Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kubikolos

Jaki procesor AMD do gier?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Piszę do Was z zapytaniem. Jaki procesor kupić do gier? Posiadam 32 GB RAM oczywiście Socket AM3+ i płyta GIGABYTE-GA-990XA-UD3 rev 3.0. Obecny zestaw (podam poniżej) mam tylko i wyłącznie do grafiki (Adobe Photoshop) animacji (Cinema 4D) filmów i efektów specjalnych. Grafika którą mam to R9 270X 2GB ASUS DirectCU II TOP

 

RAM 32 GB 1600 MHz DDR3

AMD FX 9590 5.0 GHz

GIGABYTE-GA-990XA-UD3 rev 3.0 płyta główna.

 

Myślałem nad tym prockiem.

Procesor AMD Phenom II X4 Quad Core 965 Black Edition 3.4GHz (HDZ965FBGMBOX) BO

I czy ten procek nie będzie ograniczał karty? Nie mam problemów w grach jednak chcialbym procesor powiedzmy "typowo" do gier i TYLKO AMD.

A i zasilacz Cooler Master G650M 80+ Bronze. Mam dwie płyty główne: GIGABYTE-GA-990XA-UD3 rev 3.0 kiedyś kupiłem drugą do drugiego zestawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BloodyStorm

To co masz teraz to jest najlepsze to co może AMD aktualnie zaoferować do gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj aby zwiększyć wydajność w grach to chyba tylko wymiana grafiki na coś mocnego od zielonych i ewentualnie... szybszy RAM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym,że ten komputer mam jedynie do pracy. To co mam teraz zainstalowane to jedynie Call of Duty Advanced Warfare. Mam jeszcze AMD FX 4170 i to jest "4 rdzeniowy" procesor. I gram na tym FX'ie 4170 4.2 GHz tylko,że box'owe chłodzenie. Wymiana chłodzenia poprawiła by wydajność w grach? Czytałem multum tematów na różnych forach i polecają właśnie tego Phenoma.

 

Dlaczego piszą typowe gimby pokroju @EryQ24? Stworzyłem nowy temat oczekując normalnej odpowiedzi tudzież porady a nie "hejtu" Niestety nie kupię karty od zielonych ani procesora od niebieskich. Można powiedzieć,że jestem Fanem AMD nie fanboyem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz pecha, bo AMD leży i kwiczy w kwestii procesorów od paru lat i nic szybszego jak masz obecnie nie dostaniesz. Phenom, który podałeś na początku pamięta jeszcze 2009 rok... Poza tym, nie możesz grać na tym kompie co masz do pracy? Potrzebujesz dwóch? No i nie będę wspominał, że takie fanboystwo wychodzi na niekorzyść, bo przez głupi znaczek teraz będziesz cierpiał na niedostatek mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz w takim razie jak wygląda cały zestaw do grania, w którym obecnie siedzi ten FX 4170 oraz jakimi dysponujesz pieniędzmi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw wygląda tak:

AMD FX 4170 4.2 GHz (Niby 4 rdzenie,ale z tego co wyczytałem to 2 rdzenie 4 wątki)

16 GB RAM DDR3

i R9 280X 3GB ASUS DirectCU II TOP ,ale mam zamiar wymienić kartę na R9 290X 8 GB od Sapphire.

No i zasilacz Cooler Master G650M 80+ Bronze.

 

Maksymalnie chce przeznaczyć $1500 (Nie miaszkam w Polsce) Choć pieniądze nie grają roli.

 

Generalnie sprawa wygląda tak. Nie narzekam na spadki fps'ów bo takowych nie mam ani też nie narzekam na niedostatek mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kartę zostaw, bo nie ma sensu sie ładować w takie koszty.

 

Jeśli chodzi o procesor to szukaj FX-8320, jakieś przyzwoite chłodzenie, np. http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-raijintek-ereboss-0p105250-602806/ i kręć, z tym że ta płyta główna może mieć problem z utrzymaniem taktowania tak prądożernego procka i tutaj możliwe że też byś musiał wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy Phenomie czy FXie dobrze jest mieć kartę od NVIDII ;) Przy Intelu nie martwisz się o to jaką kartę weźmiesz. Radeon przy procku AMD pogorszy tylko sprawę i wydajność. Generalnie to do gier FX8320 + NVIDIA lub Intel i5 (nie musi być z K) + AMD lub NVIDIA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja nie chcę bawić się w kręcenie :) Nie jestem fanem i wystarcza mi to co mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać że nie rozumiesz co się pisze... ja nic nie napisałem o kręceniu. Sterowniki kart AMD są skopane od strony narzutu na procesor dzięki czemu AMD + AMD = kupa. Sterowniki jak i karty NVIDII za to lepiej wykorzystują potencjał FXów i jest całkiem nieźle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FX żal nie kręcić, mają odblokowany mnożnik i to darmowa wydajność. W każdym razie jeśli chodzi o AMD FX to do gier bierz przynajmniej tego 8320. Tylko zaktualizuj sobie BIOS mobo przed wymianą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałem,że Ty tylko kolega wyżej. Nie wiem,nie mogę się przekonać do Nvidii. Dobrze już załóżmy,że wymienię kartę graficzną na kartę zielonych. Powiedmzy tego R9 270X kupiłem w Polsce za 850 zł to znajdzie się coś w miarę nowego i wydajnego do 950 albo nawet do 1000 zł od Nvidii?

 

EDIT:

 

BIOS zaktualizowany na jednej i na drugiej plycie do najnowszego mozliwego,ale z tego co pamietam to nie do BETY bo obawiałem się komplikacji. Mam zarówno FX 9590 i FX 4170. Wymieniać 4170 czy 9590 czy co robic jeżeli już?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FX-8320 @ ~4,5Ghz, do tego GTX 770 i będzie ok.

 

@Edit

 

Jeśli masz do dyspozycji tego 9590 to do niego dokup tylko mocną kartę od zielonych oraz ewentualnie szybsze pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę zamienić do tego do pracy na FX 4170 a wziąć do gier 9590. Jaką kartę od zielonych? Generalnie mogę kupić kartę do $1500 bo nie mieszkam w Polsce. Więc poszukam po różnych internetowych sklepach w mojej okolicy. Tylko Jaką? W kartach zielonych jestem zielony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie co do FX 4170. On ma faktycznie 4 rdzenie czy polecieli w przysłowiowego "ciula" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten model posiada dwa moduły, a o modułach w procesorach AMD to już musisz sobie poczytać. Nie są to z pewnością typowe cztery fizyczne rdzenie, zwłaszcza wydajnościowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw do pracy w tych konkretnych zastosowaniach (PS, C4D) jest dość słaby, a do tego bardzo prądożerny. Rozważ wymianę podstawy na Intela, np. Xeona E3-1230 V3 + płyta LGA1150.

 

FX-a 9590 mógłbyś wtedy włożyć do zestawu do gier i dokupić kartę GTX 970. Czasami będzie brakowało mocy CPU, ale generalnie nie powinno być tragedii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety intela nigdy nie kupię. Na nvidię się skusze. Tak przy okazji zapytam. Miało to jakiś wpływ,że miałem ustawione w zarządzaniu energią czy jakoś tak na oszczędzanie energii a nie better performance?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intela nigdy nie kupisz ? Mógłbyś uzasadnić jakoś swoją wypowiedź ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesory się nie palą i nie psują tak same od siebie chyba że ma jakąś wadę fabryczną ale wtedy dostajesz nowego ;) Dla mnie to żaden argument :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wciskajcie na siłę intela, skoro nie chcę.

 

FX-9590 @5Ghz + GTX 970 i nie ma siły, żeby jakakolwiek gra zeszła poniżej poziomu grywalności na FHD + ultra detale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...