Skocz do zawartości
lycone

LTE - Orange, Play, Plus, Cyfrowy Polsat, T-Mobile - opinie, zapytania, problemy

Rekomendowane odpowiedzi

@UP

 

Umowa jest na czas nieokreślony, więc mogę normalnie ją rozwiązać bez żadnej kary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

Co ty masz za ofertę?? ;) Za 19 zł LTE bez limitu gdzie w PLAY za 49,99 bez urzadzenia oczewiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam LTE w Play - ping 23, pobieranie ok 40Mb/s, wysyłanie ok 20Mb/s - bez anteny zewnętrznej. Czy podpięcie anteny poprawi osiągi?

*ROUTER B593s-22 - 4 kreski zasięgu na 5.

Status funkcji bezprzewodowej

 

3 RSSI: -65

4 RSRP (dBm): -88

5 RSRQ (dB): -6

Edytowane przez zbyniolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre osiągi. Spróbować możesz, jeżeli już to musi być to dobra antena pod pasmo 1800mhz, polecam: Mój link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jimasek

U mnie była znaczna poprawa z anteną zewnętrzną - Mój link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jimasek

Pomiary robione w odstępie kilku dni i nie w tej samej porze dnia. Różnica nieznaczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super poprawa z tą anteną. Takie głupie pytanie laika: w jaki sposób celowałeś w nadajnik? Są do tego jakieś urządzenia czy "na oko"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jimasek

U mnie widać BTS-a z okna. Więc antena ustawiona na nadajnik i to wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma tego komfortu. Będę musiał wejść na dach i myślałem o tym aby wziąć telefon i za pomocą Google Mapy i wbudowanego kompasu ustawić antene w stronę nadajnika. Myślę, że lepsze rozwiązanie niż na czuja. Zawsze też mogę doprecyzować ustawienie i wybrać najlepsze, ale to temat dopiero na kwiecień 2015 i jak nie będzie lepszej alternatywy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antenę najlepiej jest ustawić na wolnej przestrzeni tak aby sygnał nie odbijał się od żadnej ze ścian. Ew. przy dobrej antenie typu cybertech można ją ulokować nawet w domu, np. na parapecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym się dowiedzieć ważnych rzeczy na temat internetu LTE. Nigdy nie miałem styczności z LTE, ale teraz to moje jedyne wyjście po przeprowadzce do domu jednorodzinnego. Chciałbym się zapytać, co mam zrobić, aby polepszyć prędkość i co najważniejsze Ping internetu. Wczoraj wziąłem na próbę lte z play na 7 dni, lecz szybkość to znikome 5-7mb/s i 100-150 ping. Co muszę zrobić, żeby temu zaradzić. Czytałem, że pomaga w dużym stopniu antena, więc prosiłbym też o wyjaśnienie mi jaką antenę warto kupić, cena nie gra roli. Jeżeli coś jeszcze może mi pomóc proszę o szczerą podpowiedz. Pozdrawiam. Alan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam od trzech dni Power LTE 20 gb transferu danych w dzien za 60 dych miesiecznie w cyfrowym polsacie.

Wczesniej mialem hspa+ przez jakies 2 lata i predkosci byly typu 1 mb download i 0.5 upload ;/.

Aktualnie mam Prędkosc 10 mb download 1 mb upload mimo,że nie wykorzystalem limitu 20 gb danych.(wynik ten jest bez antenki)

Pytanie: dlaczego mam takie słabe osiągi mimo,iż moje całe miasto znajduje się w zasięgu LTE.

Ps.Czy powodem takich osiągów,może być mieszkanie w blokach ,a w związku z tym ktoś z bloku może mi zakłócać sygnał?

Co ciekawe moj kolega mieszka w tym samym bloku aczkolwiek innej klatce i ma osiągi typu 40-50 mbs downloadu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jimasek

Wszystko zależy od poziomu sygnału z BTS-a. Pamiętaj że transmisja jest dwu kierunkowa. Nic nie piszesz o sprzęcie z którego korzystasz (modem USB czy router). Warto pomyśleć o antenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jimasek

Witam. Chciałbym się dowiedzieć ważnych rzeczy na temat internetu LTE. Nigdy nie miałem styczności z LTE, ale teraz to moje jedyne wyjście po przeprowadzce do domu jednorodzinnego. Chciałbym się zapytać, co mam zrobić, aby polepszyć prędkość i co najważniejsze Ping internetu. Wczoraj wziąłem na próbę lte z play na 7 dni, lecz szybkość to znikome 5-7mb/s i 100-150 ping. Co muszę zrobić, żeby temu zaradzić. Czytałem, że pomaga w dużym stopniu antena, więc prosiłbym też o wyjaśnienie mi jaką antenę warto kupić, cena nie gra roli. Jeżeli coś jeszcze może mi pomóc proszę o szczerą podpowiedz. Pozdrawiam. Alan

Wpisz sobie w googlach - Antena Dualna LTE/4G 15dBi MIMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za szybka odpowiedz mam jeszcze ostatnie 2 ważne pytania. 1. Czy może zamiast lte lepiej oplacaloby sie wziac od sasiada radiowke do 5mb/s. 2. Czy ta antena zaproponowana bedzie wystarczajaco dobra? Czy moze sa jeszcze jakies lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jimasek
1. Czy może zamiast lte lepiej oplacaloby sie wziac od sasiada radiowke do 5mb/s.

Wybór należy do ciebie.

 

Czy moze sa jeszcze jakies lepsze.

Nic nie piszesz o swojej lokalizacji i odległości od BTS-a. Antena standardowa która sprawdza się w odległości 7-8km od nadajnika przy braku przeszkód optycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak mam sprawdzic ten caly BTS, bo jak pisalem jestem zielony odnosnie tego lte. Jestem z morzyczyna.

Edytowane przez ToJaOczywiscie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jimasek

Szukaj mapy zasięgu na stronie twojego operatora.

 

Jestem z morzyczyna.

Podał byś chociaż kod pocztowy,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mapa.btsearch.pl - prawdopodobnie będzie trzeba przełączyć na lokalizacje z bazy UKE. Pamiętaj, że Orange korzysta z nadajników T-Mobile, a Plus czy Cyfrowy Polsat mają także Mobylanda, CenterNet i Aero2.

 

Mapki operatorów niewiele mówią.

Edytowane przez Makaan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jimasek
Ma usb, możliwość zmodowania, podobno nawet ograniczenie 100mW da się zdjąć

Co do Plusa mam inne zdanie. Mówią bardzo dużo i dokładnie,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3907569203.png

 

ipbGYR0.png

 

Nie jest to LTE, ale wynik na downloadzie jest całkiem niezły ;) Mierzone przed chwilą, ale 30+ Mb/s osiągam przez całą dobę. Maksymalnie widziałem 37 Mb/s.

T-Mobile HSPA+ DC, Kraków, słabo zaludnione tereny (po)przemysłowe w centrum. Nadajnik 300m dalej, modem Huawei E372 zwisa swobodnie na oknie skierowanym pod kątem ok. 100 stopni od nadajnika.

Edytowane przez Makaan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...