyli będzie GT 730 lub GT 640 gorsze niż msi nx8800 gts 320mb ?????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie albo taka sama albo gorsza. Ale tak patrząc po twoich postach, i tym że nie umiesz pisać to chyba jesteś marnym trollem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli będzie GT 730 lub GT 640 gorsze niż msi nx8800 gts 320mb ?????????

 

Dokładnie.

 

Z nówek nic nie kupisz sensownego za 250-300zł. Jeżeli koniecznie ma być to nowa karta to Radeon HD7770 lub GTX650ti, ale prawdopodobnie będzie to już około 400zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

 

Z nówek nic nie kupisz sensownego za 250-300zł. Jeżeli koniecznie ma być to nowa karta to Radeon HD7770 lub GTX650ti, ale prawdopodobnie będzie to już około 400zł

Szkoda...To już może wymienić płytę główną i procesor na np. G3220?

A jeżeli chodzi o kartę to jak sprawa stoi z MSI GTX 650 1gb ddr5?

Obawiam się wąskiego gardła :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

 

Z nówek nic nie kupisz sensownego za 250-300zł. Jeżeli koniecznie ma być to nowa karta to Radeon HD7770 lub GTX650ti, ale prawdopodobnie będzie to już około 400zł

A bardzo ważne dla mnie pytanie. Czy Galaxy Nvidia 8600GTS 512MB jest lepsze niż MSI NX8800GTS 320mb.Nie to że chcę tą kartę tylko zostałem poproszony o to ;-) Także bardzo proszę o odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A bardzo ważne dla mnie pytanie. Czy Galaxy Nvidia 8600GTS 512MB jest lepsze niż MSI NX8800GTS 320mb.Nie to że chcę tą kartę tylko zostałem poproszony o to ;-) Także bardzo proszę o odpowiedź

No raczej niższy model nie jest lepszy od wyzszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech kupuje co.... Szkoda marnować czas na takie posty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że robi się delikatnie nerwowo... Spokojnie ja nic nie kupuje a stwierdziłem, że warto zapytać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podali ci już propozycje kart więc po cholerę wymyślasz jakieś inne modele?

 

Ja bym szukał hd5770/hd7750 może trochę na wyrost do Twojego procesora ale ceny używanych są bardzo niskie.

 

Co do zasilacza, to stara i dobra kiedyś konstrukcja, ale młodzi forumowicze zapewne nie pamiętają starych pancernych, modularnych obudów enlighta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podali ci już propozycje kart więc po cholerę wymyślasz jakieś inne modele?

 

Ja bym szukał hd5770/hd7750 może trochę na wyrost do Twojego procesora ale ceny używanych są bardzo niskie.

 

Co do zasilacza, to stara i dobra kiedyś konstrukcja, ale młodzi forumowicze zapewne nie pamiętają starych pancernych, modularnych obudów enlighta ;)

Nie no spoko tylko, że kiedyś kupiłem używanego HD 4850 z chłodzeniem pasywnym i... Nie dość że nie działała to jeszcze były awantury ze sprzedającym. Na kartę od kuriera czekałem 20dni...Dlatego staram się omijać używane karty. Jak by była możliwość sprawdzenia czy działa czy coś to może bym się skupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...