Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

HometriX

Zakup Xperii Z3 - Pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie, przymierzam się od dłuższego czasu do zakupu flagowca od Sony :)

Mam parę pytań odnośnie zakupu:

1.Od jakiego sprzedawcy kupić telefon ? Jakiś sklep internetowy np. http://skyprojekt.pl/pl/sony-xperia-z3-czarny-d6603-fvat-23.html Czy osoba prywatna, która przedłużyła umowę z operatorem i dostała telefon ? np. http://allegro.pl/sony-xperia-z3-d6603-z-salonu-play-nowy-24m-i4819282261.html Gdzie będę miał większe pewność zakupu i pewność, że telefon będzie miał gwarancję ?

2.Znów pytanie odnośnie gwarancji, na co mam patrzeć aby nie dać się zrobić w przysłowiowego konia ? Wiem, że jeżeli sklep wystawia fakturę vat-marza o gwarancji mogę pomarzyć.

3.Kolejne pytanie o gwarancję. Co potrzeba żeby telefon został przyjęty na gwarancję przez Sony ? Podbita kartę gwarancyjną i fakture/paragon ? Czy wystarczy sama faktura lub karta gwarancyjna ?

4.Pytanie do posiadaczy Z3. Gdzie kupiliście swoje telefony ? Możecie polecić jakiś zaufany sklep ?

 

Z góry wielkie dzięki za pomoc i Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupujesz w sklepie musisz mieć podbitą kartę gwarancyjną.

 

Operatorzy sieci mają swoje umowy handlowe z dystrybutorem na podstawie których karta gwarancyjna nie musi być podbita, do realizacji gwaranci używa się wówczas faktury i jeśli kupujesz od osoby prywatnej która ma telefon od któregoś z operatorów do realizacji gwarancji musisz mieć fakturę/paragon(dowód zakupu).

 

Od kogo lepiej kupić? Od osoby prywatnej będzie najtaniej i masz dowód zakupu jako dowód pochodzenia telefonu, w innym wypadku pozostają Tobie sprawdzone sklepy gdzie nie musisz obawiać się o rzetelność oferty, cena będzie "normalna". Zdecydowanie nie kupowałbym od komisów gsm, bo kantują jak tylko się da :P

 

BTW, jeśli telefon ma zdjęte folie ochronne to zdecydowanie nie jest nowy (osoba prywatna). To że telefon jest zafoliowany w pudełku i kupujesz go w budce gsm w podziemiach wwa też nie oznacza że jest nowy.

 

Ja kupiłem swój w salonie t-mobile :> (brak sim lock, bezproblemowy serwis, i cena 1pln ;} )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dobra aukcja bo w razie czego oddajesz xperie do salonu t mobile i po sprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli aukcja pewna w 100% ? Mieszam 200km od gościa, więc jest możliwość odebrania osobiście telefonu. Na co miałbym zwrócić uwagę przy zakupie ? Na pewno sprawdzę numer seryjny czy zgadza się z tym na fakturze, coś jeszcze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przy odbiorze to sprwdz czy wszystko chodzi w tym modelu i czy sa wszystkie akcesoria

Nr imei musi pasować z pudełka telefonu i faktury tyle polityki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest tyle co bym miała jechać do Warszawy do siostry i szwagra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna rzecz, na zdjęciu faktury jest napis "podpis i pieczątka osoby upoważnionej do odbioru sprzętu" a tam pustka. Musi tam być podpis ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W praktyce do gwarancji nie musi, przynajmniej mi nigdy nie był potrzebny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W praktyce do gwarancji nie musi, przynajmniej mi nigdy nie był potrzebny.

Nie jest potrzebna pieczatka podpis, ale fajnie jak się to ma bo wtedy masz konkretnie od kogo kupiłeś telefon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno, czy T-Mobile ma brandowane telefony ? Jeżeli tak, to bardzo będzie to odczuwalne na Z3 ? Jakie programy itp. będą na telefonie od nich ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telefon już mam, tylko mam problem z transmisją danych. Zetka jest z T-Mobile, ale mam w niej kartę z Plusa mix ( 50 zł ). Problem jest taki, że po włączeniu transferu danych nic się nie dzieję. Wcześniej nie miałem takich problemów z pierwszą zetką, dopiero teraz po wymianie na Z3 jest ten problem. Dodam, że zmieniłem kartę z MicroSim na NanoSim, może muszę ją gdzieś aktywować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pierwszy raz wlaczales telefon to powinny przyjść Ci ustawienia z sieci które należy zapisać. Jeśli nie tego to z tego co pamiętam w ustawieniach też się dało to zrobić tylko nie pamiętam jaka opcja za to odpowiadała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli byla wczesniej w T-Mobile to w ustawieniach punktow dostepu beda dla T-Mobile i musisz je zmienic. Albo sms ze skryptem od operatora albo recznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach sieci -> punkty dostepu (nie wiem dokladnie co musisz kliknac) masz ustawienia telefonu dot. transmisji danych poprzez siec komorkowa. Rozne loginy, hasla, ustawienia ip itd itd. Jak telefon byl w sieci T-Mobile to bedziesz mial tam poustawiane rzeczy dla T-Mobile ktore sa niewlasciwe dla Plusa. Operator wysyla do Ciebie smsa konfiguracyjnego gdy zarejestruje w telefonie nowa marte sim. Wtedy sie telefon pyta czy przyjac nowe ustawienia. Moze sie zdarzyc ze albo cos pojdzie nie tak przy zastosowaniu ustawien albo sms konfiguracyjny wogole nie przyjdzie. Mozesz sprobowac ze strony Plusa wyslac na swoj telefon jeszcze raz sms konfiguracyjny. Mysle ze sie da, ja ze strony Playa tak robilem kiedys. A jak sie nie da to pojsc do salonu Plusa i sie zapytac badz niech oni Ci to ustawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...