Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Mage

Zestaw do LTE

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję dobrego routera/modemu lub routera + modemu do LTE z play, kwota do 400-500 zł, oraz ewentualnie jakiejś anteny do tego zestawu (w celu poprawy chociażby pingów).

 

BTS'a mam ok. 500m od domu, w chwili obecnej mam ok. 26/12Mbps przy synale -73dBm, 64%, CSQ 21 (wg. TopNetInfo), pingi w okolicach 25-60. Co polecacie?

 

/Edit: Przy oknie 38/20Mbps sygnał -61dBm, 80% CSQ 25.

 

Znalazłem coś TAKIEGO, do wifi podepnę i tak swoje AP, jeszcze pozostaje kwestia modemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antena LTE

 

Router LTE - najlepszy i moimz daniem bezsensu bawic sie w tansze alternatywy bo raz, że moga byc jakies problemyz konfiguracvją, a dwa można miec gorszy sygnał transfer i pingi.

 

 

Ja mam ten router ustawiłem w drugim pokoju przy oknie i mam an nim 5 kresek i -51dB do -55dB Antena może by jeszcze sposcila te decybele, ale czy predkosc byłaby wyższa niz obecnie 15-35Mb - wątpię bardzo, a nadajnik mam 2 km od siebie plus, minus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Router LTE - najlepszy i moimz daniem bezsensu bawic sie w tansze alternatywy bo raz, że moga byc jakies problemyz konfiguracvją, a dwa można miec gorszy sygnał transfer i pingi.

Trochę szkoda że dość drogi router pozbawiony jest gigabitowego ethernetu.

 

Posiadam modem Huawei E3372 hilink (mogę ew. wymenić za E398), więc myślę nad dokupieniem routera do ów modemu, np. ten, ten lub ten.

 

Martwi mnie jedynie fakt, że w/w routery mogą wypaść gorzej niż sam modem podpięty do PC, niestety póki co jest dość mało testów tych routerów z modemami LTE w ich pełnej "mocy".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę szkoda że dość drogi router pozbawiony jest gigabitowego ethernetu.

 

Posiadam modem Huawei E3372 hilink (mogę ew. wymenić za E398), więc myślę nad dokupieniem routera do ów modemu, np. ten, ten lub ten.

 

Martwi mnie jedynie fakt, że w/w routery mogą wypaść gorzej niż sam modem podpięty do PC, niestety póki co jest dość mało testów tych routerów z modemami LTE w ich pełnej "mocy".

 

Szukaj D-Link DWR-116 dzis kupiłęm i z tym E3272 dziala super. Warto wgrac najnopwszy firmware do d-lunka chociaz nie wplywa to na dzialanie modemu ;) W Saturnie przez internet i odbior w salonie 149 owy D-Link ;)

 

D-Link u siebie LTE nazywa 4G, ale to juz ich własny wymysł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj D-Link DWR-116 dzis kupiłęm i z tym E3272 dziala super. Warto wgrac najnopwszy firmware do d-lunka chociaz nie wplywa to na dzialanie modemu ;) W Saturnie przez internet i odbior w salonie 149 owy D-Link ;)

 

D-Link u siebie LTE nazywa 4G, ale to juz ich własny wymysł ;)

 

Jakie transfery na tym d-linku? Z tego co wiem ma strasznie ograniczony port lan - przechodzi na nim max 30-35Mbps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzies to wycyztał to ograniczenie?? Niby co d-link w firmwarze ogranicza port 100Mb do 35Mb?? Prtzeciez to chore nigdy o takiej bzdurze nie slyszalem. Teraz speedtest na wifi miedyz d-linkiem a kartą Asusa (sygnaturka) w PCIE jest 45Mb/s gdzie przy poprzednim routerze huaweia ledwo szlo 30Mb ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...