Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

natazar

Kupno Intel Core i7-3770 3.4GH - pytania totalnego newbie

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Jestem totalnie zielony w tematach komputerowych dlatego zwracam sie z prosba do Was uzytkownikow tego zacnego forum :>.

 

Przechodzac do rzeczy moj obecny sprzet to: Intel Core i5-4440, Radeon R9 280X 3gb, 8gb ramu i Płyta główna ASRock B85 PRO4 LGA1150 ATX : HDMI+DVI+VGA+SATA3 IN (B85 PRO4). Niestety moj sprzet nie jest w stanie juz ciagnac najnowszych gier na ultra i chce wymienic procesor na jakas i-7'ke do 1400 zł razem z opcjonalnym chlodzeniem. Aktualnie mysle nad Intel Core i7-3770 3.4GHz. Kilka pytan na ktore mam nadzieje ktos zdola mi odpowiedziec:

 

 

1. Czy ten procesor da rade wspolgrac z moja plyta glowna? Jesli nie to jaki inny polecacie?

 

2. Mam zasilacz Aerocool 700w, styknie zeby pociagnac wszystkie komponenty?

 

3. Jak wyglada box'owe chlodzenie w tym procesorze? Bede musial dokupic jakies dodatkowe? Dodam ze w moim obecnym procku jest swietne, w ogole sie nie przegrzewa a tez mam box'a.

 

4. Po wymianie procka bede mogl swobodnie pograc w najnowsze tytuly jak fc4 ac unity czy nadchodzace gta V? W stalych 60 klatkach na wysokich/ultra

 

Dzieki z gory za odpowiedzi ktore beda mi w stanie pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i7-3770 nie będzie pasował do Twojej płyty głównej- jak już to i7-4790K.

 

Zresztą nie ma sensu żebyś zmieniał procesor- wymiana i5 na i7 w grach prawie nic Ci nie da.

Chcesz poprawić wydajność- sprzedaj R9 280X i kup GTX-a 970.

 

Twój zasilacz styknie z dużym zapasem.

 

Jeżeli któraś gra nie będzie chodziła płynnie na wysokich na i5-4440 + GTX 970, to znaczy że optymalizacja tej gry jest spie.dolona.

Do gier ze spie.doloną optymalizacją żaden sprzęt nigdy nie będzie wystarczający.

 

Do lepszych procesorów zawsze warto dołożyć kilkadziesiąt złociszy by założyć coś lepszego od boxa (przynajmniej SilentiumPC Fera Pro He1224 by mieć chłód i ciszę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i7-3770 nie będzie pasował do Twojej płyty głównej- jak już to i7-4790K.

 

Zresztą nie ma sensu żebyś zmieniał procesor- wymiana i5 na i7 w grach prawie nic Ci nie da.

Chcesz poprawić wydajność- sprzedaj R9 280X i kup GTX-a 970.

 

Twój zasilacz styknie z dużym zapasem.

 

Jeżeli któraś gra nie będzie chodziła płynnie na wysokich na i5-4440 + GTX 970, to znaczy że optymalizacja tej gry jest spie.dolona.

Do gier ze spie.doloną optymalizacją żaden sprzęt nigdy nie będzie wystarczający.

 

Do lepszych procesorów zawsze warto dołożyć kilkadziesiąt złociszy by założyć coś lepszego od boxa (przynajmniej SilentiumPC Fera Pro He1224 by mieć chłód i ciszę).

 

Naprawde procek w grach nic nie daje? Szczerze mowiac to kiedy kupowalem ta karte rok temu myslalem o sporym zapasie.. W coraz to nowszych tytulach w zalecanym sprzecie pojawia sie i-7'ka a nie lepsza karta od mojej obecnej. Moglby ktos jeszcze dorzucic swoje trzy grosze? Jezeli kolega wyzej ma racje to zabiore sie za sprzedaz tej karty i wyposażę sie w GTX'a ale musze miec jakasc tam pewnosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

fc4_n_1920.png

 

 

Pierwsza lepsza gra z brzegu. ;p Wymiana karty da więcej, a procesor jak już to na skylake.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

fc4_n_1920.png

 

 

Pierwsza lepsza gra z brzegu. ;p Wymiana karty da więcej, a procesor jak już to na skylake.

Niesamowite.. Roznica miedzy moja karta a w gtx'em jest az tak duza? Na moim sprzecie far cry'a to ja odpalam na medium bez zbednych bajerow i miewam spadki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście widziałbym to następująco:

1. Wymiana grafy na GTX-a 970, Twój Radęcin swoje lata ma i w nowych grach będzie dostawał coraz większe bęcki, spora ilość VRamu (jak na tak wiekową kartę) go nie poratuje.

2. Proc + chłodzenie + mobo (jak będziesz przy kasie). Niby i5 ale mimo wszystko zegary dość niskie, osobiście pchnąłbym to co masz i wziął i5 4690K + cokolwiek na Z97 + używane chłodzonko z allegro, oc-nął i przez dłuższy czas miał spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem sie na sprzedaż mojego radeon'a w takim razie i kupno gtx'a. Swoją drogą polecacie jakieś stronki na których można sie zareklamowac ze swoim uzywanym sprzetem komputerowym ? Na razie wystawilem na allegro i tablicy. Ah i jeszcze jedno zeby nie robic nowych niepotrzebnych tematow, ktora karte lepiej wybrac http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-970-oc-4gb-gddr5-256-bit-2xdvi-hdmi-3xdp-box-gv-n970wf3oc-4gd-649207/ czy moze http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-gtx-970-gaming-4096-mb-ddr5-gtx-970-gaming-4g-produkt-dostepny-od-reki-649152/ tak żeby oczywiscie sie nie gryzla z moim i5-4440 ? A moze jeszcze cos innego w granicach maksimum do 1600 zł ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie jesteś cichofilem to bierz GB, zawsze to parę złotych w kieszeni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem sie na sprzedaż mojego radeon'a w takim razie i kupno gtx'a. Swoją drogą polecacie jakieś stronki na których można sie zareklamowac ze swoim uzywanym sprzetem komputerowym ? Na razie wystawilem na allegro i tablicy. Ah i jeszcze jedno zeby nie robic nowych niepotrzebnych tematow, ktora karte lepiej wybrac http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-970-oc-4gb-gddr5-256-bit-2xdvi-hdmi-3xdp-box-gv-n970wf3oc-4gd-649207/ czy moze http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-gtx-970-gaming-4096-mb-ddr5-gtx-970-gaming-4g-produkt-dostepny-od-reki-649152/ tak żeby oczywiscie sie nie gryzla z moim i5-4440 ? A moze jeszcze cos innego w granicach maksimum do 1600 zł ?

 

Pozdrawiam

Tutaj na forum możesz się ogłosić w dziale sprzedaż. Ja mam Asusa Strix i jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie jesteś cichofilem to bierz GB, zawsze to parę złotych w kieszeni

Poza tym ze GB jest glosniejszy to parametrami i temperaturami sie nie roznia ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne się pod temat mój procek intel core i 3 laptop asus seria r500 v płyta główna asus kv 55 vd i tu pytanie czy podejdzie mi procek i7 pod moją płytę bo są.takie same laptopy z prockami i5 i i 7 proszę o odpowiedź mój procek dwa rdzenie juz nie daje rady wiec chce i 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Widać młody jeszcze jesteś, życia mało znasz. Na prawdziwej wonie prawie zawsze czegoś brakuje, z czymś jest problem i trzeba kombinować.
    • 4090 i gra na low?  Ouch...
    • Racja, rozsądkiem jest skakanie co 2-3 gen procków. Poczekam na Zen 5 i zobaczymy co dalej. Myślałem pogonić 5800X i dołożyć do używki 5800X3D. Za parę stówek wyczerpałbym możliwości na AM4, chociaż tym prockom na tyle blisko, że nie jest to jakiś zauważalny przeskok. Dawało się używki za 1k kupić, a teraz rzeczywiście drożej. Słusznie. Jak kupowałem 5800X to chodziły po 2k, oema trafiłem za ok. 1670zł gdzie za 5600X trzeba było dać 1400zł. Gdybym teraz siedział na 5600X byłby większy sens przeskoku.   Z multi to CS2 z detalami na Ultra High 1440p bez upscalingu. Obecnie klatkarz to tak 250-300+ na tym ustawieniu. Procki X3D dają kopa w tym tytule ale czy mi zrobi różnicę te +50-100 FPS?   A nie kręciłem tych memek, ponoć słabo się kręcą ale nie sprawdzałem. Chyba wybiję sobie z głowy zmiany. Warto chyba czekać na ZEN 5 - z tego co widziałem przyrost ma być na poziomie 40% co mnie zaciekawiło. Na intela nawet się nie oglądam. Ostatni raz miałem 6-7 gen i styka
    • Już te pisanie że czegoś zabraknie mi gotuje krew w żyłach... Miał Putin zdechnąć a żyje. Miały sankcje udusić Rosję a tu sami Amerykanie ganiają Ukrainę za ataki na rosyjskie przetwórnie ropy. Miało zabraknąć czołgów, wychodzi że produkują/restaurują kolejne. Miało zabraknąć amunicji wychodzi że sobie z tych dyktatorskich państewek pościągali szybciej niż zachód się zrzucił na źródełko Czech, nim sami swoją gospodarkę przestawili w tryb wojenny. Jest tak jak Wolski mówił w ostatnim raporcie że prędzej chudy zdechnie niż gruby schudnie. Przy braku błyskotliwej i wręcz cudownej kontrofensywy i postawieniu na odbitym terenie sytych oddziałach w sensie ilości to plan jaki ten Ławrow wyjawił w tym wywiadzie(polecam choćby tego poczytać jak nie martwi się ktoś że mu zalasuję mózg) jest bliżej do finiszu. Zostanie kaleka bez możliwości wejścia do tego NATO i UE a ciekawe ile to potrwa nim się nie rozpadnie bo raczej nie zwróci się z powrotem na wschód do najbliższego sąsiada. Pik produkcyjny w Rosji minie po 26 roku czyli jeszcze 2.5 roku walki o co. Z Chersońszczyzną skończyły się jakiekolwiek postępy i nawet chyba nadzieje na nie, a tylko była pokerowa rozgrywka gdzie krupier / cała publika raczej nie pomagała dostatecznie wystraszyć agresora. Niech ścierają agresora by szybko nie przyszło do głowy to powtórzyć to jest chyba jedyny cel teraz. Ostatni szczebel eskalacji z wyczerpania raczej też średnio wygląda. Teraz jest problem by te drony zwalczać na terytorium własnym by nie sprzedawały pozycji opl i lotnictwa to chyba raczej pod koniec nie będą ich tak lekkomyślnie używać.    
    • Toż mówię, że na AMD było cacy. Afterburner śmigał przy 5600XT (2 egzemplarze), 6600XT na końcu 5700XT na codzień UV referenta. Profil się wczytywał z windą, działało wszystko beton stabilnie na zasadzie ustaw i zapomnij. Ale wylewam gorzkie żale na ułomność u zielonych, a temat jest o konkretnej karcie - karta sama w sobie jest przyzwoita, polecam w tym budżecie Jedynie jak ktoś ma przyzwyczajenia z AMD, tj. proste, szybkie, działające OC/UV to może się rozczarować.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...