Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

domin33

Urządzenie DCP-J552DW Brother - problem z zamiennikami tuszy LC123

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze by było jakby każdy z nas pisał jakie ma firmware!

 

Witam,

posiadam również ten model drukarki, kupiłem od tego sprzedawcy zamienniki (http://allegro.pl/tusz-do-brother-lc123-lc-121-dcp-j132w-dcp-j152w-i4568579110.html, jak narazie drukuje bezproblemowo.

 

Po kupnie drukarki uzywalem jeszcze tego zamiennika (http://www.komputronik.pl/product/216941/Sprzet_komputerowy_/Eksploatacja_i_nosniki/ACCURA_Atrament_do_Brother_LC123BK_black_15ml.html, rowniez nie bylo problemow. Kumpel mi zalatwil pare zloty taniej z komputronika.

Kolega slusiasz napisał mi że ma wersje C , to jakaś początkowa wersja firmware , możliwe że na tej wersji działają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nareszcie was złapałem i dołączam się do szczęśliwych posiadaczy DCP J552 DW. Robson ja mam FIRMWARE F i dupa blada tez zamienniki nie śmigają. Brałem tez wieczne tusze niby najnowsze chipy z atramentówki i tez nic. Reset drukarki , wyłączałem ją na 1-2godziny i czysciłem kompa ze sterowników a on małpa i tak po włączeniu i włozeniu zamienników pikała mi i info , że tuszy. Walcze jeszcze jutro albo w poniedziałek jade do firmy u mnie w miescie i koles ma to zobaczyć. A jeszcze jedno gadałem z chłopakiem co ma na stanie taką rukarke i mu chodzi na TB i ACTIVEJ , tylko ze chodzą po 30 za kolor to duzo nie zmienia tylko ze pojemnosc wieksza. Ogólnie wykonałem pińcet telefonów i kilka osób było konnkretnych i mówiło , ze nie chodza zamienniki na tym naszym wynalazku, natomiast reszta to bydło co chce wypchnąć towar z magazynów.

 

Reseter: dzwoniłem do 5 handlarzy i 1 osoba z tej 5-tki odpowiedziała mi, ze nie bedzie mi wykrywac nawet jak zresetuje oryginał bo reseter swoje wbija do chipa i najnowsza drukara nie widzi . To mi powiedziała jedna osoba a reszta ,ze bedzie śmigać i ze moge kupić lecz nie oddać bo jak opakowanko rozwalone i wyjete z pudełeczka to im juz głosiki w telefonach posiadały i ze raczej nie wymienią poza jedną osoba która przyjmie, ale pózniej znalazłem na allegr kolesia konkreta który sprzedaje same chipy i tu jest link i zobaczcie co ma w opisie na samym końcu stronki na samym dole drobnymi literkami http://allegro.pl/brother-wieczne-chipy-lc-121-123-125-127-i4820535337.html , ze nie obsługuje min naszej drukareczki i facet tez mówi ze nie ma chipów i nie wie kiedy bedą do nowych modeli. A "chandlorze" nic samemu nie wiedząc wciskają kit robiąc to bezwiednie

 

Także działajcie jak wam sie chce i piszcie bo ja mam jeszcze z 15% optymizmu ze cos sie na tą chwile zmieni

 

Witam,

posiadam również ten model drukarki, kupiłem od tego sprzedawcy zamienniki (http://allegro.pl/tusz-do-brother-lc123-lc-121-dcp-j132w-dcp-j152w-i4568579110.html, jak narazie drukuje bezproblemowo.

 

Po kupnie drukarki uzywalem jeszcze tego zamiennika (http://www.komputronik.pl/product/216941/Sprzet_komputerowy_/Eksploatacja_i_nosniki/ACCURA_Atrament_do_Brother_LC123BK_black_15ml.html, rowniez nie bylo problemow. Kumpel mi zalatwil pare zloty taniej z komputronika.

Slusasz to opisz swoją drukare czy ma G C czy F firmware i jak to robiłes , ze ci sie udało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu odpowiedź sprzedającego który gdy mu zasugerowałem że niema tuszy które działają na tym modelu tak mi odpowiedział:

 

"Nikt nam nie zgłaszał, aby opis na tej aukcji był niezgodny z rzeczywistością.

W aukcji jest napisane, do jakich drukarek tusze pasują.

Na zdjęciach pudełek jest również ta drukarka wyszczególniona.

No ale skoro podobno nie działają (jest Pan/i/ jasnowidzem?) to prosimy kupować tusze oryginalne zamiast szukać zamienników''

http://allegro.pl/sh...item=4739597077

ale przysyłają bez pudełek!! !ze względów logistycznych!

czy sprawdzał ktoś te zamienniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robson to wszyscy tak pitolą że działa, ja mam jeszcze pomysł ze jak juz sie zamówi to nie wkładać całych tuszy tylko zdjąć (bo sie da ) ten fronty z chipami i włozyc same i zobaczyc czy czyta chip. Jak tak to ok jak nie to mozna oddać bo łatwo sie je wciska z powrotem. Pozdrawiam cały czas kombinuje lecz to juz koncówka bo mam dosyć od 2 miechów zyje tylko jaakims kurwa wynalazkiem.

 

A tu odpowiedź sprzedającego który gdy mu zasugerowałem że niema tuszy które działają na tym modelu tak mi odpowiedział:

 

"Nikt nam nie zgłaszał, aby opis na tej aukcji był niezgodny z rzeczywistością.

W aukcji jest napisane, do jakich drukarek tusze pasują.

Na zdjęciach pudełek jest również ta drukarka wyszczególniona.

No ale skoro podobno nie działają (jest Pan/i/ jasnowidzem?) to prosimy kupować tusze oryginalne zamiast szukać zamienników''

http://allegro.pl/sh...item=4739597077

ale przysyłają bez pudełek!! !ze względów logistycznych!

czy sprawdzał ktoś te zamienniki?

JA tez dostałem od nich ze bedą Pasować jak od pozostałych 100 innych Baranków którzy nie wiedzą co sprzedają a chociazby nie mówili ze działaja na 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orink nie smiga a w serwisie nie potrafili z zamiennikami, także moja drukareczka jest tylko dla oryginałów jak wykwintna Pani do towarzystwa. Dziękuje bardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pocieszenie mogę Ci powiedzieć, że raczej szybko wychodzą tusze do ich modeli, więc może niedługo coś wprowadzą nowego. Pamiętam sama jak kupiłam na szybko urządzenie brothera i się okazało, że żadnych zamienników nie ma a sprzedawca mi powiedział, że pojawią się za pół roku może za rok, a po miesiącu już do mojego modelu były :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie ma zamienników to zawsze można kupić sobie zestaw do samodzielnego napełnienia tuszy, nie jest drogo a jakoś tuszu jest podobna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie ma zamienników to zawsze można kupić sobie zestaw do samodzielnego napełnienia tuszy, nie jest drogo a jakoś tuszu jest podobna.

Tylko ciekawe jak długo będą działać chipy po napełnieniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będą długo działać ponieważ chip jest zaprogramowany na konkretną liczbę wydrukowanych stron więc maksymalnie po napełnieniu wydrukujesz jeszcze z 50 stron i mimo tego, że tuszu masz pełno to jest zablokowany.

Testowałem u siebie i wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może informacje, czy problem dotyczy tylko urządzenia DCP-J552DW, czy może wszystkich urządzeń korzystających z tych pojemników?

A jak jest z oprogramowaniem w wersji H?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem może dotyczyć wszystkich drukarek, jeśli ktos zrobi sobie update sterowników i firmware... Ostatnio to się pojawia coraz bardziej u Brothera, dlatego warto wybrać drukarki na tusze LC525/LC529, które nie mają chipów a są to nowsze drukarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No teraz to już spoko, tylko każdy kto tu zagląda to przeważnie kupił już tą drukarkę z tuszami posiadającymi chip, tak nawiasem mówiąc model DCP-J105 posiada tusze lc525/529 bez chipów wymienione wcześniej, a czarny ma pojemność 58 ml! masakra, gdybym tylko wiedział o tym wcześniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak duża szansa jest by zamienniki dzialaly ? Jak szybko zostają podrabiane chipy w drukarkach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slyo78 znalazł sposób,

reseter chipów oryginalnych działa z tymi tuszami oto link cena 70 zł z przesyłką, powtarzam tylko oryginały, które możemy napełnić strzykawką jak będzie nam brakowało tuszu.

http://www.tusze.inf...27-p-96667.html

A jakby resetował chipy zoryginałów i przekładał do zamienników bo mam 10 szt ????

jakie Slyo78 masz firmware?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też będzie tylko muszą być oryginalne chipy, dalsza część tuszu nie gra roli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakby resetował chipy zoryginałów i przekładał do zamienników bo mam 10 szt ????

jakie Slyo78 masz firmware?

 

Zacytuję z elektrody Slyo78

 

Post#19 08 Gru 2014 22:20 Re: Brother dcp-j552DW - Wgranie starszej wersji firmware - nie czyta zamiennikó

Panowie jestem bogiem kupiłem reseter i śmiga jak szalona resetujecie chipy i napełniacie od nowa kartridze albo kupujecie zamienniki i zmieniacie chipy .Reseter daje rade z oryginalnymi chipami i drukarka widzi jak nowa kupiłem z sonetkomputery za 60 zeta + 10 wysyłka i smiga pieknie mam firmware F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maly07071989

Zobacz co pisałem 5 postów wcześniej, nie nabijaj postów bo powtarzach po innych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domin33 kolega Robsonslowik pytal sie jaki firmware posiada Slyo78 wiec podalem tresc odpowiedzi z elektrody Kontaktowalem się ze sklepem i Pan powiedział ze reseter działa z wersją g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...