Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tomasz4688

Program do przechwytu i konwersji video

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam zwykłego grabbera USB do przechwytu obrazu z starych urządzeń podłączonych na S-VIDEO lub cinch

Oryginalny program do urządzenia potrafi zapidac tylko do avi wtedy 10sekund zajmuje 50MB

 

 

Potrzebny mi taki program zebym mogł wybrać parametry pliku

rozdzielczość 640x480

25fps

bitrate video

bitrate audio(fajnie by było jakby można było odrazu zdublować kanały audio)

 

no i przede wszystkim zebym mogł to zapisać do mpeg albo mp4

Próbowałem na Adobe Premiere Pro - niestety w ogole nie widzi mojego grabbera

McFunSoft video solution 8.0.5 - zapis tylko do avi ale brak mozliwosc ustawienia bitrate video więć 1minuta zajmuje aż 100-120MB (ok 13500kb/s)

 

czy macie jakis fajny programik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wątpię aby twój grabber pozwalał na to, by inny program widział go jako oddzielne urządzenie, z którego można zassać materiał wideo - musisz najpierw grabberem zapisać do avi, a potem avi przekonwertować na wybrany przez siebie format.

a do tego programów jest już cała masa, np. http://www.dvdvideos...eo-software.htm

 

ps. uwaga na OpenCandy - klikając "next" podczas instalacji odznaczaj (do 3 razy) dodatkowe komponenty.

 

 

gdyby format wmv był dla ciebie wystarczający, poleciłbym darmową wersję Microsoft Expression Encoder 4 - http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=18974

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no zassać to nie, trzeba po prostu caly materiał puścic i musi sie zgrać w jeden plik :)

teraz w avi godzina filmu zajmuje około 7GB, wiec sporo

 

czy przezucajac z avi na mpeg obraz bardzo straci na jakosci jak zmniejsze tylko bitrate?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli pracujesz w kompresjach stratnych np. mpeg 2 to zawsze masz utratę jakości

 

podwieś jakiś klip z tego co wciągasz do avi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jasne, troche to irytujace, nie dość ze jakosc i rozdzielczosc jest i tak tragiczna(bo to z kaset VHS) to plik waży jak dzisiejsze FullHD

Wiec po kompresji na MPEG2 moze różnica bedzie bardzo mała?

 

Za kilka dni dopiero wrzuce bo jestem poza domem.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepsze rozwiazanie to grabowanie do pal dv lub blackmagic pal dv/pal sd i dopiero konwersja (mozna po drodze korekty porobic) do czegos mocno upakowanego, h264 ma bardzo dobry stosunek jakosci do srtopnia komprsji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...