Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Secars

Coller do i5 4690k i obudowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Potrzebuję dobre chłodzenie do procesora i jakąś obudowę.

 

Mój zestaw: http://www.morele.net/inventory/info/2zo3kt/

 

Chłodzenie takie aby zmieściły się tam RAM'y i żeby procek się nie grzał zbytnio

 

Do tego obudowa taka aby wszystko się zmieściło i żeby jakoś wyglądała

 

 

Maksymalnie chciałbym zapłacić 5500zł więc do wykorzystania zostaje 714zł

 

 

Możecie także wypowiadać się na temat tego zestawu czy to dobry wybór i czy wszystko będzie ze sobą współgrało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, już zmieniłem

 

Możecie też polecić jakiś fajny monitor 1920×1080 ( zastanawiam się nad 24-27 cali ) nie wiem czy 27 cali nie będzie zbyt duży. Za monitor chciałbym zapłacić do 1500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie samego zestawu, jeśli ma być przeznaczony głównie do gier, to wziąłbym 8 GB RAMu, bez problemu wystarczy, a jeśli kiedyś zacznie brakować, to bez problemu możesz dokupić.

 

Jeśli chodzi o zasilacz, to przy tej konfiguracji z ogromnym zapasem wystarczy porządna 550 watowa elektrownia pokroju Anteca EDGE 550W z certyfikatem 80+ Gold

 

Co do GPU, to nie myślałeś o zamówieniu Asusa lub MSI? Gigabyte nie produkuje ostatnimi czasy dobrych jakościowo kart.

 

Co do coolera, to Thermalright HR-02 - Macho BW nie powinien zasłaniać żadnego slotu na tym mobo, a dodatkowo da sobie rade nawet z mocno podkręconym prockiem. Ewentualnie możesz dorzucić (sporo) do Noctua NH-D15 - w przypadku tego coolera maksymalnie wchodzą pamięci o wysokości 64mm, ale trzeba podnieść przedni wentyl, więc rośnie też wysokość. Wydajnościowo w zasadzie nie ma sobie równych jeśli chodzi o chłodzenie powietrzem.

 

W przypadku budy:

 

Gelid Darkforce - cooler do 165 mm, tutaj Noctua wchodzi na styk

Antec P100 - cooler do 170 mm wejdzie już nawet Noctua z lekko podniesionymi wentylami

Fractal Design CORE 3300 - coolery do 185 mm, więc to mówi samo za siebie

Fractal Design Define R4 - świetna wyciszana obudowa, dostępna także z oknem, wysokość coolera do 170mm

Phanteks Enthoo Pro - wersja z oknem lub bez, biała lub czarna, coolery do 193 mm, więc wepchniesz tutaj wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam chłodzenie Grandis XE1236 w cenie 139 zł. Rewelacja cena/wydajność/cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję zawisztheblack za porady. Cooler chyba wybiorę HR-02 - Macho BW chyba że macie coś lepszego co nie przysłoni mi ram

 

Jeszcze chciałbym się upewnić czy na 100% wejdą mi te ram'y G.Skilla przy Macho BW.

 

Obudowa niestety żadna mi się nie podoba i szukam dalej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba sobie robisz żarty z tym Corsairem H55.

TEST H55

 

Już nie wspomnę o kiepskiej jakości tych słabszych wodnych zestawów Corsaira.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I w przypadku podanego mobasa zasłonięte trzy sloty pamięci...

Wystarczy kupić nisko profilowe pamięci i wchodzą bez problemu 4 sztuki. To nie jest żaden problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba sobie robisz żarty z tym Corsairem H55.

TEST H55

 

Już nie wspomnę o kiepskiej jakości tych słabszych wodnych zestawów Corsaira.

No niestety ale niektórzy jeszcze nie rozumieją, że takie małe niby-LC to kiepska opcja na tle chociażby HR-02 Macho BW czy też NH-U12S :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...