Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

maestrod

Pomocy UNMOUNTABLE BOT VOLUME , blue screen, zgubiona płyta instalacyjna

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę pilnie o pomoc:

 

Dzisiaj wyskoczył mi blue screen "Unmountable bot volume" i cały czas komputer się resetuje i tak w kółko z tym blue screenem.

Nie ma opcji trybu awaryjnego więc nie mogę go wybrać.

Problem potęguje to, że zgubiłem oryginalną płytę wraz z numerem seryjnym windowsa , więc kaplica - muszę jakimś cudem wejść do systemu żeby przynajmniej wiedzieć jaki miał numer seryjny.

 

Chciałbym skopiować też moje dokumenty i zdjęcia, jeśli byłoby to możliwe.

 

Jest to Windows 7 premium home 64 bit.

i5 3570K, płyta Gigabyte Z77, gtx 660, 16GB ram i dysk SSD 128.

 

Dodam, że na leciwym już laptopie wypaliłem płytę instalacyjną z Win 7 Home 64 bit i nie można wykonać naprawy systemu... Wyskakuje mi "Ta wersja opcji odzyskiwania systemu jest niezgodna z wersją systemu windows który próbujesz naprawić. Spróbuj użyć dysku odzyskiwania który jest zgodny z tą wersją systemu windows"

 

Błagam o szybką pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klucz produktu do Windowsa ma być zgodnie z wymogami licencji którą zaakceptowałeś naklejony na

obudowę komputera a nie jakimś cudem zapisany na płycie DVD z systemem.

Widziałem takie numery z kluczem ale pirackim a nie oryginalnym.

Klucz możesz odzyskać pakietem Hirens'a uruchomionym z CD,jest tam program do tego i podaje prawdziwe dane sam sprawdzałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, kupiłem oprogramowanie ale nie naklejałem tej naklejki na obudowę i co teraz.

Oprogramowanie OEM kupione w sklepie za ok. 350 zł jakieś może rok albo dwa temu.

 

Pytanie jak dostać się do systemu w obliczu takich problemów żeby móc ten Klucz zapisać ?

 

http://www61.zippyshare.com/v/50361997/file.html

http://www61.zippyshare.com/v/546462/file.html

 

Oto zdjęcia zrobione telefonem błędów.

Z tego co widać to chyba wina problemu programu Symantec (antywirus), jak wejść chociażby w trybie awaryjnym żeby go usunąć.

 

Coś czytałem o chkdsk ale też nie wiem jak to uruchomić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem:

 

chkdsk C: /R

 

Udało mi się to wklepać w wiersz poleceń podczas ładowania płyty (kopia ściągnięta). Niestety wyskoczyło:

 

"nie można przenieść zarejestrowanych komunikatów do dziennika zdarzeń. Kod błędu: 50.

X:\Sources> "

 

Nie mam pojęcia co dalej

 

Czy jest ktoś w te klocki obeznany ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem Hirens Boot CD.

To gdzie jest ta naklejka z kluczem produktu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kolejnym zrobieniu chdsk (znów wyskoczył błąd)jakimś cudem wskoczył system. Wykorzystałem to uruchomienie na zainstalowanie programu Keyfinder po instalacji zrobiłem wydruk CD KEY mojego systemu Win 7 Home Premium + na wszelki wypadek jeszcze Office 2007 proffesional (chociaż wiem że jest, ale lepiej patrząc na to co się stało z płytą systemową, która była włożona zapewne w tej prostokątnej książeczce dołączonej przy zakupie lepiej zrobić również office).

 

Nie wiem gdzie jest naklejka, bo miałem to w 4 literach (aż do dzisiaj). Poprzednią z XP zdzierałem przy zmianie obudowy, więc kolejnej nie naklejałem. Na pewno jej nie ruszałem więc jest w opakowaniu wraz z dołączonymi papierkami i płytą instalacyjną, a to czy ktoś zabrał/czy wyrzucił przy sprzątaniu / czy też może gdzieś się zawieruszyła całość w papierach, wydrukach, gazetach, książkach, nie mam pojęcia.

Jedno wiem na pewno byłoby pechowo, bo albo musiałbym ściągnąć tym razem pirata (no bo skoro nie mam CD KEY to czysta kopia ściągnięta z netu nie pomoże), albo wydać kolejny raz te same pieniądze na system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz klucz to pożycz od kogoś oryginalną płytę i skopiuj, nośniki wszystkie są takie same.

Albo może masz znajomego w sklepie/serwisie komputerowm to Ci skopiuje.

Z neta to możesz pobrać jakiś zasyfiony obraz systemu,choć ponoć na Winclub są oryginały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za pomoc ;)

 

Właśnie nie wiadomo co ściągnąłem ... bo to torrenty wprawdzie polska strona i dobre komentarze, ale kto wie ...

 

Tak czy owak zamierzam dom przetrząsnąć nie wierzę żeby zniknęła i płyta i papiery.

 

Najgorsze jest to, że nie chce mi się reinstalacji systemu robić... Te wszystkie programy, sterowniki:

1) Windows

2) sterowniki od grafiki, płyty, karty muzycznej, skanera, kamerki internetowej, drukarki

3) office

4) nero 12

5) lightroom

6) oczywiście STEAM i dochodzi ściąganie ponownie gier co zajmuje w cholerę czasu (łącze mam słabe do 10mb, ale zwykle ok 6mb.

7) dodatkowe programiki

 

Jestem już chyba za stary na tego typu zabawy. Z zaciekawienie spoglądam na produkty Apple, z tym, że zdaję sobie sprawę że wszystkie legalne programy musiałbym kupić na nowo i raczej mnie na to nie stać ( a przynajmniej szkoda mi pieniędzy).

 

Mam nawet drugi SSD kupiony o wiekszej pojemności (256GB też Samsung seria 840) i po jednej nieudanej próbie zrobienia obrazu systemu (obraz oczywiście wykonany w 100% zgodności, ale wyskakiwały błędy podczas użytkowania systemu, a to brak głosu podczas gry w CS GO, a to błedy w Lightroomie przy próbie uruchamiania)leży nieużywany ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstaluj na ssd, a sterowniki, itd, wszystko jest w starym systemie, i można bez problemy wydostać, włącznie z kluczem, który jest w rejestrze - ba, nawet nie potrzeba chyba reinstalować, wystarczy poprzenosić pliki, i pododawać wpisy do rejestru przez import, itd - trochę roboty, ale mniej niż ściągania; ewentualnie można wszystko wydostać z obrazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Odpowiedzi

    • @galakty co ty będziesz że  handel ze wschodem nie istnieje https://www.tirsped.com.pl/blog/polska-wymiana-handlowa-z-innymi-krajami/ Skąd najwięcej importuje Polska? Dane narastająco od początku roku  Niemcy – wartość: 222,1 mld PLN – 21,9% udziału Chiny – 146,6 mld PLN – 14,4% Włochy – 52,2 mld PLN – 5,1% Rosja – 45,1 mld PLN – 4,4% Holandia – 40,4 mld PLN – 4% Francja – 35 mld PLN – 3,5% Czechy – 32,3 mld PLN – 3,2% USA – 24,3 mld PLN – 3,1% Korea Południowa – 24,3 mld PLN – 2,4% Belgia – 23,2 mld PLN – 2,3% @Camis mentzen wolnościowiec który mówi o przymusie , dzięki za link @Spl97 po co to pisanie o kucach i debilne ogólniki ? Nie lepiej przekonywać konkretnymi  argumentami do pozostania w UE ? Tak się naśmiewasz z PiSu i jego elektoratu a sam robisz to samo co oni @lukadd do dziś ludzie myślą że Polska jest krajem suwerennym, mamy największą wymianę handlową z Niemcami więc narazie musimy pozostać w UE nawet jak ktoś tego nie chce , trzeba tylko przekonywać rządzących UE że likwidacja pieca gazowego itd nie jest dobrym pomysłem , z pozycji wasala ciężko coś ugrać   
    • Pokazałem wykresy ale prawda jest tylko jedna - TO NIE JEST TO SAMO "If we look at the common peak white luminance measurements you can see what impact the ‘APL stabilize’ setting is having in this area too. Only the HDR Game and Vivid modes reach up to the panels >1000 nits capability, getting to 1072 nits maximum as the setting is on ‘high’. The other 3 modes all cap out at around 484 nits where it’s set on ‘middle’." I zanim zapytasz "to czemu nie ustawił na APL HIGH pozostałych trybów?" bo ch. dają i tak nie przekroczą 480 peak nitów.   Tylko HDR Game oraz HDR Vivid mogą osiągnąć Peak 1000 w trybie APL HIGH. Potwierdziłem to też po rozmowie z kolesiem który napisał recenzje na TFTcentral i jak ustawisz "domyślny HDR" w APL HIGH to masz max peak w okolicach 480 nitów! Czyli TrueBlack 400!☠️   Mam przyjechać do ciebie z kalibratorem aby pokazać czarno na białym że zwykły HDR z APL HIGH to nie jest tryb Peak1000?    
    • @Camis masz wypowiedź mentzena o tym co dokładnie powiedział na temat tego poboru tylko mężczyzn?
    • @leven Ukryłem, ale jak widać FC widzi wentyl, teraz jest pod Fan3, jak się sparuje i ustawi to nie reaguje na kontrole manualną oraz krzywą.   
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...