Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Heuz

Pad XBOX One vs Xbox 360 dla PC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Tak jak w temacie, zastanawiam się nad kupnem pada xbox 360, albo pada xbox one, wyłącznie pod użytkowanie go na PC.

 

Jeżeli chodzi o pad xbox 360 to interesuje mnie taki:

http://allegro.pl/pad-xbox-360-special-edition-d-pad-krzyzak-silver-i4455013365.html

 

Zdaje sobie sprawę, że do tego pada muszę zakupić kabel play & charge i nadajnik wireless receiver.

 

Natomiast jeżeli chodzi o pad xbox one to słyszałem, że wystarczy kabel micro usb i sterowniki, które można pobrać tutaj:

http://majornelson.com/2014/06/05/pc-drivers-for-the-xbox-one-controller-available-now/

 

1. Czy opłaca się jeszcze kupować pada xbox 360 ?

2. Czy może wiadomo już przez jaki czas będzie on jeszcze wspierany przez Microsoft Windows ?

3. Czy pad xbox one jest rzeczywiście lepszy od tego xbox 360 ?

4. Czy może warto jeszcze poczekać na inne ulepszone wersje pada xbox one tak jak to miało miejsce w poprzedniku ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nikt nie posiada jeszcze pada xbox one i nie może powiedzieć czy warto ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiada ale żeby ocenić czy warto to wypadało by jeszcze mieć do czego porównać a ja nie mam. Wydaje się ok. Na youtube jest kilka filmików z porównaniem gamepadów od x360 i xone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko jedno...dopóki cena nowego (na wielki plus zasługuje brak uwypuklenia na baterie które w starym może przeszkadzać) nie spadnie i nie zacznie działać bezprzewodowo to lepiej kupić starszą wersję ale pewnie nie tę do której dałeś linka bo nie posiada adaptera do PC chyba że dokupisz osobno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja także się zastanawiam nad którymś z tych padów, chciałbym wiedzieć czy jest mają duże input lagi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pada od xone to input lag, deadzone, jittering - nie stwierdzono. Co do input laga to zapewne kabel robi swoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, miałem zamiar zakupić pad od xbox360 pod PC, ale ostatnio w markecie dokładnie obejrzałem pad o xboxa one i bardzo mi podpasował. Fajnie leży w dłoni, ma chyba lepsze analogi i sprawia lepsze wrażenie niż 360.

Czy jednak opłaca się dopłacać te 50 zł do wersji one skoro nie ma obecnie opcji wireless (aż tak mi to nie przeszkadza), i jak wygląda kompatybilność z grami - bo to był główny powód dla którego wybrałem pad od xkloca - wszystkie gry na PC mają 360stkę jako domyślny pad, nie trzeba się bawić w żadne emulatory i inne takie. Czy gry mają problemy z padem od ONE?

I czy ktoś kto grał na obu padach może podzielić się opinią który lepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez niedawno miałem przyjemność pograć na padzie od Xbox One w M1, grało się fajnie i też waham się czy kupić F710 jako X360 czy ten od XOne.

Podejrzewam, zę z kompatybilnością nie będzie problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie gdyby nie kompatybilność, to chyba bym się zdecydował. Z tymże, już słyszałem że np. Dark souls 2 miało z nim problem, a nie słyszałem o grze która miała by problem z padem od x360.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pad od One jest wykrywany jako x360 wiec żadnych problemów nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem przewodowy od Razera ale poleciał na gwarancję. Po zakupie pada od x z nadajnikiem ciężko mi wyobrazić sobie grę na kablu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem przewodowy od Razera ale poleciał na gwarancję. Po zakupie pada od x z nadajnikiem ciężko mi wyobrazić sobie grę na kablu....

 

Właśnie ciekawi mnie, czy microsoft wyda w ogóle transmiter do pada od x1, czy zostawi jak jest, czyli jak chcecie grać na kompie podłączcie kabel usb - i oleje temat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej musi. Stany magazynowe z kurzącymi się padami czekają na odbiorniki pod PC :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj w markecie popatrzeć na pady - jak na złość nigdzie nie ma wystawionej 360stki już... Przymierzyłem jeszcze raz pad od X1 - naprawdę leży genialnie w dłoni, wykonanie super, ale brak wirelessa i cena trochę zrażają...

Chciałbym jeszcze dla porównania obmacać pad od 360 - nie wiem czy ten pojemnik na baterie nie będzie lekko przeszkadzał...

 

I ciągle nie jestem zdecydowany. Pewnie microsoft w końcu wypuści odbiornik dla PC ale to może im jeszcze z pół roku zająć :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz za duże paluchy to może przeszkadzać. Małe łapki dobrze trzymają pada i nie zwracam na to uwagi. Na sznurku Razer Onza irytował mnie brakem masy bo wcześniej grałem na Rumblepad 2 Wireless. Nie macałem pada od x1 niestety ale wątpię żeby m$ pogorszył ergonomię kontrolera. No i nie ma ( jak w przypadku myszek ) argumentu że lag na odbiorniku pogarsza rozgrywkę. :E

Gdzieś tam mignęła mi wiadomość o tym że mieli wydać w listopadzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy czy autor już się zdecydował, który pad wybrać. Sam stoję przed wyborem. Przy okazji czy pad od X1 będzie działał bezproblemowo na długim kablu np. 2-3 m ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M$ wydał na świat kabel do PC pada od x1 o długości 3m. Jedynym problemem będzie gówniane połączenie płyty z panelem I/O na taniej obudowie pod USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy czy autor już się zdecydował, który pad wybrać. Sam stoję przed wyborem. Przy okazji czy pad od X1 będzie działał bezproblemowo na długim kablu np. 2-3 m ?

 

Właśnie jeszcze nie, ciągle nie mogę dostać pada od starego xkloca, żeby porównać oba, może po weekendzie się uda. Ale pad od X1 naprawdę robi wrażenie. Tylko kurczę mam tak, że z kanapy do kompa i TV daleko trochę, 3 metry starczy na pewno ale ciągnąć kabel przez cały pokój... No i tak jak pisze Orgiusz, przedni panel w obudowach nie zawsze działa super....

Powiem tak - przymierz koniecznie oba i zobacz. Jak nie przeszkadza Ci kabel to bierz który lepiej Ci podpasuje, choć obstawiam że będzie to ten od X1 bo jest genialny. Ja przymierzę jeszcze starszego i jeśli nie będzie źle leżał w dłoni wezmę chyba go, bo o odbiorniku nie słychać, a i kasy przed świętami nie ma za dużo.

 

Jak masz za duże paluchy to może przeszkadzać. Małe łapki dobrze trzymają pada i nie zwracam na to uwagi. Na sznurku Razer Onza irytował mnie brakem masy bo wcześniej grałem na Rumblepad 2 Wireless. Nie macałem pada od x1 niestety ale wątpię żeby m$ pogorszył ergonomię kontrolera. No i nie ma ( jak w przypadku myszek ) argumentu że lag na odbiorniku pogarsza rozgrywkę. :E

Gdzieś tam mignęła mi wiadomość o tym że mieli wydać w listopadzie...

 

Na pewno nie pogorszyli, na zdjęciach i filmikach wydaje mi się wręcz na odwrót. A ten lag na odbiorniku aż tak czasem przeszkadza? Nie będę grał na padzie w fpsy, od tego mam myszkę, raczej w slashery/action czy tam fife jakąś. A co do tego listopada - to właśnie w listopadzie mieli wydać oficjalną wersję z kablem, dedykowaną pod PC, choć poza tym kablem i brakiem baterii niczym się nie różni. Ale o odbiorniku cisza - a skoro Microsoftowi rok zajęło wydanie sterów do pc, i dopiero co wydali/wydadzą wersje na PC z kablem to o odbiorniku możemy usłyszeć dopiero za pół roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie kupiłeś jeszcze to nie masz się nad czym zastanawiać. Ja jak pograłem dłużej na padzie od xo to kiedy wziąłem do reki pada 360 to masakra. Wszystko twardo chodziło. Polecam w 100% pada xone

 

BTW. Nie wiecie czy planuja wprowadzić do PC wibrujace triggery w przyszłości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie bierz tańszego Pada od X 360, granie na kablu to było w latach 90 tych, teraz tylko bezprzewodowy ! Mam i strasznie polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzyłem obydwa pad i zgadzam się z Tomkiem - pad od X1 jest po prostu lepszy. Lepiej wykonany, lepiej leży w dłoni, lepsze przyciski, dużo lepsze analogi. Niemniej jednak kosztuje prawie 200 zł (plus kabel microusb trzeba dokupić) a pad od x360 mogę mieć za 120 zł. Niestety względy finansowe + opcja wireless sprawia, że kupuję od x360. Nie gram aż tyle na padzie, żeby wyrzucić od razu dwie stówy. Potestuję ten od x360, jeśli będzie mi się źle grało najwyżej zwrócę, zaś w przyszłości na pewno kupuję ten od x1.

 

Niemniej jeżeli ktoś komuś zależy na jakości i cena go nie ogranicza, pad od x1 wygrywa pod każdym względem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli rozumiem, że jak kupię tą wersję:

http://www.ceneo.pl/25016315

To podłączam do pc na kablu, który jest w zestawie, instaluję sterowniki i wszystko śmiga?

Żadnych dodatkowych przejściówek lub kabli nie potrzeba?

Wiadomo coś na temat bezprzewodowego adaptera do pc kiedy można się go spodziewać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gamepad z xbox one jest świetny, polcam gorąco. Sam kupiłem jestem bardzo zadowolony, jest bardzo dobrze wykonany a także super wygląda, zamówiłem przez internet https://www.morele.net/gamepad-microsoft-xbox-one-s-bialy-bluetooth-tf5-00003-1001708/ i wszystko jest okej. Kształt idealnie wpasowuje się w rękę, można łatwo nim manewrować. Warty swojej ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam dylemat co wybrać. Za 90 zł mogę kupić pada od Xboxa 360 w stanie idalnym z adapterem. Myślałem też o padzie od XOne S i innym adapterze. Jednak za pada od XOne S trzeba zapłacić co najmniej 120-130zł. Czy warto dopłacać? Do tego dochodzi jeszcze 20 zł za adapter.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę ci polecić pad od Xbox One S. Gram nim na PC m. in. w FH3, Tomb Raider, Rise of The Tomb Raider, Wiedźmin 3. Z tego co czytałem, to kilka rzeczy zostało w nim poprawionych względem poprzedniego modelu. Joysticki i triggery działają bardzo dobrze, pad jest bardzo wygodny i dobrze się go trzyma w rękach. No i ma Bluetooth, więc nie potrzeba adaptera żeby go podłączyć do PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Witam, zamierzam sam zainstalować sobie monitoring wokoło domu i mam pytanie, ponieważ jestem laikiem. Czy można tak połączyć kamery za pomocą tych extenderów? 
    • Postaram się podrzucić następnym razem, jak będę na miejscu. Jak byłem ostatnio, to tyle pamiętam, że łapało LTE2100 z przekaźnika na odległości niecałych 4 km, a moc sięgała niżej niż -90dBm. Ogólnie tragedia z wczytaniem najprostszej strony internetowej, u 3 operatorów podobnie.   Powiem tak - została ta antena wybrana i zamontowana przez "fachowca" na zlecenie innych domowników. Ja się na tym tak nie znam, ale zanim się dowiedziałem jeszcze co tam w ogóle zostało zamontowane, to czułem już, że to będzie bubel, bo co innego może taki "fachowiec" zamontować. No i widzę, że moje przypuszczenia się potwierdzają. Żadnej poprawy to nie da? Bo trochę teraz ciężko będzie to zdjąć i rozmontować, nie wspominając już o poniesionych kosztach i ewentualnych następnych kosztach zakupu nowej anteny. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na resztę pytań dotyczących routera? Na przykład takie złącza to pewnie i tak zawsze będą te same, więc niezależnie od anteny router chyba można wybrać już teraz (mogę się mylić!). Chciałbym szczerze mieć coś ogarnięte przez majówką, o ile jest to osiągalne.
    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...