Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

CarbonPro

Intel Core 2 Quad - Q9400 czy Q9450?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chcę wymienić swój stary procesor i kupić jakiegoś quada. Co lepiej kupić Q9400 czy Q9450? Ceny są podobne, za Q9400 zaplacil bym coś około 250zł, za Q9450 około 270zł. Bardzo zależmy mi na OC, przynajmniej do 3.0ghz. W którym będę miał większy potencjał do tego? Który będzie bardziej przyszłościowy i lepiej radził sobie w grach?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz odpowiednią płytę główną to po małym modzie wyjdzie taniej wsadzić Xeona z soc. 771, czyli przykładowo serwerowy odpowiednik najmocniejszych C2Q.

Zajrzyj do wątku TUTAJ

Dodam, że poniżej 200 możesz mieć Quada na starcie mającego 4x3.0 i 12 mega cache L2, no a jeszcze pozostaje OC ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o Xeonach, lecz wolałbym mimo wszystko zostać przy Quadzie. Wolę się nie bawić w to przycinanie czy podobne rzeczy. Proszę o odpowiedzi dotyczące Quadów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten który będzie tańszy. Poza tym to stare CPU więc o jakim radzeniu sobie w grach można mowić? Lepiej będzie chyba kupić Xeona niż Q94xx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o Xeonach, lecz wolałbym mimo wszystko zostać przy Quadzie. Wolę się nie bawić w to przycinanie czy podobne rzeczy. Proszę o odpowiedzi dotyczące Quadów.

 

Nie wiem o czym ty mówisz, ale procesor już z modem można kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o czym ty mówisz, ale procesor już z modem można kupić.

Samo zaklejenie cpu to nie wszystko, trzeba jeszcze mobo chlastać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo zaklejenie cpu to nie wszystko, trzeba jeszcze mobo chlastać.

 

Dokładnie, dlatego nie interesują mnie Xeony tak z góry piszę i nikt mnie do nich nie przekona. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...