Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Haarvax

Problem z GTX'em 780

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pisze tu bo mam problem z którym nie umiem sobie poradzić, mianowicie mój GTX 780 jakiś czas temu strzelił focha i pojawiają mi się takie cudeńka na ekranie, sprawa jest o tyle dziwna że na zintegrowanej karcie też takowe przekłamania występowały. Zaczeło się to 29 śierpnia gdy zmieniłem monitor na AOC23 calowy no i po prostu dostrzegłem takie coś, karta była w serwisie ale podobno u nich to nie występuje. Zmieniałem wielokrotnie sterowniki i nic nie pomagało, zastanawiam się poważnie nad formatem, ale czy to może pomóc?

https://www.youtube.com/watch?v=hJlC3N2xKJU

https://www.youtube.com/watch?v=OY5d89jp_Eo

https://www.youtube.com/watch?v=F123VCq65u0

https://www.youtube.com/watch?v=5AZFyBYP4cM

https://www.youtube.com/watch?v=JeSn2-pZZGw

 

To występuje w każdej grze, niee wiem co robić już z tym skończyły mi się pomysły.

Dodam że na każdych taktowaniach karta ma to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kable od zasilacza sprawdzałem wszystkie 4. A to może być winna PCIE?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o kabel sygnałowy łączący monitor z kartą graficzną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to może mieć znaczenie? Podłączony przez HDMI jest. sprawdzałem kabel który z monitorem dostałem i Shiru który dokupiłem i na obu to samo było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel sygnałowy nie ma wpływu na generowanie grafiki. Postaw system na innej partycji i zobacz jak tam sprawuje się karta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delikatnie migające tekstury w tle to wina sterowników też z tym walczyłem kwasny.gif wgrywałem jedne później drugie i tak przemieliłem kilka WHQL.

Nawet w benchmarku Valley momentami pojawiają się w głębi migające kawałki tekstur po prostu przestałem zwracać na to uwagę wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisze sniper76 to nie artefakty wynikające z fizycznego uszkodzenia karty tylko, błędy sterowników, wcześniej nie widziałeś bo pewnie miałeś mniejszy monitor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie przejmować się tym tylko próbować jakoś się przyzwyczaić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc po długim czasie i formacie stwierdzam że się nie da do tego przyzwyczaić. Dalej to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to wygląda na standardowe przekłamania w grafice gier, nie wydaje mi się żeby to był problem z kartą, podobne rzeczy zdarzają się w większości tytułów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem związany z grą bądź sterownikami graficznymi. Sama karta graficzna nie ma wpływu na takie błędy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem związany z grą bądź sterownikami graficznymi. Sama karta graficzna nie ma wpływu na takie błędy.

 

Jeśli jest tak jak mówisz to dlaczego mam tak w każdej grze? w innych mniej w drugich bardziej. to znaczy jeśli to wina sterków po formacie kompa na czystym systemie a tu dalej takie numery to coś musi być nie tak bo inni użytkownicy też by mieli takie problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to na bfie 4, w reszcie juz nie zwracam na to uwagi. nic z tym nie zrobisz, tylko sie przyzwyczaic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciągle nie daje mi to spokoju dziś postanowiłem coś pokminić i teraz potrzebuje opini wiedzącego gdy zmieniłem w Asus GPU Tweek zegar pamiątek z 6008 na 5000 to ekran mi się zawiesił a na nim zaczeły pojawiać się brązowe pasy po restarcie oczywiście problem znikł ale jednak takie coś chyba nie powinno mieć miejsca w wypadku zniżania taktowań pamięci czyż nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istnieje coś takiego jak minimalna częstotliwość taktowania pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istnieje coś takiego jak minimalna częstotliwość taktowania pamięci.

 

W wypadku GTX 780 ile ona może wynośić? w dodatku jak myślisz to co widać u mnie to może być problem z pamięcią Ram na karcie? albo jakiegoś innego podzespołu? lub też systemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istnieje tylko wynosi kilkadziesiąt mhz , problem za pewne po stronie badziewiastego softu od asusa. Także wywal go i zapodaj msi af.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istnieje tylko wynosi kilkadziesiąt mhz , problem za pewne po stronie badziewiastego softu od asusa. Także wywal go i zapodaj msi af.

 

Mam AF tylko teraz pytanie do ilu zbić ram?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co to robić? Możesz zbijać ile ci potrzeba, w zasadzie to cie ogranicza limit msi af.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co to robić? Możesz zbijać ile ci potrzeba, w zasadzie to cie ogranicza limit msi af.

 

Chciałem sprawdzić czy te błędnie wyświetlone tekstury to wina ramu na karcie czy jakiego czorta jeszcze bo to strasznie irytuje. Zastanawiam się czy to jest wina sprzętu sklep twierdzi że karta była na servisie asusa i oni tam nic nie znalezli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkręcałeś gpu zanim zacząłeś się bawić pamięciami? Poza tym sprawdź gpu-z jakie masz pamięci na karcie, bo ja elpidy to rzeczywiście z nimi różnie bywa , mają kiepskie oc i dość często lubią padać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...