Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

krilek

Nie ładujący się dysk przy instalacji windows

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na laptopie Asus K52N posiadam problem z instalacją czystego systemu windows 7. W biosie mam ustawione ładowanie w kolejności cd a później hdd. Przy początku instalacji wszystko przebiega prawidłowo (wybieram partycję, język itp.) lecz gdy komputer uruchamia się ponownie dysk nie wczytuje (z tego co się domyślam ) danych rozpakowanych z płyty i pozostaje na czarnym ekranie ze znakiem zachęty (migające podkreślenie). W tym momencie nie da się nic zrobić i wymagane jest uruchomienie ponowne komputera. Próbowałem czekać dłużej nic nie pomogło. Nie wiem czy to jest warte wspomnienia ale na dysku są dwie partycje jedna Recovery i jedna pusta na windows który chcę zainstalować.

Proszę o pomoc gdyż męczę się z tym już z 5h próbując różne sposoby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, jak jest w 7, bo nie mam, ale normalnie pliki są z płytki kopiowane na dysk, i po restarcie komputer uruchamia się z dysku, nie z płytki - może więc spróbuj przestawić start na hdd po restarcie - jeśli nie pomoże chyba jakieś problemy z zapisaniem kodów startowych na dysku - partycji aktywnej, ewentualnie z plikami startowymi; uruchom diskpart z płytki i sprawdz partycje, czy jest partycja aktywna, itp - diskpart uruchamia się z płytki z naprawy przez wiersz polecenia - poszukaj poleceń dla diskpart w sieci

 

może można wybrać urządzenie do bootowania klawiszami - naciskasz podczas startu np F8, i wyświetlaja się urządzenie do bootowania, wybierasz cd, itd - w biosie natomiast ustawiony jest na stałe hdd; może być także np F10, 12, itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...