Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Krzych.S

Telewizor 4K zamiast monitora ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar kupić telewizor 4K około 50 cali który będzie służył głównie do wyświetlania obrazu z PC (internet, czasem gry, często filmy)

Odległość pomiędzy tv o moimi oczami będzie wynosić 3 metry.

Czy ktoś z Was już przerobił już temat z UltraHD - chodzi mi głównie o to czy nie będzie żadnych problemów z aplikacjami itd.

W internecie gdzieś już przeczytałem że są problemy z youtubem, flashem, z odpalaniem gier.

Pracuje na Windows 7. Nie wiem skąd się biorą wyżej wymienione problemy ale jednak wolę dmuchać na zimne, dla mnie 3 tysiące złotych to kupa kasy :E

Czy warto się pchać teraz w UltraHD w moim przypadku ?

 

PS

Dziś w RTV...AGD oglądałem wymarzonego Samsunga UE48H6200 ale rzuciłem okiem na UE50HU6900 i tamtego już nie chcę... - HU6900 ma obraz jak żyleta, nie widać w ogóle siatki pomiędzy pikselami i kolory też wydają się lepsze, nie ma co porównywać do H6200....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krzychu-Ty chcesz dzialac na tv 4K z kompem z sygnatury?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mogę wymienić grafikę na ciut lepszą i pograć w starsze gry, mam na dzieję że jak odpalę w mniejszej rozdzielczości to się dostosuję do ekranu jak w przypadku monitora.

 

Zastanawiam się głównie nad tym czy windows i jego aplikacje będą w ogóle współpracować z tą rodzielczością.

Nie wyobrażam sobie sytuacji jak podłączam HDMI a tu czarny obraz i error...

 

Przestraszyłem się opinii użytkowników którzy piszą że nie jednak ten telewizor nie nadaję się do podłączenia z komputerem.

Osobiście nie widzę przeszkód ale chciałbym zaczerpnąć opinii kogoś kto się na tym lepiej zna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie opłaca Ci się kupować tekiego TV. Żadna gra na 430 nie odpali na 4k. A filmy, jak wyrwiesz jakiego pirata Fullhd to już jest rzadkość ;) Więc te 4k będą widoczne tylko na pulpicie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) 4k wymaga złącza Display Port v1.2 albo HDMI 2.0 w grafie, aby rozwinąć pełnie możliwości.

W przeciwnym razie będziesz ograniczony do 4k w 30Hz (odświeżanie).

2) Z powodu "braku wyobraźni", niektóre aplikacje nie potrafią powiększyć swojego GUI (interfejsu użytkownika) ponad rozdzielczość FullHD, kończy się to czterokrotnym zmniejszeniem ich elementów w rozdzielczości 4k (w porównaniu do FullHD).

3) Rozdzielczość 4k może powodować problemy w odtwarzaniu filmów (brak sprzętowego wspomagania w trybie pełnoekranowym albo okienkowym) - jest to problem z oprogramowaniem, nie jestem pewien czy już nie rozwiązany.

4) Niektóre (starsze) gry, po prostu nie potrafią obsłużyć się w takiej rozdzielczości - oczywiście można uruchamiać je w innych, ale muszą być one obsługiwane przez TV.

5) Wymagania dotyczące karty graficznej rosną lawinowo wraz ze wzrostem rozdzielczości, z tego względu bez MOCNEJ grafy "prosimy" nie podchodzić do gier w 4k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

agent_x007 - takiej odpowiedzi szukałem.

Czy można w takim TV zmniejszyć natywną rozdzielczość do FULL HD ?

 

Napaliłem się na ten sprzęt ze względu na czysty obraz, bez widocznych pikseli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale co na chwile obecna bedzie Ci dzialac w tych 4k?Jakies demo/Bo z pewnoscia nie tv ani nie filmy...a do tego jak mogles przeczytac mase problemow.

 

Poszukaj czegos dobrego w full hd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za pomoc, będę szukał czegoś w Full HD.

 

Nie chodzi mi o to aby odpalać filmy/gry w 4K tylko po prostu chciałem się dowiedzieć czy da się w ogóle pracować na takim sprzęcie pod Windowsem 7, nawet w rozdzielczości 1080p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz zobaczyć jak "pracuje się" w rozdzielczości 4k, to poprzez technologię DSR (działa tylko na kartach NV zgodnych z DX11) możesz to "za-symulować", siedząc przy ekranie Full HD ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kupię telewizor FullHD z odświeżaniem 400Hz będę miał faktycznie to 400Hz jeżeli podłączę go do PC ?

Ostatnio u znajomego podłączyliśmy laptopa pod TV poprzez HDMI i dało się ustawić jedynie 1920x1080@60Hz.

Jeżeli nie to co mam zrobić żeby uzyskać taki wynik ? Wymienić kartę graficzną ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Samsungiem póki co jest problem z 4K na starszych kartach graficznych, u mnie występuje problem z rozdzielczością wyższą niż FullHD. Do pracy w windowsie 2560 będzie ok, wyżej to już wszystko małe (40"). Co do gier 4K to muszą być konkretne karty graficzne a i tak pewnie będzie to mało grywalne. WQHD jest w zasięgu takiego GTX 970, przynajmniej mam nadzieję :E

 

Co do matrycy, zarówno Samsung UE6900 jak i LG UB820V są 50HZ, zresztą w PC i tak masz 60HZ a te elektroniczne 900 hz to można sobie do szuflady schować w trybie TV. Jest jeszcze kwestia matrycy IPS vs VA, LG korzysta z tej pierwszej, Samsung z drugiej. IPS ma bardzo dobre kąty widzenia i ładniejsze barwy ale zauważyłem, że występuje clouding (ciemniejsze rogi), do tego czerń jest gorsza oraz input lag.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...