Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rafapietrzyk

Pamięć RAM problem z Dual Channel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam otóż od pewnego czasu mam problem z RAM posiadam płytę główną asus maximus v formula i pamięci takie jak w sygnaturce i przez wiele czasu działało wszystko dobrze ale zrobiłem raz czyszczenie biosu przez przycisk do jego czyszczenia i po tym ta pamięć ram nie chce mi działać w dual channel wcześniej działała prawidłowo jak włożę do a1 i b1 czyli dual channel nie działa jak włożę do a1 i a2 lub b1 i b2 to działa. Co może być nie tak?

 

Więc obecnie działa tylko w Single Channel a chcialem spowrotem mieć Dual Channel.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na samych pamięciach lub stronie ich producenta masz podane timingi oraz napięcie z jakim pracują. Ustaw ręcznie te wartości, podobnie jak i dzielnik RAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na samych pamięciach lub stronie ich producenta masz podane timingi oraz napięcie z jakim pracują. Ustaw ręcznie te wartości, podobnie jak i dzielnik RAM

Aha rozumiem że ustawić w biosie a potem włożyć w a1 i b1? bo domyślnie działają w b1 i b2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz już teraz wprowadzić zmiany w biosie

Niestety szukam i nie mogę znaleźć chyba czarna magia dla mnie hehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tego masz instrukcję obsługi płyty.

Skoro nie umiesz poruszać się po biosie, po co zabierałeś za resetowanie ustawień?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tego masz instrukcję obsługi płyty.

Skoro nie umiesz poruszać się po biosie, po co zabierałeś za resetowanie ustawień?

 

Umiem ale nie mogę znaleźć jakie powinny być timingi do tych pamięci i co najciekawsze przy każdym zwiększeniu taktowania pamięci pokazuje wartość domyślną w cpu z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpal CPU-Z, w zakładce SPD masz podane timingi jakie winny być dla danego taktowania. Spisz i takie ustaw w biosie, razem ze stosownym napięciem dla pamięci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...