Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

domin33

Urządzenie DCP-J552DW Brother - problem z zamiennikami tuszy LC123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem:

Po wyczerpaniu oryginalnych tuszy zakupiłem zamienniki na znanym portalu aukcyjnym. Tusze nie działają tzn urządzenie wykrywa je jako nieoryginalne i nie można z nich korzystać. Do tej pory mam Brothera 325 i tam tusze nie mają chipów, tą którą teraz kupiłem ma, lecz problem pojawia się tylko w tej drukarce, pozostałe modele, które korzystają z tych tuszy np. j132w, lub j152w te same tusze traktują normalnie, problem jest tylko w tym modelu j552DW. Gdy dzwoniłem do sprzedającego usłyszałem, że jestem kolejną osobą, która kupiła te tusze do w/w modelu i niestety one nie działają. Próbowałem 2 rodzaje różnych zamienników (z wizualnie różniącymi się chipami) lecz oba nie zadziałały.

Proszę o pomoc jak rozwiązać problem, ponieważ oryginał np tusz czarny kosztuje 80 zł a zamienniki po 5 zł.

Czy jest możliwość zmiany firmware lub jakiś inny sposób?

Z góry dziękuję za pomoc, temat świeży więc pewnie sporo osób, posiadających ten model tutaj zajrzy. Proszę opisać ewentualne metody, które już ktoś próbował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chip nie działa to sie nic nie poradzi, mozna przełożyć chipy z oryginałów do zamienników, powinno na jakis czas zadziałać... Co do zamienników, to czasami tak bywa, gdy ma sie najnowszy firmware i wtedy to trzeba szukać kogoś, kto ma najnowszą dostawę tuszy z chipami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy przełożenie chipów jest proste? Jak się to robi? I jeszcze jedno czy trzeba resetować ten przełożony chip bo czytam i szukam i znalazłem jakiś reseter chipów brother dedykowany niby do tych lc123 za około 50zł plus przesyłka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz zamienniki, do mojej drukarki pasują tusze LC 123 (mam brothera 152W), wiem, że niektóre zamienniki też nie współpracują z tym modelem. Nie miałam jak do tej pory problemu z Actisami, AJ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm ja zakupiłem jakieś zwykłe za 3 zł za sztukę, lecz do swojej drugiej dcp-j315w zamwiałem nawet i po 1,5 zł i wszystko zawsze działało. U allegrowicza dowiedziałem się, że z tym modelem drukarki(j552) akurat mają problem a do twojej i reszty jest ok. Tak więc zamówiłbym zestaw za 70 zł TFO, lub Actis ale czy na pewno one będą działały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm głowy za to nie dam, bo tak jak pisałam mam inny model, te moje drogie nie są więc jakby co to małe koszty :D, na opakowaniu jest wymienione że pasuje do tego 552DW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na wypowiedź osoby, która ma drukarkę j552dw i działają jej zamienniki lub coś innego, bo przy innych drukarkach mimo, że używają tusz lc123 to one mają słabsze zabezpieczenie i sobie radzą dobrze na zamiennikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taką samą drukarkę i też mi zamienniki nie działają :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość który zakupił drukarkę od tego samego sprzedawcy co ja dał mi link do tuszy które u niego działają ale jeszcze nie sprawdzałem , wiec na 100% nie jestem pewny może zamówię jeden dla sprawdzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem już 6 różnych zamienników, każdy nieco różnił się od siebie, lecz żaden nie zadziałał. Problem tkwi w chipach, jeszcze myślałem nad reseterem chipów, ale znowu sprzedawcy nie dają pewności, że z tym modelem drukarki one zadziałają, bo można by było resetować oryginalny rusz i go uzupełniać ale tak to lipa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem jeden na próbę jak zadziała dam znać

No i niestety nie zadziałał, a może dlatego że drukarka nie jest z polskiej dystrybucji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi który kupił drukarke od tego samego sprzedawcy co ja kupił komplet z allegro i napisał mi że wymienił narazie czarny i działa, http://allegro.pl/5x-tusze-brother-dcp-j552dw-dcp-j152w-mfc-j4410dw-i4701363568.html , sam już nie wiem narazie też się wstrzymam ,przełozyłem chipy z oryginałów do tych zamienników i narazie jade dopuki mi nie zablokuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba znalazłem przyczynę , w mojej drukarce jest najnowsze firmware G , a drukarki na których działają zamienniki mają firmware F czyli tu jest przyczyna.Najnowsze oprogramowanie ma zabezpieczenia przed zamiennikami, trzeba czekać aż producenci zamienników opracują nowy chip , jeżeli w ogóle taki wyjdzie.Przed zakupem zamienników radzę sprawdzić w ustawieniach wersję firmware, żeby nie pakować się w niepotrzebne wydatki.

Pozostały tylko ORYGINAŁY!!!��

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze robsonslowik nie ma na razie na rynku zamiennika działającego z tą drukarką. Trzeba czekać, aż chińczyki wyprodukują nowy chip. Od bardzo dużego sprzedawcy z allegro posiadającego b. dobre opinie dowiedziałem się, że na ogół wszyscy kupują zamienniki z chin, a potem tutaj je sprzedają. Mówił on, że nie wcześniej niż luty, marzec 2015 r. będą mieli nowa dostawę kontenerem i wtedy powinny już one być dobre...

Jeszcze jedno jak sprawdzić jakie mamy firmware? I czy da się zmienić(wgrać) firmware z G na F??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba znalazłem przyczynę , w mojej drukarce jest najnowsze firmware G , a drukarki na których działają zamienniki mają firmware F czyli tu jest przyczyna.Najnowsze oprogramowanie ma zabezpieczenia przed zamiennikami, trzeba czekać aż producenci zamienników opracują nowy chip , jeżeli w ogóle taki wyjdzie.Przed zakupem zamienników radzę sprawdzić w ustawieniach wersję firmware, żeby nie pakować się w niepotrzebne wydatki.

Pozostały tylko ORYGINAŁY!!!��

Zaczyna się robić błędne koło, niektórzy piszą że na firmware F też zamienniki nie działają!

 

Tak jak pisze robsonslowik nie ma na razie na rynku zamiennika działającego z tą drukarką. Trzeba czekać, aż chińczyki wyprodukują nowy chip. Od bardzo dużego sprzedawcy z allegro posiadającego b. dobre opinie dowiedziałem się, że na ogół wszyscy kupują zamienniki z chin, a potem tutaj je sprzedają. Mówił on, że nie wcześniej niż luty, marzec 2015 r. będą mieli nowa dostawę kontenerem i wtedy powinny już one być dobre...

Jeszcze jedno jak sprawdzić jakie mamy firmware? I czy da się zmienić(wgrać) firmware z G na F??

 

Setting- all Setting- Machine info- Firmware

napisz jakie masz firmware

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorzej denerwuje mnie opis sprzedających, wymieniają nasza drukarkę jako kompatybilną z zamiennikami, a okazuje się że pieniądze na zakup wyrzucone w błoto, bo zwrot nie bardzo się kalkuluje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno mnie interesuje. Czy jakby zastosował reseter chipów do oryginalnych i później tylko je dopełniał strzykawką? może ktoś ma kase żeby spróbować ten reseter allegro za 60zł??

Mi kobieta z 123drukuj.pl powiedziała, że reseter działa tylko na krótką chwilę, pozwala wykończyć tusz do 0, ale ona to tak kręciła, że chyba sama nigdy tego nie używała i nie wie. Może ktoś się skusi i wypróbuje ten sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

posiadam również ten model drukarki, kupiłem od tego sprzedawcy zamienniki (http://allegro.pl/tusz-do-brother-lc123-lc-121-dcp-j132w-dcp-j152w-i4568579110.html, jak narazie drukuje bezproblemowo.

 

Po kupnie drukarki uzywalem jeszcze tego zamiennika (http://www.komputronik.pl/product/216941/Sprzet_komputerowy_/Eksploatacja_i_nosniki/ACCURA_Atrament_do_Brother_LC123BK_black_15ml.html, rowniez nie bylo problemow. Kumpel mi zalatwil pare zloty taniej z komputronika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...