Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

oizo76

32" 2560x1440 vs 34" 2560x1080 21:9

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie.

Obecnie korzystam z tv Lg ld450 32" 1920/1080.

ogolnie jestem bardzo zadowolony z tego tv-przez ostatnie trzy lata swietnie spisywal sie jako monitor.Co mi w nim porzeszkadza to szerokie ramki-nie wyglada to fajnie...a druga rzecz-po prostu ciekawosc czegos nowego no i wieksza rozdzielczosc.

 

Zastosowanie to gry i net.filmow nie ogladam na monitorze.Gram w BF.

 

Obecnie dysponuje grafika gtx 780,ale oczywiscie trzeba bedzie ja niedlugo wymienic-bo zdaje sobie sprawe,ze do wiekszych rozdzielczosci obecna grafika to bedzie zbyt malo.

 

Zastanawiam sie ktory format bedzie lepszy,biorac pod uwage gry.Czy roznica wzgledem obecnego monitora bylaby zauwazalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

Jeżeli kasa nie gra roli to wg mnie warto by było się zainteresować nowym Necem. Sam czekam na jego testy i opinie o nim.

Cena może jeszcze spaść. Z opinii i tego co monitor oferuje na papierze wynikało by, że to taki "święty graal" wśród monitorów.

Chodzi o NECa PA322UHD

PA322UHD-BK

 

32 cale, rozdzielczość 4k, bardzo wysokie PWM czyli 20k, bardzo dobra regulacja podświetlenia, GBr-LED, szybki 8ms (zobaczymy w praktyce), 120hz odświeżanie (!!!), niuanse graficzne raczej cię nie interesują. Oczywiście to monitor graficzny.

 

Trzeba poczekać trochę. Tak gdzieś do końca listopada.

Zastanawiam sie ktory format bedzie lepszy,biorac pod uwage gry.Czy roznica wzgledem obecnego monitora bylaby zauwazalna.

Tak, że aż szczęka ci opadnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

120hz odświeżanie (!!!)

Vertical ...120 some modes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros
One interesting feature is the ability for the screen to support refresh rates up to 120Hz. Before people get too excited, this is only available up to a 1920 x 1080 resolution maximum, not at the full 4k resolution. Nevertheless, it is still interesting since this would be the first IPS-type screen on the market to support a higher refresh rate natively than 60Hz. This doesn't necessarily mean that this is going to be an amazing gaming screen though. It's not been deliberately built to offer fast gaming experience, it's more than it's taking advantage of the bandwidth possibilities of the connections and panel, and using that to offer a higher refresh rate when running at a lower resolution. Response times of this panel technology will need to have improved quite a lot if this 120Hz refresh rate is going to be practical, as we know from our tests of the Dell UP3214Q that average G2G was around 11.2ms in practice. This isn't fast enough to cope with a 120Hz refresh rate as you need to consistently deliver <8.33ms to make that viable. Even then, lower response times would be preferable to avoid too much blurring. That's not to mention any possible lag from the electronics and scalers which might affect gaming experience.

 

Wynika z tego, że 120hz tylko przy fHD ale to i tak pierwszy IPS w sumie IGZO 120hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znając życie, w gierkach się ten monitor nie sprawdzi tak, jak monitory gejmingowe, ale i tak to pierwszy poważniejszy monitor 32" 4K za mniej niż kosmiczny majątek (chociaż cena dalej na tyle duża, że osobiście po zobaczeniu zapowiedzi cenowych przestałem czekać na pierwsze graficzne 4K i kupiłem 27" 2560x1440).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

Jeżeli taki Dell UP3214Q z tabelki ma 11ms GtG i 25ms wg prad, Asus PQ321QE podobnie to po necu 8ms GtG można się spodziewać trochę mniej. Oczywiście to tylko domysły. Autor i tak ma pewnie dużo większy lag na tym telewizorze.

Cena della i asusa jest taka sama jak tego nowego neca.

Do tego nec ma mieć OCF jak w CX271, CX240

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie ma słowa na ten temat w specyfikacji. A powinno być to uwypuklone, bo to jeden z ważniejszych braków* w porównaniu do Eizo. Śmiem twierdzić, że jeszcze przez jakiś czas Nec nie dogoni Łajzo w tej dziedzinie - z tego, co można na wiadomym forum wyczytać, tego typu matryce (tj. z takimi powłokami) są produkowane wyłącznie dla Eizo.

 

*mam właśnie CX271, nie jest podobno tak dobrze w sprawie tej powłoki, jak w przypadku CX240, ale i tak można się uśmiać patrząc na inne LCD. Różnica już w lekko ciemniejszych, ale dalej dziennych warunkach jest widoczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

tzn ja to wziąłem stąd co pan Czornyj na mva pisał.

Ten ..... nafaszerowany jest wszystkim, co ludzkość była łaskawa wymyślić w kwestii technologii LCD - kolosalna, trzydziestodwucalowa matryca IGZO o rozdzielczości UHD (3840x2160px, tj. 8MPix) podświetlona jest GBr-LED ze sterowaniem 2D kontrolowanym przez SpectraView engine (kontrolujący stabilność podświetlenia przy pomocy 2 sensorów temperatury i sensora RGB), kontrolowana 14(16)bit 3DLUT z DUC i na dokładkę zaopatrzona w OCF! Oczywiście wysokiej częstotliwości sterowanie PWM z regulacją o zakresie 20-400cd/m^2, zdumiewająco dobra (szczególnie jak na takiego mastodonta) równomierność, satynowy dyfuzor dający wspaniałą klarowność i podkreślający zabójczą ostrość wyświetlanego obrazu...

 

Informacje ogólnie są takie trochę dziwne. Na stronce jest napisane, że na W-ledach a to nie możliwe.

Na elektrodzie piszą, że na rynku hamerykańskim ma kosztować 2300$ (do tego trzeba oczywiście podatek doliczyć)

Model PA322UHD do sprzedaży trafić ma w grudniu 2014 roku w cenie wynoszącej na rynku amerykańskim 2299 dolarów (ok. 7789 zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli kasa nie gra roli to wg mnie warto by było się zainteresować nowym Necem. Sam czekam na jego testy i opinie o nim.

Cena może jeszcze spaść. Z opinii i tego co monitor oferuje na papierze wynikało by, że to taki "święty graal" wśród monitorów.

Chodzi o NECa PA322UHD

 

Nie wiem po co wogole mowic na temat monitora dla grafikow w cenie z kosmosu. Nie mówić o tym ,że zeby myslec o graniu trzeba minimum 3way Sli z 980tek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

Patrząc po autora worklogach raczej go stać na coś takiego więc po co ma przebierać w badziewiu jak może raz a dobrze kupić.

Zresztą pisał, że będzie 780 wymieniał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn ja to wziąłem stąd co pan Czornyj na mva pisał.

 

 

Informacje ogólnie są takie trochę dziwne. Na stronce jest napisane, że na W-ledach a to nie możliwe.

Na elektrodzie piszą, że na rynku hamerykańskim ma kosztować 2300$ (do tego trzeba oczywiście podatek doliczyć)

Moim laickim zdaniem jest możliwe, że ten panel jest podświetlany W-LED - Nec nie ma powodu się mylić w tabelkach, a i obecne w topowych graficznych monitorach AH-IPS to nie to samo co IGZO (które bywa tu i tam w monitorach 4K używane). W taki sposób NEC po prostu by jako pierwszy (?) dobrze wyposażył i obudował panel dostępny w innych konstrukcjach domowych (bez graficznych aspiracji).

 

Być może po prostu panel 4K 32" przydatny do topowego monitora graficznego dopiero się rodzi w bólach i znoju. W końcu Spectraview Reference 32" 4K od Neca ma się pojawić w grudniu tego roku.

 

Nie wiem po co wogole mowic na temat monitora dla grafikow w cenie z kosmosu. Nie mówić o tym ,że zeby myslec o graniu trzeba minimum 3way Sli z 980tek

Przemyślałeś dokładnie to, co piszesz? ;) Autor chce monitora 32" 4K do gier. To jest cenowa półka premium i przy takich cenach to ten tysiak w tę, czy w tamtą jest małym procentem kosztów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc po autora worklogach raczej go stać na coś takiego więc po co ma przebierać w badziewiu jak może raz a dobrze kupić.

Zresztą pisał, że będzie 780 wymieniał.

 

 

Autor worklogow jest zwyklym robolem i nie stac go niestety na wszystko co by chcial :lol2:

 

Niestety,4k nie wchodzi w gre-raz ze cena spora,a druga,wazniejsza dla mnie sprawa-to sprzet jaki trzeba miec aby sie czyms takim bawic.Nie jestem fanem sli,jezeli wymienie karte to na 980...lub ewentualnie sli z 970,tylko to jest w moim zasiegu.

Nie jestem tez grafikiem ,ani nie pracuje na kompie,wiec monitor sluzy do zabawy,dlatego tez niesamowitych wymagan nie mam.

 

Moj budzet to ok 500 funtow,wiec dajmy na to 2500zl,wieej nie dam rady,bo wymiana monitora ciagnie za soba wymiane grafy,blok wodny itd...

 

jezeli chodzi o 21:9 to w zasadzie jedyna opcja to ten LG

 

http://www.overclockers.co.uk/showproduct.php?prodid=MO-107-LG&groupid=17&catid=2898

 

w innych sklepach mozna go zlapac za 460 funtow

 

a tak cenowo wygladaja inne opcje-wyswietlcie wedlug ceny,bedzie widac co jest w moim zasiegu

 

http://www.overclockers.co.uk/productlist.php?catid=2898&groupid=17&sortby=priceAsc

 

dodam ze nie chce schodzic ponizej 32/34 cali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaa, zasugerowałem się innymi, niż pierwszy, postami. No to nie ma co kontynuować wątku 4K ;)

Overclockers jest rzeczywiście raczej drogi - chociażby Amazon.co.uk będzie tańszy o parę funtów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przemyślałeś dokładnie to, co piszesz? ;) Autor chce monitora 32" 4K do gier. To jest cenowa półka premium i przy takich cenach to ten tysiak w tę, czy w tamtą jest małym procentem kosztów.

 

No i dałeś popis :)

 

Ten LG będzie świetnym wyborem. Obecnie nie widzę, żadnego innego progresu jak właśnie 21:9 i właśnie w rozmiarze 34 cali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jagular,wiem ze monitor sluzy Ci do pracy-wiec masz spora wiedze na ten temat ..i pewnie zupelnie inne oczekiwania.

4k kusi,ale na dzien dzisiejszy ,biorac pod uwage gry-to absolutnie przerasta mnie finansowo,bo monitor to dopiero poczatek ktory generuje kolejne duze koszta...

 

overclockers czasami ma dobre ceny a czasami warto kupic gdzie indziej-chocby jak wspomniales taniej jest na amazonie.

 

pozostaje pytanie ktora z rozdzielczosci wymienionych w temacie.

 

nie ukrywam ze ciagnie mnie do tego 21:9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

Jak jest napisane NEC albo Eizo to nie znaczy, że tylko do pracy. Był ktoś tutaj kto kupił sobie tego Asusa wtedy za 10k zł.

 

Jak w tym progresie prad dostał takie coś

schwarz2.jpg

to aż strach pomyśleć co dostanie normalny użytkownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Overclockers jest rzeczywiście raczej drogi - chociażby Amazon.co.uk będzie tańszy o parę funtów.

 

overclockers czasami ma dobre ceny a czasami warto kupic gdzie indziej-chocby jak wspomniales taniej jest na amazonie.

 

Offtop on.

 

Do zakupow w UK polecam porownywareke Idealo Przy czym w wiekszosci przypadkow cenowo wygrywa polecany Amazon, czasami tez overlockers i Scan. No i dla poszukiwaczy najtanszych okazji polecam HotUkDeals, czesto mozna trafic na mega okazje, kody znizkowe czy nawet glitche gdzie w sklepie przedmioty skanuja sie za idiotycznie niska wartosc :)

 

Ofttop off :)

 

edit. Za duzo "czasami".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bede trzymal reke na pulsie,ale mam jeszcze troche czasu-bo jezeli bede kupowac,to w styczniu...niestety nadchodzacy grudzien niszczy mnie finansowo-zaczyna sie od mikolajkow,12 grudzien urodziny corki,18 pierwsze urodziny syna :o ,pozniej gwiazdka,organizacja swiat no i sylwester...bede bankrutem-no ale cos tam juz w skarpecie jest odlozone ;)

 

Tak czy inaczej,najblizej jestem LG

 

http://www.overclockers.co.uk/showproduct.php?prodid=MO-107-LG&groupid=17&catid=2898

 

ciekawa opcja moim zdaniem i ...moze byc fajna zabawa.Strasznie intryguje mnie ten monitorek i ogolnie format21:9,choc nie moge znalezc jakiegos testutego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że oizo też przesiadka z LD450 / LD465, co jak co ale ten tv zrobił swoje, niestety nie moge znaleść zadnego dobrego następcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że oizo też przesiadka z LD450 / LD465, co jak co ale ten tv zrobił swoje, niestety nie moge znaleść zadnego dobrego następcy

 

 

Zrobil swietna robote-to byl doskonaly zakup...a do zakupu nowego pcha mnie ciekawosc innego formatu.Nie ukrywam tez,ze w ld450 irytuja mnie szerokie ramki.Nowe monitory z cienkimi ramkami prezentuja sie po prostu lepiej.ld450 wysmienicie sluzyl przez 4 lata i nastawil mnie pozytywnie do LG.Nie mam zamiaru pozbywac sie tego tv,pojdzie do poku corki-tam jest obecnie tv 32 hd ready,wiec go wywale a w jego miejsce powiesze lg.

 

Jak wspomnialem,do zakupu jeszcze duzo czasu,mam nadzieje ze pojawia sie jakies testy tego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się przymierzam do LG 34UM95

 

 

cacuchny....ale mnie przerasta finasowo-no i trzeba miec juz raczej sli do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że nawet Triple SLI może mieć problemy :/ i tylko to mnie martwi bo monitor jest super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też pisałem, taki monitor to dopiero początek wydatków.ciekawy jestem tego lg 65 - jak się prezentuje na żywo. ..jak będzie dostępny w scan.co.uk to podjadę do bolton i go sobie oblukam. W scan jest za 480, ale też niedostępny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...