Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Shiriu89

Problem z HDD - nietypowe odczyty z HD Tune

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Chciałbym zasięgnąć porady forumowiczów odnośnie nietypowego zachowania dysku HDD WD20EARS-00MVWB0,

 

Moją uwagę przykuł nietypowy dźwięk który usłyszałem przy którymś starcie PC, pierwsze stwierdzenie "o cholera dysk..."

 

Ów dźwięk można usłyszeć na krótką chwilę kiedy dysk się włącza przy starcie PC i kiedy się wyłącza,

 

Szybkie odpalenie HD Tune, pierwsze testy, i stwierdzam iż kupy się to wszystko nie trzyma,

 

Kilkunastogodzinny skan wykazał 1 (słownie jeden) uszkodzony sektor z pośród 2 TB (co dziwne wynik damaged blocks to 0,00%), zakładka Health wykazuje iż wszystko jest w jak najlepszym porządku i nic się nie dzieje,

 

Benchmark w HD Tune wypadł tragicznie, pamiętam poprzednie wyniki tego dysku i prezentował się on zupełnie inaczej, najbardziej zastanawiające są spadki odczytu do 0,00 MB/s

 

Pytanie brzmi czy już mogę robić backup wszystkiego i kupować nowy dysk czy to lekko przesadzony alarm ?

 

Najbardziej zastanawia mnie to iż w zakładce Heatlh wszystko gra i buczy, zatem co jest grane ?

 

Z resztą 1 bad sector to nie tragedia, a system nie zawiesza się nie zwalnia, nic się nie wywala, temat zacząłem drążyć ponieważ wiem jak niebezpieczne mogą być "dźwięki" HDD,

 

Na koniec warto zwrócić uwagę iż podczas skanu HD Tune prędkość była w miarę stała, jednak podczas skanowania tego 1 uszkodzonego bloku skan zwolnił o jakieś 1000%, po czym dalej znów wrócił na właściwe tory,

 

Mam jeszcze jedno pytanie, czy ten problem może się pogłębić ? Czy to właśnie ten moment kiedy jest jeszcze czas na spokojny backup i przesiadkę czy ja po prostu to wyolbrzymiam i nic szczególnego się nie dzieje ? ( po prostu czas na porządny format)

 

Na koniec warto wspomnieć iż ostatnie formatowanko to jakieś 4 lata wstecz, ponieważ nigdy nie miałem żadnych problemów nie czułem takiej potrzeby,

 

Pod tym linkiem zamieściłem wszelkie screeny ukazujące wyniki z HD Tune --> http://pokazywarka.pl/j9xscb/

 

Z góry serdecznie dziękuję za pomoc i sugestie,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Backupy powinno się robić niezależnie od wszystkiego ;)

Kondycja dysków z czasem może się tylko i wyłącznie pogarszać.

 

Taki performance to nic dobrego, w połączeniu z dziwnymi dźwiękami sugeruje problemy z mechaniką dysku, a tego formatowanie nie naprawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz co ci napisze o tym dysku program Hard Disk Sentinel pro (wersja testowa 30dni po polsku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mała aktualizacja,

 

Postanowiłem przetrzepać absolutnie wszystko w moim PC,

 

Okazało się że podczas startu to nie HDD rzęził tylko mechanizm napędu DVD, (uff głowica nie ryje w talerzach),

 

Czyli od strony czysto mechanicznej wydaje się wszystko OK,

 

Z ciekawostek zaobserwowałem że podczas 2 startów na ekranie ładowania (jeszcze podczas sekwencji BIOSU) pojawia się następujący komunikat:

 

"IDE Channel 1 Master BzBzBzBz"

 

Stawiam że może to mieć związek z ustawieniami kontrolera SATA, jednak od co najmniej długiego czasu nic nie zmieniałem,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Wystroi się w drogie i przepłacone rzeczy za nakradzione pieniądze, złamie przy tym prawo, zhańbi stanowisko i jeszcze się tym pochwali do kamery w swojej próżności i głupocie. 
    • Nasze pieniądze poszły na smycz dla psa i ubranie Gucciego  Ukraina jak lewica wystarczy dać im mówić, ruscy nie muszą nawet siać propagandy 
    • Nie przesadzam  za 3 lata jak dobrze kojarzę płaciłem jakieś 130 zł, no ale to kilka ładnych lat wstecz było   
    • https://mojaolesnica.pl/57266,637577,napastowal-kobiete-kolo-olesnickiego-lidla-wezwano-policje Ale rasiści z tych Polaków 
    • Cdkeys nawet według ich własnego regulaminu niczego nie sprzedaje CDKeys.com’s Terms and Conditions 2. About CDKeys.com and Online Shop 2.1 CDKeys.com is an online/internet platform that connects Buyers with Sellers to facilitate the sale and purchase of various Programs. The Online Shop provides access to a variety of Programs and facilitates the transaction between Sellers and Buyers. 2.2 You understand and agree that CDKeys.com acts as an intermediary between Buyers and Sellers and that any offer and/or  sale performed through the Online Shop are made between particular Seller and Buyer while CDKeys.com only facilitates such transactions by means of establishing and maintaining the Online Shop’s functionalities and providing certain Services to the Users aimed at improving safety, speed and certainty of the transactions. 2.3 Buyers understand, agree and acknowledge that any transaction and/or agreement entered into with a Seller, as a result of your use of the Services whether oral or written, is between you and the Seller only, and CDKeys.com is not a party thereto. Notwithstanding these Terms and Conditions, Buyers may be required to enter into contractual agreements with Sellers and/or accept the Seller’s terms and conditions in order to purchase a Program. In such an instance, CDKeys.com shall not be a party to the Seller Agreement and shall not be responsible for performing the obligations of the Seller Agreement between Buyers and Sellers. CDKeys.com disclaims all liability arising from or related to any such Seller Agreement. 2.4 You agree and acknowledge that CDKeys.com does not own, sell, resell, furnish, provide, rent, re-rent, and/or host any Program and/or Seller Services and that Sellers shall solely be responsible for Seller Services and/or Programs. 2.5 CDKeys.com provides Buyers with its Services free of charge. CDKeys.com may however charge a fee to Sellers in relation to each Product following the successful payment of the Program Price. 2.6 CDKeys.com does not endorse any Seller over another to service a Buyer. While we try our best to verify Seller’s information, conducting a due diligence and useing commercially reasonable efforts to confirm that Sellers are licensed and  maintain the required governmental approvals to provide Seller Services, we do not make any warranty, guarantee, or representation as to the licensing, ability, competence, compliance, or qualifications of any Seller. 2.7 Although CDKeys.com requires Sellers to provide accurate information about themselves and Programs, we do not confirm, and shall not be responsible for, any Program details or any Seller’s purported identity. Buyers agree to independently research and evaluate the Programs and Sellers.   Czyli w razie czego będzie, "ja tu tylko sprzątam i udostępniam teren".
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...