Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Eldes

Asus Maximus IV Extrime - brak kompatybilnosci z dwiema koscmi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem, gdyz jestem posiadaczem plyty glownej Asus Maximus IV Extrime i plyta wkladajac do niej jedna kosc ram odpala, ale jej predkosc taktowania osiaga 1333Mhz... a powinny 1600. Druga sprawa jest fakt, ze gdy wloze druga czy do dual chanelu czy tez obojetnie jakiego slotu obraz w monitorze sie nie wyswietla i brak jakiejkolwiek reakcji(speaker sie nie odzywa).

Z was forumowiczow. Mial ktos podobny problem? Moze w jakiejs innej plycie glownej lecz rozwiazal go?

Dodam jeszcze, ze ramy to patrioty G2 series.

Probowalem rowniez przemieniac kosci po roznych slotach lecz nie przynioslo to zadnych pozytywnych rezultatow.

Obie kosci dzialaja na 100%! Sprawdzone na innej konfiguracji z Asrockiem p67 pro3. Zreszta moj ASUS odpala po wlozeniu jednej kosci, obojetnie ktorej... wiec wina musi lezec po stronie Maximusa.

Wie ktos z was co musze zrobic aby wszystko dzialalo jak nalezy. Dokladnie wypisac punkt po punkcie co mam zrobic. Jakie ustawienia w biosie. Do ktorych bankow koaci wkladac itd.

 

I mam takie pytanie. To jest problem z plyta glowna czy raczej z zlym/blednym skonfigurowaniem jej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś tego, MemOK! pozwala

uruchomić komputer, gdy użyta pamięć nie chce współpracować z płytą.(przycisk na płycie )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...