Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

natazar

Kupno Intel Core i7-3770 3.4GH - pytania totalnego newbie

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Jestem totalnie zielony w tematach komputerowych dlatego zwracam sie z prosba do Was uzytkownikow tego zacnego forum :>.

 

Przechodzac do rzeczy moj obecny sprzet to: Intel Core i5-4440, Radeon R9 280X 3gb, 8gb ramu i Płyta główna ASRock B85 PRO4 LGA1150 ATX : HDMI+DVI+VGA+SATA3 IN (B85 PRO4). Niestety moj sprzet nie jest w stanie juz ciagnac najnowszych gier na ultra i chce wymienic procesor na jakas i-7'ke do 1400 zł razem z opcjonalnym chlodzeniem. Aktualnie mysle nad Intel Core i7-3770 3.4GHz. Kilka pytan na ktore mam nadzieje ktos zdola mi odpowiedziec:

 

 

1. Czy ten procesor da rade wspolgrac z moja plyta glowna? Jesli nie to jaki inny polecacie?

 

2. Mam zasilacz Aerocool 700w, styknie zeby pociagnac wszystkie komponenty?

 

3. Jak wyglada box'owe chlodzenie w tym procesorze? Bede musial dokupic jakies dodatkowe? Dodam ze w moim obecnym procku jest swietne, w ogole sie nie przegrzewa a tez mam box'a.

 

4. Po wymianie procka bede mogl swobodnie pograc w najnowsze tytuly jak fc4 ac unity czy nadchodzace gta V? W stalych 60 klatkach na wysokich/ultra

 

Dzieki z gory za odpowiedzi ktore beda mi w stanie pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i7-3770 nie będzie pasował do Twojej płyty głównej- jak już to i7-4790K.

 

Zresztą nie ma sensu żebyś zmieniał procesor- wymiana i5 na i7 w grach prawie nic Ci nie da.

Chcesz poprawić wydajność- sprzedaj R9 280X i kup GTX-a 970.

 

Twój zasilacz styknie z dużym zapasem.

 

Jeżeli któraś gra nie będzie chodziła płynnie na wysokich na i5-4440 + GTX 970, to znaczy że optymalizacja tej gry jest spie.dolona.

Do gier ze spie.doloną optymalizacją żaden sprzęt nigdy nie będzie wystarczający.

 

Do lepszych procesorów zawsze warto dołożyć kilkadziesiąt złociszy by założyć coś lepszego od boxa (przynajmniej SilentiumPC Fera Pro He1224 by mieć chłód i ciszę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i7-3770 nie będzie pasował do Twojej płyty głównej- jak już to i7-4790K.

 

Zresztą nie ma sensu żebyś zmieniał procesor- wymiana i5 na i7 w grach prawie nic Ci nie da.

Chcesz poprawić wydajność- sprzedaj R9 280X i kup GTX-a 970.

 

Twój zasilacz styknie z dużym zapasem.

 

Jeżeli któraś gra nie będzie chodziła płynnie na wysokich na i5-4440 + GTX 970, to znaczy że optymalizacja tej gry jest spie.dolona.

Do gier ze spie.doloną optymalizacją żaden sprzęt nigdy nie będzie wystarczający.

 

Do lepszych procesorów zawsze warto dołożyć kilkadziesiąt złociszy by założyć coś lepszego od boxa (przynajmniej SilentiumPC Fera Pro He1224 by mieć chłód i ciszę).

 

Naprawde procek w grach nic nie daje? Szczerze mowiac to kiedy kupowalem ta karte rok temu myslalem o sporym zapasie.. W coraz to nowszych tytulach w zalecanym sprzecie pojawia sie i-7'ka a nie lepsza karta od mojej obecnej. Moglby ktos jeszcze dorzucic swoje trzy grosze? Jezeli kolega wyzej ma racje to zabiore sie za sprzedaz tej karty i wyposażę sie w GTX'a ale musze miec jakasc tam pewnosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

fc4_n_1920.png

 

 

Pierwsza lepsza gra z brzegu. ;p Wymiana karty da więcej, a procesor jak już to na skylake.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

fc4_n_1920.png

 

 

Pierwsza lepsza gra z brzegu. ;p Wymiana karty da więcej, a procesor jak już to na skylake.

Niesamowite.. Roznica miedzy moja karta a w gtx'em jest az tak duza? Na moim sprzecie far cry'a to ja odpalam na medium bez zbednych bajerow i miewam spadki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście widziałbym to następująco:

1. Wymiana grafy na GTX-a 970, Twój Radęcin swoje lata ma i w nowych grach będzie dostawał coraz większe bęcki, spora ilość VRamu (jak na tak wiekową kartę) go nie poratuje.

2. Proc + chłodzenie + mobo (jak będziesz przy kasie). Niby i5 ale mimo wszystko zegary dość niskie, osobiście pchnąłbym to co masz i wziął i5 4690K + cokolwiek na Z97 + używane chłodzonko z allegro, oc-nął i przez dłuższy czas miał spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem sie na sprzedaż mojego radeon'a w takim razie i kupno gtx'a. Swoją drogą polecacie jakieś stronki na których można sie zareklamowac ze swoim uzywanym sprzetem komputerowym ? Na razie wystawilem na allegro i tablicy. Ah i jeszcze jedno zeby nie robic nowych niepotrzebnych tematow, ktora karte lepiej wybrac http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-970-oc-4gb-gddr5-256-bit-2xdvi-hdmi-3xdp-box-gv-n970wf3oc-4gd-649207/ czy moze http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-gtx-970-gaming-4096-mb-ddr5-gtx-970-gaming-4g-produkt-dostepny-od-reki-649152/ tak żeby oczywiscie sie nie gryzla z moim i5-4440 ? A moze jeszcze cos innego w granicach maksimum do 1600 zł ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie jesteś cichofilem to bierz GB, zawsze to parę złotych w kieszeni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem sie na sprzedaż mojego radeon'a w takim razie i kupno gtx'a. Swoją drogą polecacie jakieś stronki na których można sie zareklamowac ze swoim uzywanym sprzetem komputerowym ? Na razie wystawilem na allegro i tablicy. Ah i jeszcze jedno zeby nie robic nowych niepotrzebnych tematow, ktora karte lepiej wybrac http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-970-oc-4gb-gddr5-256-bit-2xdvi-hdmi-3xdp-box-gv-n970wf3oc-4gd-649207/ czy moze http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-gtx-970-gaming-4096-mb-ddr5-gtx-970-gaming-4g-produkt-dostepny-od-reki-649152/ tak żeby oczywiscie sie nie gryzla z moim i5-4440 ? A moze jeszcze cos innego w granicach maksimum do 1600 zł ?

 

Pozdrawiam

Tutaj na forum możesz się ogłosić w dziale sprzedaż. Ja mam Asusa Strix i jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie jesteś cichofilem to bierz GB, zawsze to parę złotych w kieszeni

Poza tym ze GB jest glosniejszy to parametrami i temperaturami sie nie roznia ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne się pod temat mój procek intel core i 3 laptop asus seria r500 v płyta główna asus kv 55 vd i tu pytanie czy podejdzie mi procek i7 pod moją płytę bo są.takie same laptopy z prockami i5 i i 7 proszę o odpowiedź mój procek dwa rdzenie juz nie daje rady wiec chce i 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...