Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

michasm

Telefon za około 2000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Przymierzam się do zmiany telefonu. Niestety zaniedbałem temat.

Obecnie posiadam LG 4X HD. Wyświetlacz 4,7 cala.

 

Szukam telefonu z większym ekranem, ponieważ często wykorzystuje go do szybkich akcji w ramach pracy poprzez pulpit zdalny. W związku z tym przydałby się też bardzo dobry zasięg. LTE nie jest do tego niezbędne, ponieważ pulpit zdalny nie potrzebuje szybkiego transferu, ale niski ping znacznie ułatwia zadanie.

 

Bardzo podoba mi się android, więc nie widzę alternatywy.

 

Oprócz powyższych z telefonu korzystam do:

Przeglądanie stron internetowych,

Muzyka (obecnie nie, bo zepsuły mi się słuchawki SM PL30, no i jack, ale to poniżej),

YouTube,

Gry,

Nawigacja,

Zdjęcia,

Filmy.

 

Mniej więcej w powyższej kolejności.

W obecnym telefonie denerwują mnie:

Nagrzewanie (nie samo uczucie ciepła, ale znaczny spadek wydajności),

Niska wydajność,

Mała ilość RAM (1 GB i zdarza się, że niektóre aplikacje po prostu się wyłączają...),

Trochę lagi (idzie przeżyć),

Gniazdo jack u góry (jak podłączam słuchawki to telefon z kieszeni wyciągam do góry nogami... kto to wymyślił???),

 

Żeby zobaczyć różnicę rozglądam się za czymś znacznie większym. Tak powiedzmy na oko przynajmniej 5,5 cala (5,3 też ujdzie). Przeraża mnie natomiast rozmiar telefonu. Obecny nie należy do najmniejszych i nie wiem jak to będzie się w kieszeni mieścić.

Na podstawie moich wymagań (a raczej marzeń) dobrym telefonem wydaje się LG G3, ponieważ ma duży ekran, a rozmiar telefonu nie zabija, bo ramka jest bardzo mała. Do tego jack na dole i opcja z 3 GB pamięci ram. Podobno posiada też super aparat i bardzo dobry dźwięk na słuchawkach, a zamierzam kupić jakieś fajne.

Niestety lagi, ale nie wiem jak to w praktyce, a jak wiadomo takie rzeczy zaczynają irytować po kilku tygodniach/miesiącach.

 

Macie może jakieś inne propozycje dla mnie? Czy warto obecnie kupować LG G3? Czy wersja z 3 GB to jedyna właściwa? Wygodniej by mi było kupić telefon u operatora (Play), ale tam dostępna jest tylko wersja 16 GB z 2 GB RAM (pojemność telefonu nie ma dla mnie znaczenia). Rozważam też zakup na raty w formie np. 10 rat lub mniejszej ilości, ale trochę nie podoba mi się branie rat a banku, a w sklepach, które przeglądałem opcja 10 rat 0% dotyczy tylko wersji 16 GB, czyli wychodzi na jedno - wygodniej mi wziąć u operatora.

Na co powinienem zwrócić uwagę wybierając telefon, który ma spełnić moje oczekiwania? To są spore pieniądze, więc chciałbym być zadowolony z zakupu. Chciałbym też, aby telefon służył mi około 2 lata, ale wiadomo jak jest - najpierw będę się nim bawił i w ogóle, a po 2-3 miesiącach będzie już tylko narzędziem mającym spełniać w/w funkcje.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 1 kolejności bral bym galaxy note 3 lub note 4 bd lepiej chodzil taki samsung niż G3 gdzie irytuje troche ta rozdzielczość i telefon miewa lagi niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Note na Androida to świetna opcja. Jeśli chciałbyś inny system to lumia 1520.

Lagów tu nie uświadczysz, aparat genialny, świetny wyświetlacz. Tylko ten system może irytować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę boję się samsungów... Mam uprzedzenia co do jakości wykonania przez S3 i S4... No i wołają sporo więcej pieniędzy niż za produkty konkurencji z tymi samymi bebechami, ale lepiej wykonane.

 

Poczytałem trochę opinii na temat G3 i opinie są skrajne... Większość osób wypowiada się pozytywnie, ale część osób narzeka... Videorecenzenci też super oceniają... Nie wiem już co wybrać...

Oferta Play bez telefonu też jest kiepska... Najłatwiejszy zakup dla mnie to LG G3 2/16 GB w Play, który jest ~450 zł tańszy niż Note 3 (który z kolei jest niemal niedostępny)...

 

Ogólnie pomijając cenę i wszystko co napisałem to jakie flagowce są teraz godne uwagi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał Note4, sensor sony znakomite filmy zdjęcia i genialny dźwięk modelu z chipem wolfsona (są dwa modele na rynku czytaj tutaj), no i AMOLED... mimo jednak słabej jakości wykonania obudowy to w obecnym momencie praktycznie bezkonkurencyjny phablet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bym miał ryzykować z szybkoscia w G3 bo może zamulic nie raz tego lg to wołał bym bez ryzyka brać Note 3 lub 4 powinny chodzić szybciej bez takich lagow jak w g3 nie mówiąc o tej drozszej wersji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2700 zł to zdecydowanie za dużo za telefon z takim wykonaniem jak note 4... No i jest to praktycznie podkręcony note 3 jeśli chodzi o bebechy, a jest droższy o prawie 40%...

Jeśli chodzi o note 3... qrcze może i go wezmę na jakieś raty 0%, ale wtedy nie mam pomysłu co zrobić z umową z Play :E Bez telefonu warunki, które mnie interesują są nieopłacalne... Bardziej opłaca się wziąć telefon i go sprzedać, ale do wysokiej ceny trzeba dużo opinii komentarzy na allegro...

Wydaje mi się, że nie ma szans na kompromis i co bym nie zrobił to będzie źle...

 

Dlaczego note 4 jest bezkonkurencyjny? Przecież niczego nowego nie prezentuje. Jest chyba najmniej opłacalnym flagowcem. Jakby jeszcze był w całości z aluminium...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najmniej oplacalnym to predzej napisz co oferuje One M8 względem note albo ajfon 6 co oferuje a kosztuje kosmiczne pieniądze

Note 4 to genialny ekran z funkcjonalnym rysikiem super aparat niezla obudowa i bardzo wydajny procesor jest lepszy niz note 3 za to sie płaci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LTE nie jest do tego niezbędne, ponieważ pulpit zdalny nie potrzebuje szybkiego transferu, ale niski ping znacznie ułatwia zadanie.

Jeśli potrzebujesz niskiego pingu, to LTE jest Ci jak najbardziej potrzebne, bo jeśli chodzi o internet przez sieci komórkowe, to tylko na LTE pingi są odpowiednio niskie. Na 3G pingi są kosmiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najmniej oplacalnym to predzej napisz co oferuje One M8 względem note albo ajfon 6 co oferuje a kosztuje kosmiczne pieniądze

Note 4 to genialny ekran z funkcjonalnym rysikiem super aparat niezla obudowa i bardzo wydajny procesor jest lepszy niz note 3 za to sie płaci

Nie mam zamiaru korzystać z rysika. Po to chcę telefon z dużym ekranem, aby nie musieć z takich rzeczy korzystać do precyzyjnej obsługi.

Czyli note 4 ma odrobinę lepszy ekran o takiej samej przekątnej co note 3, minimalnie wydajniejszy procesor od note 3 i jest nieco lepiej wykonany, ale wciąż kiepsko i to jest powód, aby płacić za niego 40% więcej? Tyle samo kosztuje iphone 6s, który wydajnością bije na łopatki note4, a i tak moim zdaniej jest zbyt drogi.

 

Z Waszych opinii wynika, że jedynym słusznym telefonem obecnie jest note3... :/ Miałem nadzieję na coś innego niż samsung... Poczekam na jakieś świąteczne promocje albo nowości.

Niemniej bardzo dziękuję za opinie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...