Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ponton16

Zasilacz za ~150zł

Rekomendowane odpowiedzi

cześć!

 

składałem znajomemu komputer, miał w nim Corsair'a VS 450, ale zasilacz uległ awarii i poszedł na serwis- zwrócili mi pieniądze, bo kurier zmiażdżył paczkę.

 

teraz rodzi się pytanie: co w zamian? może wziąć go 2gi raz?

chcę coś pewnego, to zasilacz nie dla mnie i boję się, że coś będzie nie tak...

możecie doradzić co wybrać?

 

mam 150zł za poprzedni plus mogę jakąś tam niewielką kwotę dołożyć.

co Wy byście wybrali?

 

Intel G3420, Radeon HD7790 plus dysk, napęd etc.

 

proszę, pomóżcie, bo koleś wkurzony, że tyle czasu (miesiąc) czeka na serwisy, wysyłki itp.

 

pozdrawiam!

Mateusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kolega w najbliższym czasie nie będzie dokonywał wymiany cpu, gpu. Spokojnie wystarczy mu XFX ATX Core 450W musi doplacic 30zł ale uważam że warto. Jeśli koniecznie do 150zł to można kupić Antec V500P. W przypadku kupienia zasilacza Antec V500P który ma dwie linie. Warto zadbać o to żeby karta pracowała na drugiej lini. Dlaczego już wyjaśniam. Zasilacz ten ma dwie linie po 18A. Jeśli do jednej lini podłączysz gpu i cpu. Komputer podczas dużego obiążenia wyłączy się. Jeśli dokonasz podłączenia gpu na drugiej lini nie powinno być żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jakim V500P mówisz? Tak na szybko nie znalazłem V500P z dwoma liniami po 18A. nie wiem czy nie chodzi Ci o obecnie sprzedawanego w Polsce VP-500PC V2, ale on ma dwie linie 24A i 21A (a pewnie w praktyce jedną, jak np. Chieftec GPA-500S8).

Tak czy owak w tej cenie bym wolał Corsaira VS450 - jedna linia 12V, moc taka sama jak w VP-500PC, trzyletnia gwarancja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yojo2 pewnie zerknalem na tabliczke od innego modelu. Dlatego przepraszam za wprowadzenie w błąd. Pozwole sie Ciebie dopytać o jedna sprawę. Chieftec GPA-500S8 patrzac na dane oferuje na +12V 30A sumujac dwie linie. Mowisz ze w praktyce ma jedna czyli podczas duzego obciazenia moc z jednej lini moze byc przekazana na druga. Przepraszam za offtop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na infobit.pl testowali tego Chiefteca i w praktyce nie stwierdzono, by istniał jakikolwiek podział na linie 12V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm to ciekawe dlaczego wprowadzaja potencjalnego kupca w blad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale VS i Antec to ta sam platforma, nie ma różnic w rozłożeniu lini ;) yojo ty to powinieneś wiedzieć lepiej, a nie podawać to jako argument, że VS lepszy od VP - no sorry ;P

 

Co do gwarancji to masz 3 lata vs. 2 lata AQ (wymiana/korekta - nigdy nie naprawiają, i uznają dziwne usterki jak piszczenie/terkotanie). Dla mnie to w miarę równe warunki gwarancyjne ;)

 

Poza tym to praktycznie te same jednostki. Antec V2 ma wentylator co startuje od 800 obr., VS w poprzedniej rewizji miał taki co startował od 1000 obr. - jak jest w tej nie wiem. Tak samo Antec miał troszkę lepszej jakości kondensatory , ale to nadal porównuje do poprzedniej wersji VS - pewnie najnowsza to jest to samo co Antec V2 - bo to ta sama fabryka, i co ważniejsze TA SAMA LINIA PRODUKCYJNA!!! :P

 

Antec ma na tabliczce 500W, ale taką samą linie na 12V - może mieć to małe znaczenie czasami, ale na 99% ludzi nie ma. Jednak nadal zastanawiam się dlaczego Corsair swojego nazywa 450W, a wszyscy inni tą samą platformę nazywają 500W. Musze tego nowego VS-a kupić i porównać z Anteciem ( a mam do dyspozycji odpowiedni sprzęt aby to zrobić ;)) .

 

Zresztą w tej cenie jest Vero L1 - który ma mocniejsza linie 12V, jest cichszy (zwłaszcza w iddle jest bardzo cichy), i posiada Tajwańskie kondensatory Teapo. Do tego ma gwarancję Door to Door . W tej cenie to najciekawsza nowa jednostka ok. 500W na rynku według mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to znaczy jesli mozna wiedziec za pomoca jakiego sprzetu dokonasz testowe. Mareczq taki test dla osob szukajacych dobrego wzmacniacza za male pieniadze, bedzie extra sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy będzie na to czas i "miejsce". Dam znać, bo fakt taki teścik by się przydał na wysokim poziomie w języku Polskim z uwzględnieniem naszych warunków ;) Co do sprzętu, to fizycznie posiadam dostęp do urządzenia wysokiej klasy do testowania zasilaczy na poziomie serwisowym, tej klasy urządzenia wykorzystuje się w fabrykach do testowania zasilaczy (takiego typu sprzętu używają do testowania największe portale , jak TechPower Up czy Johny Guru).

 

Ostatnio coś nasi Polscy testerzy mają mało czasu, a niestety bardzo mało redakcji przedstawia jakiś wyższy poziom w kategorii testowania zasilaczy (mogę się mylić, ale chyba tylko dwie osoby w Polsce testują na w miarę wysokim poziomie, i jedna osoba jeszcze się stara ale nie ma do tego sprzętu). Jednak tak czy siak można by np. zagadać z Rafałem z InfoBitu, aby przetestował za jednym razem wszystkie trzy najnowsze zasilacze w tym przedziale cenowym, Vero L1 500 V2, Antec VP-PC 500V2 i Corsair VS 450 V2. Porównanie bezpośrednie najnowszych rewizji by było ciekawe, jednak według mnie tutaj Vero wygra raczej bez większych problemów (ale też nie jakoś bardzo wyraźnie, bo wszystkie te zasilacze to raczej dobrze zrobiona budżetówka) - ale wiadomo test rzetelny powinien się pojawić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale VS i Antec to ta sam platforma, nie ma różnic w rozłożeniu lini ;) yojo ty to powinieneś wiedzieć lepiej, a nie podawać to jako argument, że VS lepszy od VP - no sorry ;P

Wiem, że ta sama platforma, ale nie byłem pewien jakie są dokładnie różnice między tymi zasilaczami - w końcu mogą się detalami różnić. No ale skoro piszesz że w Antku też na pewno nie ma podziału na linie 12V, to nie ma tematu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest to samo, w tak niskich cenach nikt się nie bawi w przerabianie - co najwyżej grubsze PCB dla większej wytrzymałości, czy lepsze kondensatory z tego samego powodu. Większych różnic nie ma w kwestii technicznej. Większe bywają pod względem dobranych wentylatorów i krzywej pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mareczq mam nadzieje ze uda ci sie znalezc troche wolnego czasu. Dobrze wykonywane testy zasilaczow o ile sie nie myle sa na overclock.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak oni też mają dobrą procedruę i niezły sprzęt. To ta druga osoba o której myślałem po Rafale ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...