Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

YourFear97

Jaki Cooler + Pasta --- Phenom II x4 955 BE?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Za jakiś czas chce kupić nowy cooler, ponieważ już nie daje rady ze stockowym AMD ;_;

Jak na razie mój config wygląda następująco:

-ASRock 970 Extreme 3 r2.0

-Phenom II x4 955 BE

-zasilacz Corsaira 650w

 

Za jakiś rok, może wcześniej mam nadzieję uzbierać pieniążki na fx-8350. W najbliższym tygodniu mam zamiar kupić cooler + pastę oczywiście taki, na którym mógłbym podkręcić troszkę mój obecny jak i następny procek (tak, zdaję sobie sprawę, że na tym mobo fx'a zbytnio nie podkęce). Myślałem nad Ferą 2, ale wolę się poradzić ekspertów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fera 2 v2 lub Fortis 2 XE1226 to dobry wybór,(Różnica wysokości) pasta w zestawie można dać inną np:Zalman STG 2,,MX 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Arctic cooling silver 5 + Scythe mugen 2 mam ten zestaw na tym samym procku po O/C na 4,2Ghz 1,5vcore temp max 58 stopni buja już tak 3 lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy ile masz funduszy i czy ma być nówka czy używki wchodzą w grę. jak nówki to te SPC co były wymienione, ewentualnie drożej grandis. Jak używki to tanio można wyrwać mugena/infinity, jak wyżej kolega radzi, czy np.

http://allegro.pl/scythe-infility-stan-bdb-kurier-gratis-i4821768803.html

można licytować i liczyć na niska cenę ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Arctic cooling silver 5 + Scythe mugen 2 mam ten zestaw na tym samym procku po O/C na 4,2Ghz 1,5vcore temp max 58 stopni buja już tak 3 lata

Używam aktualnie tej pasty :D Nie mam pojęcia dlaczego zużyłem pastę za 35zł na stockowy cooler AMD ;_;

 

A co myślicie o Raijintek Themis? Pare razy czytałem jak był chwalony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Themis to dobre chłodzenie, trochę wydajniejsze od Fery 2, ale jednocześnie głośniejsze przy maksymalnych obrotach wentylatora. Moim zdaniem dobry wybór w tym przedziale cenowym. Jeśli masz trochę większe fundusze możesz dorzucić do czegoś lepszego, w przypadku zmiany proca będziesz miał przynajmniej zapas wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Themis to dobre chłodzenie, trochę wydajniejsze od Fery 2, ale jednocześnie głośniejsze przy maksymalnych obrotach wentylatora. Moim zdaniem dobry wybór w tym przedziale cenowym. Jeśli masz trochę większe fundusze możesz dorzucić do czegoś lepszego, w przypadku zmiany proca będziesz miał przynajmniej zapas wydajności.

Tylko pytanie czy jest sens kupowania czegoś lepszego, jeżeli na moim mobo fx-8350'a nie podkręcę zbytnio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Używam aktualnie tej pasty :D Nie mam pojęcia dlaczego zużyłem pastę za 35zł na stockowy cooler AMD ;_;

 

A co myślicie o Raijintek Themis? Pare razy czytałem jak był chwalony.

Na tle chociażby Fera 2 (a zwłaszcza w wersji v2) to akurat średnia opcja ale co kto lubi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...