Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

adamklak

Crucial MX100 - pobór energii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zamontowałem dziś w laptopie Toshiba P750 wyżej wymieniony dysk. Skonfigurowałem system i AHCI w biosie. Wszystko fajnie szybko lata ale jest jeden problem. Laptop drastycznie krócej trzyma na baterii. Wcześniej dawał radę około 1,5h. Na nowym dysku jest to jakieś 50 minut. O co chodzi? Czy dysk ssd nie powinien pobierać mniej energii? Może coś jest nie tak z jakimiś ustawieniami? Bardzo proszę o porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyski ssd podczas intensywnej pracy mogą pobierać więcej energii niż tradycyjne dyski 2,5", ale żeby tak drastycznie skrócić czas działania komputera to musiałbyś ten dysk katować non stop. :hmm: Podejrzewałbym jakąś inną przyczynę, np. ustawiłeś profil działania w opcjach zasilania na "wydajność" i procesor nie obniża już swego taktowania albo coś w ten deseń. Sprawdź jakie parametry podczas spoczynku mają procesor, karta graficzna, jakie są temperatury itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk SSD "prawie nic nie pobiera". Czy przypadkiem nie instalowałeś od nowa systemu ? Może schemat zasilania masz inaczej ustawiony ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cruciale MX mają uwalony firmware i co u niektórych wyłączenie opcji zasilania w IRST pomaga, także tutaj może tkwić przyczyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalowałem system od nowa ale plan zasilania tak jak zawsze mam zrównoważony i nawet jasność dokładnie taką samą jak przed wymianą dysku.

 

@destructor możesz mi coś więcej powiedzieć na temat tego IRST?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do IRST jest aplikacja, w opcjach której masz możliwość wyłączenia zarządzania energią dysku (intel rapid storage technology driver). No chyba, że twój sprzęt nie obsługuje tej technologii to wtedy spójrz w biosie na opcje zasilania. Raid masz wyłączony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja w ogóle nie mam zainstalowanego IRST. Może to jest powodem? Raid to chyba przy dwóch dyskach. Ja mam jeden.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieistotne ile masz dysków opcję raid możesz w biosie włączyć. Skoro nie masz zainstalowanego IRST a twoja płyta go obsługuje to zainstaluj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak mogę się dowiedzieć czy moja płyta ją obsługuje? Laptop ma już 3 lata i instalowałem wszystkie sterowniki do chipsetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Zamontowałem dziś w laptopie Toshiba P750 wyżej wymieniony dysk. Skonfigurowałem system i AHCI w biosie. Wszystko fajnie szybko lata ale jest jeden problem. Laptop drastycznie krócej trzyma na baterii. Wcześniej dawał radę około 1,5h. Na nowym dysku jest to jakieś 50 minut. O co chodzi? Czy dysk ssd nie powinien pobierać mniej energii? Może coś jest nie tak z jakimiś ustawieniami? Bardzo proszę o porady.

Wątpliwa sprawa

 

 

Jak masz miernik to pożycz i porób testy bo niechce mi się w to wierzyć że to wina SSD :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup za 20zł zwykły, taki do gniazdka :) Zobaczysz ile watów wcina Twój laptop :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...