Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

maestrod

Niezadowolony z SS Rival - może jakieś porady

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

O myszkach, sensorach przeczytałem już wiele, co i tak nie daje mi rzetelnego obrazu myszek, bo to wszystko teoria. Wybór padł na SteelSeries Rival z uwagi na obecnie jeden z najlepszych czujników optycznych: PMW 3310 DH.

Do tej pory (od niedawna) używałem A4 Tech A9 seria Bloody (gdyby ktoś był zainteresowany to w środku jest ADNS 3050 (średnia półka uważany za po prostu dobry), a wcześniej laser A4 Tech XL 750 (trudno określić czy był w nim ADNS 9500) myszka była b. dobra niestety została zalana (gorąca herabtka) przez małżonkę :) Używałem też kilka pozycji Logitecha ale nie serie gamingowe - m. in. MX Revolutiona (nie nadaje się do gier - niedawno sprawdzałem ponownie - choć bardzo wygodna do pracy)

 

Dzisiaj otrzymałem SS RIVAL. Myszka duża - takie pierwsze wrażenie. Kilka meczyków w CS GO, poprawa ustawień SS Engine 3, z 800 dpi na 1000 i wyniki nawet nie najgorsze. Serie wchodzą jakoś dziwnie gorzej, tak jakby trudniej utrzymać precyzję strzelając w jeden punkt. Lepiej wchodzą dynamiczne akcje, pojedyncze strzały.

 

Co mnie irytuje:

 

1) rolka - jest kiepska po prostu (najgorsza rolka jaką miałem w myszce do tej pory)

2) guma po bokach - po dwóch godzinach męczy, jest chropowata i niewygodna (kciuk oraz czwarty palec - odczuwam dyskomfort).

3) ślizgacze średniej wielkości, lepsze są w A9 (lepszy ślizg) w dodatku aluminiowe czyli, w myszce 3x tańszej.

4) przyciski - dość twarde, w a9 miekko wchodzą

5) przyciski boczne pod kciukiem - kiepsko umieszczone aby dotknąć ten wyżej umieszczony musiałbym mieć kciuk o połowę dłuższy... w A9 lepsze rozmieszczenie

 

Jakość wykonania nie wskazuje na to, że myszka ta warta jest 3x więcej od A4 tech A9 (199 zł vs 65 zł) bardzo podobne śliskie lekko jakby gumowate tworzywo, z tym że na Rivalu zauważyłem mokre plamy potu dłoni - nie ma tego w A9.

 

W ogóle trudno mi określić swój chwyt chyba nie znalazłem myszki idealnej dla siebie. Wszędzie jakieś szablony/Najpierw myślałem że jest to palmgrip, potem, że fingertip, a teraz tak sobie myśle że chyba nie mam jednego ułożenia, chyba wszystko po trochu.

Strzelam opuszkiem palca, więc bardziej może fingertip - generalnie cała moja ręka od łokcia w dół leży na biurku, lubię przesuwać myszkę jedynie nadgarstkiem.

 

Na laserze używałem 1600 dpi, potem przerzuciłem się na 800 dpi (optyk) obecnie chyba pozostanie ok. 1000 dpi, więc nie wiem czy jeszcze kwalifikuję się jako low sens ?

Głównie gram w CS GO.

 

Generalnie problem jest w tym, że nie można "przymierzyć" myszki przed zakupem. Wszystkie zapakowane, w te dużych sklepach na wystawach to głównie budżetowe modele.

 

Brałem po uwagę:

- Logitecha: G502 (optyk najepszy sensor obecnie PMW 3366DM - nie wiem dlaczego niektórzy piszą że to laser, czy może ja się mylę ?),

- Logitech G500s (laser Avago ADNS S9808),

- Logitech G700s bezprzewodowa (ten sam laser co w g500s, czyli obecnie najlepszy laser).

- Zowie FK1 - ten sam sensor co w Rivalu (3310) - jedynie jakieś 40 zł droższa, ale brak oprogramowania, możność ustawiania dpi w przeskokach 800/1600/3200 - czyli 1000 nie ustawię, trzeba kombinować w ustawieniu czułości. Max 3200 dpi. Bardzo chwalona przez graczy, pomimo tych kilku niedogonień. Jest w sferze moich zainteresowań.

- Mionix Avior 7000 - ten sam świetny sensor co Fk1 i Rival.

- Asus Gladius - Avago S3988 (taki jak w Razer Deathadder 4G)

 

żadnej z tej myszki powyżej nie miałem okazji dotknąć, więc wszystko to tylko teoria. Wskazówka nie ruszam całą ręką od łokcia w dół a jedynie nadgarstkiem, mysz musi być mega wygodna. Przeznaczenie głównie gry, ale rolka przydałaby się lepsza no bo przecież do przewijania stron www czy arkusza Word również jest to potrzebne.

 

Doradźcie coś - pewnie nie jeden z Was ma doświadczenie o wiele większe ode mnie i coś konkretnego doradzi ?

Skoro wydaję na myszkę 200 zł to nie zbawi mnie kolejne 50 czy 100 jeśli miałby to być wybór na lata...

Pozdrawiam

 

Ps. Używam szmacianych podkładek, tylko i wyłącznie, mimo to laser nie miał z takową problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie przecyztałeś wszystkiego o myszkach.

 

Chwyt - sprawa prosta. Jak dla mnie ci z palm gripem po prostu trzymaja reke na myszce. Tzn ja jako finger przykrywam myszke dlonia, ale sam chwyt (chwyt, nie wciskanie przyciskow) odbywa sie poprzez koniuszki moich palcow. Tak wiec na pierwszy rzut oka wyglada to jak palm grip, ale ja sam wiem, ze kontroluje myszke trzymajac ja palcami. Ludzie z palmgripem opieraja dlon na myszce najczesciej i w ten sposob ja przemieszczaja. Moze jedynie, gdy musza ja podniesc, to troszke inaczej to wyglada.

 

Nikomu nie chce sie CI odpisywac, bo na poczatku piszez,ze wszystko niemal wiesz, a jednoczesnie kazesz nam zweryfikowac,czy jestes low/med/high sensem podajac jedynie ilosc dpi, na ktorym grasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj na taki efekt :E

 

350x700px-LL-ffb6ac1f_2XcrY4.jpeg

 

Uuuuu nice .... :) Czyli raczej nie jest to zakup na lata...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rafikens1000, częściowo poprawione, oczywiście że wiele nie wiem, przeczytanie testów, poradników nie zawsze wystarczy. Nie jest tak prosto zweryfikować jak trzymam rękę a jak mógłbym trzymać gdybym miał idealną myszkę (chodzi o kształt i wielkość). Nie wiem zatem czy moje obecne trzymanie gryzonia nie jest spowodowane przymusem z uwagi na jego budowę, a nie osobistą predyspozycją.

Na pewno nie jest to typowy claw grip, ale już połączenie palm gripa z finger tip prędzej.

Bardziej zależy mi na opinii ludzi którzy mieli już kilka czasem nawet kilknaście modeli myszek dla graczy i mają spore doświadczenie. Wiem, że myszka to kwestia również przyzwyczajenia, albo może nie trafiłem na tę idealną.

W ogóle czy faktycznie wykluczyć do fpsów myszki laserowe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem swego czasu g400 logitecha i dopiero po roku uswiadomiłem sobie,ze uzywam finger. Tzn doszedlem do wniosku,ze zalezy mi na sztywnym trzymaniu myszki KONIUSZKAMI PALCOW. w ogole tak naprawde nie musze opierac łapy na myszce. Jestem Mid sensem, ruszam tylko nadgharstkiem wlasciwie i czesto podnosze myszke. Ale musialem do tego dojsc.

Chwyt mozesz wybadac w duzym stopniu na myszce,ktora masz. Np. grasz sobie i nagle po pol godzinie "budzisz sie" i zwracasz uwage jak wlasciwie trzymasz myszke w tym momencie/trzymales przed chwila.

 

Na tej podstawie albo kupujesz kolejna palmgripowa myszke albo finger. Te zdjecie,co kolega wrzucil u gory swiadczy o tym,ze trzymal tak naprawde fingerem. Przeciez to jest widoczne jak byk. Gdyby byl prawdziwym palm gripem - czyli osoba,dla ktorej zostala stworzona ta mysz, to by nie mial takiego wytarcia! Wytarcie w tym miejscu swiadczy,ze musi ja sztywno trzymac wlasnie palcami. Moim zdanie takie wytarcie jest mozliwe w przypadku palmgripa, ale po dwoch latach intensywnego grania 12 godzin dziennie. Te gumy sa tam po to, by pomimo uzywania palmgripa, myszka nadal mogla byc stabilnie trzymana w przypadku spocenia dloni (dlatego jest to dosc miekka, chropowata guma). Takie jest moje zdanie.

 

Co do laserów, to moglbym uciac Twoje pytanie i stwierdzic,ze powinienes wykluczyc lasery i już. Ale odp. nie jest taka prosta moim zdaniem. Mimo to pod szmaciana podkladke polecalbym jednak dobrego opytka. (nie chce mi sie pisac kolejnego elaboratu i klocic z "ekspertami", ktorych oczywiscie zaraz by pojawiloby sie pełno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rafikens1000 a jakiej myszki obecnie używasz jako finger ? Właśnie mam podobnie, nie ruszam ręki, a jedynie sam nadgarstek do tego stopnia, że wygodniej jest mi podnosić myszkę, żeby tylko nie wykonywać zbyt długich ruchów nadgarstkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rafikens1000 a jakiej myszki obecnie używasz jako finger ? Właśnie mam podobnie, nie ruszam ręki, a jedynie sam nadgarstek do tego stopnia, że wygodniej jest mi podnosić myszkę, żeby tylko nie wykonywać zbyt długich ruchów nadgarstkiem.

Wybieraj miedzy fk1 a aviorem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybieraj miedzy fk1 a aviorem

Aviora ktoś sprzedaje w dziale sprzedam za lekko ponad 2 stówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co zrobić... Przyzwyczajam się powoli do Rivala, dzisiaj w CS GO odczułem faktyczną precyzję tej myszki. Takie bańki wchodziły mi dzisiaj, że aż sam jestem zaskoczony, pewnie jak ktoś oglądałby ten mecz to pewnie nawet o aima by mógł mnie posądzić. Pojedyncze szybkie serie głównie z AK.

Zastanawiam się nad Zowie FK1 - czułość 800 jest dla mnie OK. Sensor ten sam więc prezycja powinna być identyczna. Jedynie Zowie ma 500hz a Rival 1000 - ale nie wiem czy to ma jakikolwiek wpływ, w sumie A9 chyba też ma 1000.

Ciągnie mnie do Zowie jeszcze to, że ma takie mega duże ślizgacze (podobnie Avior Mionix 7000). Szkoda, że takiego gamingowego sprzętu nie można nigdzie dotknąć i sprawdzić czy pasuje do ręki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz rivala, to nie wiem czy jest sens kupowac kolejną highendowa myszke ( ;) ). W sensie pograj na niej parę dni. Myszka sama cudów nie czyni, a może Cię czekać tylko rozczarowanie, brak cudu nad wisłą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój link

 

tu macie przykład kolesia, ktory "użytkuje" rivala. generalnie ja sie nie dziwie,ze ludzie maja problemy z gumami po bokach,jak tak trzymaja te myszke. Przeciez to jest żałosne. Typowy chwyt claw i koleś kupuje myszke palmgripowa. Szkoda gadać, ręce oopadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie to mają imadła w dłoniach chyba. :E

Ja mam wielkie łapska, chwyt pomiędzy finger a palm i rival po 1000 godzin gry w ogóle nie ma wytartych tych gum...

 

BTW. Rolka rzeczywiście mogła by być lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • No i oczywiście, że obcina detale. Jest jaśniej na pozór bo jest dokładnie jak na Asus, że świeci jaśniej w trybie 400, ale nie daje peak do 1000.
    • Typ sie konkretnie odkleja. Tu już faktycznie potrzeba dobrego specjalisty i pewnie pobytu na oddziale dobrego szpitala. Ale to też jakieś dobicie tego co musi być na konfederuskich stronach czy forach. Nowy ogromny pakiet broni i amunicji od USA bardzo ich zabolał. Aż czekam jak zaczną świrować jak do akcji wejdą f16
    • Jw. jeżeli zmieniamy i dostajemy 10% różnicy i ciut więcej vramu, ale musimy np dopłacić tysiaka albo więcej - to niestety ale się to średnio kalkuluje. Najoptymalniej byłoby się z kimś wymienić z ew. dopłatą, lub karta za kartę (strix to topowy model), ale tutaj możesz się naciąć na kulturę pracy jakiegoś golasa   Poczekałbym, 4070 jeszcze w wersji Ti to wciąż bardzo kompetentny sprzęt do grania. Nie żłopie bóg wie ile prądu a jest wydajna w 1440p. Wyjdzie seria 5070 to sprzedasz tego strixa i kupisz coś wyraźnie szybszego. Supki to zapychacze dziur a nie realne przyrosty, szczególnie dla posiadających modele bez S.
    • Wygląda na to, że Gigabyte inaczej podszedł do kwestii krzywej EOTF. Połączył tryby 400 i 1000 (pierwszy od 10-100%, drugi 1-10%) i uniknął spadku jasności w trybie 1000, który miał np. Asus.   
    • Rebel Moon część 2 sporo lepsza niż część pierwsza. Na początku trochę gadania i luzu a później zaczyna się akcja i uczta dla oka. Gdyby z pierwszej części wyciąć castingi do ekipy, fruwanie na kurczaku i inne pierdy i zastąpić je dłuższymi retrospekcjami które były przy stole w dwójce miało by to więcej sensu i zamiast 2 x 2h mógłby wyjść dobry film 3h. Mogli też zastąpić zboże jakimś rzadkim minerałem pożądanym przez wojsko np do napędzania tych dużych dział. Po obejrzeniu obu części P1 - 4/10, P2 - 6,5/10. Teraz szczerze czekam na część trzecią.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...