Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

FochJoker

Co sądzicie o moim zestawie?

Rekomendowane odpowiedzi

Mój zestaw to:

Procesor AMD FX 6350 x6

Karta graficzna: Radeon R9 280

Zastanawiam się nad płytą główną, gdyż obecnie w starym komputerze posiadam 4 gb ddr2 i stać mnie dokupić jeszcze 4 gb ddr3 więc potrzebuje płyty combo, polecicie mi jakieś?

Co byście zmienili w moim zestawie, w podobnych cenach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Płyta combo"?

Paanie, to że płyty mają 2 różne gniazda na ramy to nie znaczy że z obu na raz będą korzystać.

Ten fx i tak nie ma kontrolera ddr2, dlatego stare pamiątki możesz sprzedać.

 

Do czego ten komputer? Jak do gier to zabrzmi to nudnie, ale na intelu dostaniesz więcej za mniej. No i ten FX potrzebuje solidnej płyty głównej, 125W TDP ma wymagania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam tak ja 900 zł za procesor nie dam, bo to strata kasy a procesor w grach i tak na nic mi. A na dwurdzeniowym intela (za cenę 500zł jak mój amd) w nic nie pogram, wymagania bf4 to 6 rdzeni od amd a 4 od intela. Adam 12366 miałeś z tym procesorem do czynienia? że twierdzisz napewno? Mityczny jeż, Proszę daj mi linka w którym intel ma tańszy i mocniejszy procesor od AMD. Intel ma dobre procesory ale chcą duże pieniądze za nic. Co jak co ale intel tańszy nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest to samo co fx 6300 tylko z trochę wyższymi zegarami. Serio kupujesz komputer tylko pod jedną grę? Bo właśnie bf4 jest jedną z nielicznych gier przy których fx'y wychodzą "z tarczą" w testach. Jak bierzesz pod uwagę więcej gier to i3 haswell jest dużo lepszym pomysłem. Przekrojowe testy tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam 4 rdzeniowy procesor am2+ więc przejście na dwurdzeniowe które były już w 2005 roku to dzięki :D jeszcze czterordzeniowy od intela, ale on za 700 zł. Gram w gry typu właśnie bf4, grid 2, watch dogs. Co jest "tym samym co fx 6300"? bo nie wiem o jaki procesor intelowski ci chodzi :D Mój BUDŻET to ok 1500 zł a w to wliczona karta graficzna za +/- 800 zł więc zostaje 700 do tego jeszcze z 100 za ram (odliczając kwotę za którą sprzedam ddr2) zostaje 600 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weźmiesz FX-6300, podkręcisz go odpowiednio i dostaniesz dokładnie to samo co FX-6350. Nie potrzebujesz testów tego konkretnego modelu by wiedzieć jak wypada na tle reszty.

 

Masz testy przed oczami przecież. Świadomość posiadania 6 "rdzeni" wcale gier nie przyspiesza, no chyba że lubisz placebo :D

Po prostu piszę że w tym budżecie do gier generalnie lepiej wypada i3. Nic nie narzucam: masz testy, masz porównanie. Nikt nie będzie wydawać Twoich pieniędzy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki ile ten i3 którego chwalisz kosztuje? i jeszcze jedno czy obsłuży bez problemów kartę którą podałem wyżej?

Jeżeli tak to ekstra, mi chodzi tylko o to by obsługiwał kartę i kosztował do +/- 500 zł :D i nie było problemów z grami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszej stronie recenzji (serio patrzyłeś?) którą linkowałem jest rozpiska cen sprzed kilku miesięcy; teraz dostaniesz najtańsze i3 za ~440zł. Do tego będziesz mógł oszczędzić na płycie głównej, bo póki inteli nie kręcisz (a kręcić można tylko procki z K w nazwie oraz g3258) to jakakolwiek spełni swoje zadanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha, pytam się tylko czy mi spełni te same wymagania co fx 6300 lub fx 6350? i uciągnie bez problemu kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz testy przed oczami. Od tego są abyś mógł sobie sam odpowiedzieć na takie pytania. Ponoć radeony właśnie lepiej wyglądają w tandemie z intelami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mistyczny jeż wielkie dzięki! a co do karty kupiłbym coś lepszego w jej cenie? ponoć najlepsza do 800 zł :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adam nie mów mi o tym intelu bo powiedziałem NIE DAM 900 zł za PROCA Jeżeli mia taki sprzedasz za 500 zł kupuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czego się fochasz? i5 2500k właśnie chodzą mniej więcej po 500 zeta. Tyle, że teraz kupisz tylko używki. Nowych już nie robią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja dałem za używkę 700 zł z płytą główną asrock p67, a ten procesor podkręcony dorównuje jednym i7

 

Nie tyle dorównuje siódemkom, co po prostu gry jeszcze słabo korzystają z ht i tyle. Gdy to się zmieni, i7 prawdopodobnie sporo odskoczy od i5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dość ogólne pytanie. Jaki dokładnie model? Od tego będzie zwykle zależeć reszta komponentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, i teraz nasuwa mi się pytanie, bo mam na oko trzy procki właśnie i5-2500k i jeszcze jeden i5 o podobnych parametrach, jeden na socket 1155 a drugi 1150 pytanie w który socketlepiej zainwestować? mam w planach kupić proca na wiosnę. Ten i7 który znalazłem jest na jakiś dziwny socket więc sobie go odpuszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...