Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bartossy

Upgrade HD7870XT na?...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Myślę o wymianie HD7870XT na model mocniejszy i cechujący się lepszą kulturą pracy. Jako, że chciałbym to zrobić nie wydając zbyt wielu pieniędzy to od razu pomyślałem o zapolowaniu na używanego GTX-a 770 (będę musiał dopłacić ok.350zł).

 

To dobry pomysł czy jesteście w stanie znaleźć jakąś lepsza alternatywę? Co sądzicie o R9 290 w niewiele wyższej cenie? (chociaż obawiam się o mój zasilacz... 450W...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Myślę o wymianie HD7870XT na model mocniejszy i cechujący się lepszą kulturą pracy. Jako, że chciałbym to zrobić nie wydając zbyt wielu pieniędzy to od razu pomyślałem o zapolowaniu na używanego GTX-a 770 (będę musiał dopłacić ok.350zł).

 

To dobry pomysł czy jesteście w stanie znaleźć jakąś lepsza alternatywę? Co sądzicie o R9 290 w niewiele wyższej cenie? (chociaż obawiam się o mój zasilacz... 450W...)

290 byłby znacznie lepszy to poziom 780 ale z takim zasilaczem nawet najlepszej firmy zapomnij, ta karta potrafi w szczytowych momentach zjeść 300W (wiem bo sam mam i widziałem). Warto dopłacić do 770 bo skok wydajności będzie odczuwalny względem 7870XT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz to SilverStone Strider ST45SF.

 

Co do Radzia 280X... Przy okazji wymiany karty chciałbym posmakować AC: Unity, a z tego co czytałem to ta gra działa strasznie słabo na tych kartach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

290 byłby znacznie lepszy to poziom 780 ale z takim zasilaczem nawet najlepszej firmy zapomnij, ta karta potrafi w szczytowych momentach zjeść 300W (wiem bo sam mam i widziałem). Warto dopłacić do 770 bo skok wydajności będzie odczuwalny względem 7870XT.

R9 290 to poziom 780, ale tylko na wysoko taktowanym haswellu. Na gorszym procku GTX 780 będzie o wiele szybszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jak to jest że teraz przy słabszych prockach lepiej sobie nvidia radzi pamiętam jak za czasów gdy HD7950 i HD7970 były najwydajniejsze to wtedy każdy radził że do np w moim przypadku Phenoma ii X4 brać radeona, pamiętam jak wybierałem i każdy na tym forum mi tak radził 2 lata temu i co się stało? nvidia przez ten czas polepszyła sterowniki czy amd je skopało? ciekawi mnie ta sprawa:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...