Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

patrick1989

[ 3000 PLN ] Wydajny laptop marki Toshiba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam mały problem. Jeden ze znajomych poprosił mnie o wybranie porządnego laptopa do ok 3000 zł. Jest bardzo przywiązany do marki Toshiba i na nią się uparł.

Myślałem, że trafiłem w 10-tkę http://www.x-kom.pl/p/164091-notebook-laptop-15-6-toshiba-satellite-p50-a-13c-i7-4700mq-8gb-1000-dvd-win81.html

 

Jednak kupienie tego laptopa jest niewykonalne... jest niedostępny w każdym ze sklepów :/

 

Co mam teraz zaproponować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ma być tylko tosiba, czy też laptop miałby do czegoś służyć? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toshiba ? :E A powód?

Jakie zastosowanie laptopa ( konkrety)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toshiba, bo: droga, nieopłącalna, bo Toshiba, bo nie ma nic do zaoferowania nawet jak Autor określi zastosowanie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ze względu na melodię nazwy :P tosziba... :D Podaj trochę więcej szczegółów :)

 

@mikilys, ale jak chce to co zrobisz? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam bym zaproponował jakieś Lenovo, ale znajomy miał już ileś lapków Toshiby, były bezawaryjne i przywiązał się do nich, na Asusy nie może patrzeć, bo kiedyś się naciął.

 

Zastosowania? Raczej do użytku codziennego + okazjonalne granie przez dzieciaki.

Po prostu tamta Toshiba, którą wybrałem była fajna:

 

i7, 1080p, 8GB RAM'u, dośc ciekawy design

 

Myślałem, że po temacie i ją zamówi, ale niestety na 99% nie da się jej kupić :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tja, do takich zastosowań i7 jest kompletnie bezsensowne :E

Poza tym toshiba nie ma nic wartego uwagi z lapków multimedialnych, przynajmniej na naszym rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego i7 bezsensowne, jak w takiej cenie, to nie szkodzi że będzie siedzieć ? :P

 

Macie jakieś propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No raczej nie da się spełnić toshibami twoich wymagań z 1 postu. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest bezsensowne... Będzie się grzał i nie przyniesie ŻADNEGO pożytku w np. grach :]

 

I z Toshiby nie mamy żadnych propozycji, bo nie ma nic ciekawego :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech. Solidne z powerem i dodatkowo Toshiba - ciężki temat. Jedyny lapek Toshiby który ostatnio miałem w rękach i który był faktycznie fajny to ultrabook, który przy przyzwoitszych konfiguracjach jest po prostu drogi. Konkretny model: Toshiba Portege Z30. Najtańsza opcja to http://allegro.pl/laptop-biznes-toshiba-portege-z30-i3-4gb-ssd-w7-w8-i4787052689.html

Sprzęt fajny, ale brzmi raczej jak coś do pracy, a nie ogólnodomowy lapek do wykorzystywania też przez dzieciaki. No i te lepsze konfigi łatwo wskakują na poziom 4,5,6,7+k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydajny ale nie wiadomo po co :E

Łap Della 7537 z i5 ulv + gt750

Smukłą obudowa aluminiowo, solidne zawiasy od matrycy. Wydajnościowo coś tam pograsz. JEst to taki rozsądny kompromis między jakościa a wydajnością. OT laptop multimedialny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech. Solidne z powerem i dodatkowo Toshiba - ciężki temat. Jedyny lapek Toshiby który ostatnio miałem w rękach i który był faktycznie fajny to ultrabook, który przy przyzwoitszych konfiguracjach jest po prostu drogi. Konkretny model: Toshiba Portege Z30. Najtańsza opcja to http://allegro.pl/laptop-biznes-toshiba-portege-z30-i3-4gb-ssd-w7-w8-i4787052689.html

Sprzęt fajny, ale brzmi raczej jak coś do pracy, a nie ogólnodomowy lapek do wykorzystywania też przez dzieciaki. No i te lepsze konfigi łatwo wskakują na poziom 4,5,6,7+k

Niekoniecznie Toshiba, skoro nie ma takiej :E

 

wydajny ale nie wiadomo po co :E

Łap Della 7537 z i5 ulv + gt750

Smukłą obudowa aluminiowo, solidne zawiasy od matrycy. Wydajnościowo coś tam pograsz. JEst to taki rozsądny kompromis między jakościa a wydajnością. OT laptop multimedialny.

Od czasu, do czasu jakieś gierki. Po prostu chcę wybrać coś najlepszego w kwocie do 3k PLN

 

Della miałem w rękach. Ładny i solidny, ale rozdziałka już nie ta :/ a ma być to laptop na kilka lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozbija się wszystko o względność pojęcia "dobra". Jeśli dzieciaki mają grać raz na jakiś czas w webowe gierki - integra da radę. Jeśli dzieciaki mają grać w Simsy 3, to też spoko. Jak mają pykać w Wiedźmina 3 na fulldetalach - mamy problem :) Przypuszczam, że do domowych zastosowań to będzie model w sam raz, ale jakbyś miał więcej danych to diagnoza byłaby mniej na oko.

 

Poza tym ten model jest fajny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta grafika od AMD jest dobra?

ciutke gorsza niz gt750 gddr5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tak. To ma być laptop na kilka lat. Chodzi o to, by nie był przestarzały np za 3 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jakim sensie przestarzały> JAk do gier to szykuj ze 6 tyś pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie chodzi o samo granie. Chodzi o cały sprzęt, jako całokształt. Czyli rozumiem, że nie kupie nic lepszego niz tamten Dell?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne że się kupi. :E

 

Jak da się 3400 uzbierć to tu jest wypasik. :D

Ewntualnie ciut słabszy klik lub troszkę taniej klik, a ram się kiedyś dokupi. (Lub bez systemu klik)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie chodzi o samo granie. Chodzi o cały sprzęt, jako całokształt. Czyli rozumiem, że nie kupie nic lepszego niz tamten Dell?

 

Jedziesz po takich ogólnikach, żę w sumie to nic nie oznacza. Gry = wymagania a żeby windows chodził3 lata płynnie nie trzeba demona predkości.... a tobie sie chyba jednak wydaje inaczej :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asusy podobno mają tragiczny serwis? :E

 

Jedziesz po takich ogólnikach, żę w sumie to nic nie oznacza. Gry = wymagania a żeby windows chodził3 lata płynnie nie trzeba demona predkości.... a tobie sie chyba jednak wydaje inaczej :E

W sumie tak, nie dostałem szczególnych wytycznych. Ogólnie będzie to laptop do użytku codziennego + okazjonalne jakieś tam gry, raczej nic pokroju FC4, BF4 itd.

 

Chce wybrać coś solidnego, z fajnym ekranem. Nie wiem, co jeszcze mam napisać, by ułatwić Wam zadanie :E

 

Oczekuję też rozsądnej wydajności i jak najmniejszej awaryjności :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z serwisem ASUSa najłatwiej nie jest, :E ale laptop porządny. To Lenovo jest ekstra, no ale 3400... (A i IdeaPady maja serwis w Niemczech, ale problemu żadnego z serwisem nie ma. Co najwyżej dłużej się czeka.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ciekawy wstępniak do dyskusji na temat... jak wycisnąć jeszcze co nieco z AM4. Ja już trochę użytkuje płytę ASUS B450-I GAMING w formacie ITX. Jakoś funkcjonuje. Teraz mam tam Ryzena 5700X (przesiadka z Ryzena 2700) i 2x8 DDR4 3200 Mhz... podobobno mógłbym się o 2x16 3600Mhz pokusić. Warto dokładać jeszcze RAM na tą platformę? Ostatnio wymieniłem grafikę na RTX 4060 TI i jakoś to śmiga. W sumie jakbym miał teraz zmienić platformę to całkiem spora dopłata czeka... Jakieś 2-2,5k.  
    • Ok, to zostawiam na 1900 i tyle. Szkoda, ale cóż poradzić, kontrolery pamięci i pokrewne tematy nigdy nie były mocną stroną AMD. Każdy kto pamięta szynę hyper transport wie   Jeszcze jakbym mógł ustawić PLL na płyci to może coś by z tego było, bo podobno to napięcie pozwala ustabilizować FCLK ale niestety nie mam takiej opcji i jest na sztywno 1.8V.
    • @Kelam To wygląda tak, że po tym restarcie jest w logach że Windows się wysypał i jest log z bluescreena. Minidump z bluescreena wskazuje że wysypuje się coś związanego z grafiką, ale ta chodzi bez błędów - przechodzi OCCT, mogę grać godzinami bez crashy czy artefaktów itd. Przy restarcie podczas trenowania pamięci który opisujesz, raczej nie powinno dochodzić do wysypania Windowsa. Tak to wygląda:
    • @ghs ale wiesz że ta inicjatywa powstała dopiero w sierpniu 2022 roku? Wcześniej jak była mowa o wspólnej armii to było jojczenie że UE chce zlikwidować państwa i zrobić jedną Europę 🤪
    • Ale wiesz przez co te spadki przez zapychający się Vram chociaż ostatnio jak spraedzilem sobie w OSD jak działa w porównaniu do premierowej wersji to zauważyłem pewną zmianę. Na premierze gra zużywała mi 15.5GB ram i 12.5GB Vram Teraz zużycie ram to około 20.5GB i Vram 10.5GB więc widać że coś zmieniali i obciążenie Vram spadło nieco     Mnie wkurza w Horizon co innego masa drobnych pierdół które można by poprawić patchem ale widać na poprawki już wywalone. --------- - Na cholerę w grze Aloy zbiera setki kamieni, przecież to bez sensu i wkurza tylko niepotrzebnie, ciężko ograniczyć to do kilku sztuk. - Mam wyłączone powiadomienia w grze a i tak często gęsto gra mi przypomina "masz niewykorzystane sploty" no przecież k.. wiem bo podniosłem jakiś zielony szrot ale nie będę jego używać, sprzedam to a gra i tak zawraca mi głowę i poucza! - Aloy też mogła by zamknąć się czasami i nie podpowiadać co mamy zrobić, praktycznie natychmiast zawsze mówi co i jak! - Nie rozumiem po w grze pokazują nam twórcy że Aloy ma wbudowaną latarkę w Focus ale już jak robimy inną misje i jest równie ciemno to  nie nic nie włączy (ciężko dać opcje dla gracza) - Nie rozumiem co za bałwan wpadł na pomysł aby po każdej misji pobocznej znacznik przełączał się z automatu na główną misje, kolejna mała głupota która po czasie tylko irytuje i wkurza. - Wszystkie pułapki kapsuły powinny być w dodatkowym kole wyboru, a wywary w menu szybkiego, a tak to bałagan i nieprzemyślane. - Skoro twórcy dają nam pancerz który opiera się na graniu z 25%-49% życia to niech Aloy siedzi cicho i nie gada że potrzebuje leczenia jak i gra nie sygnalizuje z uporem maniaka ulecz się! - O poronionej mechanice chwytania się automatycznie już wspominałem wcześniej, robimy unik a powiedzmy z tyłu skały... co robi Aloy chwyta się i wisi sobie bezceremonialnie w walce na kamieniu, samo wspinanie się po górach również nie tak intuicyjne jakby mogło się wydawać chcemy do góry a tu Aloy nam skacze w bok, bo tak        
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...