Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

RafaaU

Nagły zanik plików i folderów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj spotkała mnie dziwna sytuacja otóż sprzedałem dysk 500Gb i żeby nie stracić danych na okres przyjścia nowego dysku 1Tb to postanowiłem, że wrzucę te moje dane do dysku mojego kolegi, który miał baaardzo dużo wolnego miejsca, ale tylko partycję systemową o wielkości całej pamięci swojego dysku (1Tb, wiadomo nie zalecany podział, ale nie przegadasz). Być może to był mój błąd, ale podłączyłem do swojego komputera jego dysk i zacząłem zgrywanie danych. Po wszystkim upewniłem się czy wszystko jest na swoim miejscu. I było. Dzisiaj przyszedł mi dysk, więc podjęliśmy operację zgrania plików z powrotem na mój nowy dysk, ale tych danych nie było (??), a pamięć w dalszym ciągu była zajmowana. I co teraz powinienem zrobić ? Powiem, że odpaliłem ubuntu z pendraka i tam było kilka plików w folderach found.000 i innych, ale nie wszystkie. Bardzo mi zależy na odzyskaniu tych danych, a powód ich zniknięcia jest tajemniczy. Kumpel nic nie robił z tym dyskiem, ani plikami u siebie. Podejrzenia padły na antywirusa McAfee, który wywalił moje pliki przeze mnie dodane (z mojego PC) po podłaczeniu jego dysku z powrotem do laptopa. Teraz działam Recuvem i staram się coś odzyskać. Jakieś sugestie co się mogło wydarzyć i czy mam szansę na odzyskanie wszystkiego ?? A i kiedy mam wpięty do siebie jego dysk, pojawia się komunikat "Kosz na dysku H: jest uszkodzony, czy chcesz opróżnić Kosz na tym dysku ?"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydałby się screen ze SMART tego dysku kolegi. Nie było żadnych danych nawet jego systemu ? Pobierz Testdisk 7.0 w archiwum będziesz miał aplikację QPhotorec, spróbuj podziałać i nią. Tylko nic nie zapisuj na ten dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, spróbuje. Dane dysku kolegi są jak najbardziej. Tylko moich folderów nie ma. No i ten dysk razem z laptopem ma nie wiem, miesiąc więc ciężko podejrzewać cokolwiek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...