Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

irek83

Pierwsze kroki z fotografią

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zaczynam przygodę z fotografią i zamierzam dodawać tutaj trochę swoich fotek.

Będę wdzięczny za wskazywanie błędów które popełniam.

Pozdrawiam.

 

1.

_img0794h8f98.jpg

 

2.

_img07690qcpy.jpg

 

3.

_img0891s0db0.jpg

 

4.

_img0814dfdht.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsze 3 jak dla mnie za ciemne i chyba nieostre ?

 

Z ostrością mam narazie kłopot zwłaszcza ze zdjęciami z ręki. Chyba ustawiam za długi czas naświetlania. Co do ciemnych zdjęć to chciałem uzyskać większą głębię ostrości i chyba z tego powodu nie są jasne. Spróbuję inaczej następnym razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, trochę nieostre i ciemnawe (w granicach jednak wyboru fotografującego, jeżeli to był wybór).

Co do ostrości: przymknięcie przysłony powiększy zakres ostrego. Krótkie czasy zmniejszą wpływ ruchu aparatu podczas cykania zdjęcia.

Jeżeli chciałbyś jednak, żeby zdjęcia były możliwie jasne i kontastowe, postaraj się je robić tak, żeby wykres na histogramie (poczytaj sobie co to jest) był możliwie szeroki - od jednego do drugiego krańca.

 

Co do tematyki: rób zdjęcia takich tematów, które spowodują, że zechce ci się wracać do tych zdjęć - oglądać je więcej, niż jeden raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, trochę nieostre i ciemnawe (w granicach jednak wyboru fotografującego, jeżeli to był wybór).

Co do ostrości: przymknięcie przysłony powiększy zakres ostrego. Krótkie czasy zmniejszą wpływ ruchu aparatu podczas cykania zdjęcia.

Jeżeli chciałbyś jednak, żeby zdjęcia były możliwie jasne i kontastowe, postaraj się je robić tak, żeby wykres na histogramie (poczytaj sobie co to jest) był możliwie szeroki - od jednego do drugiego krańca.

 

Co do tematyki: rób zdjęcia takich tematów, które spowodują, że zechce ci się wracać do tych zdjęć - oglądać je więcej, niż jeden raz.

 

Zdjęcia były z wyboru tak robione ze względu na uczulenie na przepały, chyba za bardzo restrykcyjnie podchodzę do tego zagadnienia. Zobaczę następnym razem co z tego wyniknie. Dzięki za uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla zabawy wziąłem przykładowo drugie zdjęcie i musiałem dodać 2EV żeby uzyskać pierwsze przepalenia :) Generalnie zwracanie uwagi na takie rzeczy to jedna z pułapek. Praktycznie cały internet obsesyjnie boi się przepaleń, szumów itp cech zdjęć. Jeżeli poczytasz jakieś wątki na portalach ze zdjęciami, to wytykanie tego typu cech będzie najczęstszą metodą na znalezienie problemu w zdjęciu.

Sam musisz zadecydować, co fotografujesz i co jest na zdjęciu ważne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze więc, może nadchodzący weekend będzie równie produktywny jak miniony to postaram się fotografować z większym luzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 zdecydowanie najlepsza... ale ja milosnikiem kwiatkow nie jestem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 zdecydowanie najlepsza... ale ja milosnikiem kwiatkow nie jestem :E

 

Ja też nie jestem, ale byłem w weekend w ogrodzie botanicznym wiec przy okazji zrobiłem kilka zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leży kompozycyjnie, fajnie by było to poprawić. Można też "wyczernić" kompletnie tło (to już jednak bardzo-oj-detal :) ) i spróbować dodać jakiegoś kickera (w zasadzie to wystarczy może nawet odbicie od np. białej kartki) z boku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8.

germini1i6ftc.jpg

 

Leży kompozycyjnie, fajnie by było to poprawić. Można też "wyczernić" kompletnie tło (to już jednak bardzo-oj-detal :) ) i spróbować dodać jakiegoś kickera (w zasadzie to wystarczy może nawet odbicie od np. białej kartki) z boku.

 

Sorry ,ale nie wiem co to kicker. Jak wiesz jak to powinno wyglądać prawidłowo to proszę podrzuć jakieś sample, będę wdzięczny thumbup.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

->

Sample? Ilość zdjęć jest nieskończona, więc nie jest łatwo znajdywać jakieś "sample". Możesz sobie poczytać o kompozycji obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

->

Sample? Ilość zdjęć jest nieskończona, więc nie jest łatwo znajdywać jakieś "sample". Możesz sobie poczytać o kompozycji obrazu.

 

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym focisz?  :P

 

 

Pentax K-3 + Pentax 18-135mm WR + Pentax 100mm 2.8 makro

 

13.

fotografiakreatywnagdex2.jpg

13a.

fotografiakreatywnako4aeej.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość driverfan

Piękne, podobają mi się. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne, podobają mi się. :)

 

Bardzo się cieszę ,że podobają Ci się thumbup.gif dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...