Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Provvokator

Czy mogę sprzedac win 8

Rekomendowane odpowiedzi

Mam windows 8 box , oczywiście oryginalny, ale nie chcę go już używać. zy mogę go komuś odsprzedać ? . Oczywiście tak by kupujący posiadał w pełni oryginalny windows

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja BOX nie jest przypisywana do płyty głównej i można ją bez problemu odsprzedać. Dlatego wersja BOX jest właśnie najdroższa, bo nie ma takich bzdurnych ograniczeń jak wersje OEM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

Generalnie samo przypisanie do płyty głównej to wątpliwa sprawa, w mojej ocenie nielegalna.

Microsoft nie może ograniczać dalszego obrotu egzemplarzem utworu (w tym wypadku Windows) bowiem zarówno polskie, jak i europejskie prawo przewidują zasadę wyczerpania prawa do wprowadzenia utworu do obrotu. Jeśli utwór został legalnie nabyty (egzemplarz utworu) to może zostać również legalnie odsprzedany i Microsoft nic z tym zrobić nie może.

 

W świetle tego zarówno OEM, jak i BOX można odsprzedać.

 

Dlatego ja naklejki licencyjnej na obudowę nie naklejam :)

 

Tu jeszcze notka prasowa z wyroku TS w tego typu sprawie (nawet chyba chodziło o cyfrową dystrybucję). http://prawo.vagla.pl/node/9813

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tym sie rózni OEM że OEMa mozesz uzywac tylko w tym komputerze gdzie go zainstalowałeś po raz pierwszy a BOX teoretycznie w nastepnym swoim komputerze. OEMa raczej juz byc może nie aktywujesz w nastepnym kopmie, BOXa raczej tak. W dodatku BOX ma w zestawie płyte instalacyjną 32 i 64 bit do wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

Tym sie rózni OEM że OEMa mozesz uzywac tylko w tym komputerze gdzie go zainstalowałeś po raz pierwszy a BOX teoretycznie w nastepnym swoim komputerze. OEMa raczej juz byc może nie aktywujesz w nastepnym kopmie, BOXa raczej tak. W dodatku BOX ma w zestawie płyte instalacyjną 32 i 64 bit do wyboru.

Przy Windows 8 już nie ma tego ograniczenia przy aktywacji dla OEM.

A wcześniej można to było ominąć aktywacją telefoniczną.

 

Microsoft powoli się uczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie samo przypisanie do płyty głównej to wątpliwa sprawa, w mojej ocenie nielegalna.

Gordą i po co zmieniłeś awatar, już chciałem wyzywać że jakieś dyrdymały piszesz, przyjdzie Gordą i poprawi :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gordon dlaczego pila Ci nie płaci za udzielanie porad na tym forum? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

Gordon dlaczego pila Ci nie płaci za udzielanie porad na tym forum? :E

Bo bida, panie. Ostatnio chińskimi skuterami jeździ :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dlatego ja naklejki licencyjnej na obudowę nie naklejam :)

 

 

Też tak robię, gorzej tylko jak się ją zgubi jak ja obecnie i nie ma już zainstalowanego systemu z którego ten numer można wyciągnąć 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OEMa raczej juz byc może nie aktywujesz w nastepnym kopmie,

 

Jak nie, jak tak :) .

7 OEM da się aktywować bez problemu, nawet Windows 8 (8.1) po przeniesieniu na inny komputer pluje się, że nie ma możliwości aktywaćji (czy skończyły się możliwości aktywacji), ale proste poleceie umożliwia to bez problemu.

slui.exe 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak robię, gorzej tylko jak się ją zgubi jak ja obecnie i nie ma już zainstalowanego systemu z którego ten numer można wyciągnąć 8:E

A to nie wystarczy faktura zakupu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy Windows 8 już nie ma tego ograniczenia przy aktywacji dla OEM.

A wcześniej można to było ominąć aktywacją telefoniczną.

 

Microsoft powoli się uczy.

 

 

Bo przy win 8.0 nie było wersji BOX. Od 8.1 juz jest podział na OEM i BOX. To juz z ta aktywacja to nie jest takie oczywiste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie wystarczy faktura zakupu?

Tu akurat mi chodziło o to, że nie mając numeru seryjnego średnio mogę zainstalować tę 8 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co kupiłeś, możesz sprzedać. Dziwne by było, gdybyś nie mógł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo bida, panie. Ostatnio chińskimi skuterami jeździ :(

Kasa za sprzedaż PCLaba już się widać skończyła. Coś słabo mu zapłacili, albo chłopak bardzo rozrzutny jest. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...