Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Fresquitos

chłodzenie pod mój zestaw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Na wstępie chciałem zaznaczyć że temat zbiorczy już zachaczyłem ale mi również chodzi o wymiary, spasowanie i jak największą wydajność.

Zacząłem podkręcać mojego procka na boxie i wogóle nie wyrabia, nawet na nie ruszanym biosie test w OCCT po 1min się wyłącza, dopiero po zniżeniu Vcore na 1.000 przechodzi test ale na granicy.

 

Przejdę do meritum sprawy, przekopałem już cały internet na temat chłodzenia i już sam nie wiem co wybrać, chciałbym wydać max 200zł, żeby było w miarę cicho i solidnie, ale co mnie najbardziej nurtuje to czy mi się on zmieści, do obudowy raczej tak bo mam gladius x60 PB i ma on w obudowie dodatkowe przetłoczenie że jeszcze jest ok 1,5cm zapasu dodatkowo.

Najbardziej niepokoją mnie grzebienie ramu, chciałbym takie chłodzenie które nie zakryje mi slotów ramu, najlepiej żeby było nad nimi, z g.skill tridentx można oczywiście ściągnąć radiatory, ale nie po to się coś kupuje żeby ściągnąć je.

 

Jakby ktoś mógł zweryfikować moje propozycje

 

Fera 2 + dodatkowy wiatrak

 

Fortis 2

 

Macho HR2 120 rev a

 

Raijntek EreBoss

 

Raijntek Temis

 

 

Oczywiście jestem otwarty na wszelkie propozycje, zależy mi przedewszystkim na wydajności, ciszy i rozmiarem, tak żeby zmieścić się nad moje tridentxy

 

 

 

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy znajdziesz chłodzenie, które zmieści się NAD Tridentami. Raczej pogódź się z tym, że pierwszy slot będzie zwykle zasłonięty w przypadku tych wydajniejszych coolerów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koniec końców mogę już poświęcić ten jeden slot, najwyżej kiedyś poprostu zrobie sobie 2x8gb.

 

więc jeśli mogę zasłonić jeden slot to najwydajniejszy cooler do 250zł?

ten macho już długo wałkuje i to chyba będzie najlepszy wybór, tylko który wybrać? rev a czy black&white?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4790K potrzebuje bardzo wydajnego AC a te najwydajniejsze gryzą się z Tridentami X.

Jak ma być w stresie na CPU około 60*C przy 4.4GHz (wentylatory 770rpm i cichy komp)

to wpakuj H100i i po sprawie...tyle wynika z moich kombinacji z 4790K i Tridentami X (testy są w worklogu NCASE M1)

 

 

 

p1340212voexw.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to mi namąciliście w głowie :D

A co najgorsze spodobał mi się ten corsair h100i tylko potrzebuję jeszcze kogoś żeby mnie pchnął właśnie czy to napewno dobry pomysł z tym corsair czy jednak brać powietrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz pomyśleć jeszcze nad Raijintek Triton, stówkę tańszy od Corsaira. Póki co tylko jeden test jest, ale wypada dość podobnie z tego co pamiętam. I lepszy wygląd, chociaż to kwestia gustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem Corsair H105, jutro montuje i dam znać jak się spisuje

 

 

Dzięki za wszystkie porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam żeby się pochwalić, dziś zamontowany corsair h105 i jestem w SZOKU! idle 25 max, stres 50-55 na stocku, to teraz można podrkęcać do woli ! :) Pozdrawiam :thumbup:

 

 

 

edit/ tylko nie wiem czy dobrze zamontowałem, zrobiłem to w ten sposób że chłodnica jest nad płytą główną a na górze obudowy pod pokrywą wiatraki tylko ustawione na zaciąganie powietrza z zewnątrz do obodowy i schładzanie chłodnicy czy lepiej żeby wyciągały ciepłe powietrze? Lepiej jakby były pod chłodnicą niby, ale dobre temp mam więc chyba jest git

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużej różnicy nie będzie ale zawsze możesz przełożyć wentylatory i zrobić test.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze przy okazji zapytam o jakieś wentyle do niego które będą cichutkie jak mysz pod miotłą, nie wiem jak długo wytrzymam ten szum :lol2:

 

Wiatraki najlepiej PWM, chociaż mogły by być też takie jak są w obudowie gladius x 60, chodzi mi tu o wtyki 3pin, bo mam regulator na obudowie i można by go wykorzystać, co o tym myślicie? Lepiej żeby pc tym sterował czy manualnie? A nawet czasami jakbym sobie przeglądał neta to mógłbym je wyłączyć, tylko nie wiem czy to dobry pomysł? Te wentyle oryginalne corsair niby mają zakres od 700 do 2500, ale nie mogę ustawić nic poniżej 1100 w spoczynku, bios w ga-z97x g5 ma opcje silent ale wiele się nie zmienia, przy obciążeniu i tak wkręca je na 2500 i muszę trzymać obudowę bo odlatuje a w manual każde ustawienie nie skutkuje wielką zmianą prędkości :hmm:

 

mogą być też wentylatory 140mm bo w obecnej konfiguracji mogą wejść na górę spokojnie, chyba narazie nie będę testował ułożenia chłodnicy i wentylatorów bo mam wykręcone na 4,8 ghz przy 1,295 v i nie przekracza mi to 80 stopni w stresie.

 

 

Także cena w tym przypadku nie gra wielkiej roli, 2 wentyle, mega ciche najlepiej i jak najbardziej wydajne do mojego h105 są poszukiwane, będę wdzięczny za wszystkie sugestie

 

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesyłam grafikę umieszczenia wentyli i nie wiem czy napewno dobrze to sobie rozplanowałem, kierunki przepływu itp. obecnie mam jeden 12 z tyłu na obudowie fabryczny i dwa 12 nad chłodnicą ściągnięte z przodu obudowy też fabryczne dodane do obudowy.

 

Jeszcze nie mam karty graficznej i narazie dmuchając w chłodnicę w dół za bardzo nie obchodzi mnie temperatura w obudowie, a gdy będzie karta to lepiej chyba żeby od dołu chłodnicy wypychało ciepło z obudowy + ciepło chłodnicy i nad chłodnicą wentyle zaciągały to i puszczały w atmosferę, tylko jest jeden problem, chcąc wsadzić wczoraj właśnie te 2 fabryczne silentiumpc pod chłodnicę o ok 2-3mm blokują je RAMy, także potrzebowałbym pod chłodnicę jakieś slimy, 2cm lub mniej, chyba żeby zostawić jak jest, czyli tylko z nad chłodnicy wpuszczać świeże powietrze.

 

Zastanawiałem się również nad wentylem 14cm z przodu albo 2x12cm tak jak było fabrycznie i do tego na dnie obudowy obok zasilacza 12cm.

 

Najbardziej zastanawia mnie czy opłaca się dawać pod chłodnicę i nad jak będzie już grafika gtx 970

 

błękitny kolor to kierunek przepływu

róż to chłodnica h105

 

633083_0_f.jpg?_subject_uid=227772388&w=AAC6EWL8E3_M1z3_qWJZlg_nLnmV6dV6UYD5YnOqazMlEQ

 

 

 

 

Obecny konfig poniżej

 

na fioletowo ramy i zasilacz,

633083_0_f%20(1).jpg?_subject_uid=227772388&w=AAB_paT_09UiWuOv6criIbL7RI4St6uKorK4AlsMd1sF8Q

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...