Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Shyren

Radeon 7970 ghz edition vapor-x 3gb kręci się tylko jeden wiatrak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewien problem z ww. kartą mianowicie nie kręci się jeden z wiatraczków, drugi ledwo się kręci. Wentylatory nie reagują na ręczne sterowanie z poziomu sterowników graficznych. Dopiero po zainstalowaniu MSI afterburner i ustawieniu predkości wiatraków na 100% zaczął się kręcić ten drugi. Niestety, jeśli obroty spadają wiatraczek znów się zatrzymuje. Zauważyłem również, że po starcie PC na chwile zaczyna się kręcić lecz chwile potem zatrzymuje się. Karte dokładnie wyczyściłem i przedmuchałem, nic to nie pomogło. Jest jeszcze gwarancja ale wolałbym uniknąć wysyłki, dlatego pytam i proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

 

PS.

Instalowanie różnych sterowników nie pomaga.

 

Mój pc:

Cpu: Intel i7-4770k

MOBO: Asrock z87-extreme4

Ram: crucial balistix 2x8GB

GPU: Sapphire Radeon 7970 Ghz Edition Vapor-X 3gb

PSU: xfx 750W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Najprawdopodobniej padł, ale spróbuj go poruszyć palcem - może ruszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem mu pomóc troszke ale i tak nie rusza, działa tylko na 100% obrotach w msi afterburner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, wentylatory to wentylatory.... A jak poruszasz je palcem gdy karta nie pracuje to kręcą się z oporem?? Gdy zakręcisz wentylatorem on powinien iść bardzo leciutko i przy zatrzymywaniu powinno być takie charakterystyczne lekkie cofnięcie w odwrotną stronę. sprawdź, może cos je tam wewnatrz blokuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć, raczej nie kręcą się z oporem. Jeden wentylator w ogóle nie reaguje gdy poruszę go palcem, drugi się kręci. Nic już nie wymyślę więc pozostaje gwarancja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...