Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Epitaph

Który gfx 770?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zastanawiam się nad zakupem nowej karty. Zdecydowałem się na używkę gtx 770, ale jeszcze nie wiem dokładnie jaki model.

 

Mam kilka pytań:

 

1. Z testów wywnioskowałem, ze chyba w wersjach 2gb najlepiej wypada Gigabyte, zgadza się?

 

2. Warto dopłacić do wersji Gigabyte 4gb, albo Gainward 4gb. Są to zauważalne różnice?

 

3. Czy mój zasilacz XFX 550w PRO uciągnie tę kartę?

 

Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc, bo nie mogę się zdecydować. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę zapowiedzi wymagań najnowszych gier, gdzie piszą o 3GB i więcej VRAM, to wziąłbym wersje 4GB.

Ta karta jest wydajna i szkoda będzie, aby wąskim gardłem okazała się tylko i wyłącznie wielkość pamięci.

 

Różnica między 1GB a 2GB, czy więcej jest niewidoczna praktycznie w segmencie budżetowych kart graficznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz spokojnie da radę a co do ramu to bierz 4GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodajesz 100 zł do ceny 770 4GB i masz GTX 970 4GB który po OC jest przynajmniej 35-40% szybszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie, w takim razie biorę 4gb.

 

Teraz zastanawiam się na Gainwardem 4gb, a Gigabyte.

 

@Vivrael - Kupuję używkę +-900. 100zł mogę z chęcią dołożyć do 970, ale raczej nie dostane jej w takiej cenie, niestety...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie, w takim razie biorę 4gb.

 

Teraz zastanawiam się na Gainwardem 4gb, a Gigabyte.

 

@Vivrael - Kupuję używkę +-900. 100zł mogę z chęcią dołożyć do 970, ale raczej nie dostane jej w takiej cenie, niestety...

Racja, nie doczytałem, że kupujesz używaną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak dokładam do 970 i mam spokój. Tylko teraz widzę, że 970 chodzi pod pci-e 3.0, a ja mam asrocka p67 pro3. Pójdzie na nim? Tam jest Pci-e 2.0 x 16.

 

 

Edit: No już wiem, że pójdzie, pytanie tylko panowie, jak z wykorzystaniem karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek nie będzie ograniczał karty, więc kupuj bez obaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepustowość PCI-E 2.0 nie ograniczy karty graficznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gainward Phantom

Tu masz całkiem fajną cene za te karte. Choć chłodzenie Phantom nie jest na równym poziomie z Windforce czy TwinFroz to samo w sobie nie jest złe a na pewno nie najgorsze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej byłoby brać G1, powyższa wersja to kastrat jeśli chodzi o chłodzenie, w porównaniu do G1. Jeśli głośność chłodzenia, nie ma dla Ciebie znaczenia, to będziesz zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jednak ten G1, to prawie 200zł różnicy. Głośność nie ma dla mnie aż tak wielkiego znaczenia. A dlaczego kastrat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Połowe mniej heahpipe'ów (4 vs 2), brak backplate (akurat kosmetyka) no i tandetny plastik. Sam czekam aż w zaprzyjaźnionym sklepie będzie dostępna wersja G1. Jak do środy nie będzie to zapodaje Zotaca, MSI albo Evga za ok 1500 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...