Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

extrem

Laptop biznesowy z odrobina gamingu do 3 tyś

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Szukam laptopopa biznesowego z możliwością sporadycznego nie zbyt wymagającego gamingu na wyjazdach (rts-y,karcianki) i ew. oglądania filmów. Używany głownie do administracji systemami/bazami , programowania. Zależy mi na tym aby było można podpiąć dysk ssd, nawet kosztem napędu, na matowej matrycy full hd i ew. podświetlanej klawiaturze ale z tym może być cięzko.

 

Moje typy:

 

Inspiron 7537 i5-4210U / 16GB RAM / 500GB HDD / GT750M

Inspiron 5547 i7-4510U / 16GB RAM / 1000GB HDD / R7 M265

Latitude 3540 i5-4210U / 8GB RAM / 500GB HDD / HD 8850M FHD

Inspiron 3542 i7-4510U / 8GB RAM / 128GB SSD+1000GB HDD/ 7HP64X GF840M

ProBook 450 G1 i5-4200M / 8GB RAM/120GB SSD +500GB HDD/ HD8750

ProBook 450 G2 - Core i5 4210U / 15,6 HD / 4GB RAM / 500GB HDD / Radeon R5 M255

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO najlepszym wyborem będzie HP ProBook z i5 haswella i HD8750:

http://www.morele.net/laptop-hewlett-packard-probook-450-g1-e9y40ea-643642/

 

Seria biznesowa - bardzo dobre wykonanie, matowa matryca. Spokojnie pograsz w mniej wymagające gierki.

Do tego pojemny SSD (256GB):

http://www.morele.net/dysk-ssd-crucial-mx100-256gb-sata3-2-5-550-330-mb-s-7mm-ct256mx100ssd1-645069/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell Inspiron 15-7537 [ref] (wersja z 8 GB RAM i dyskiem SSD zamiast 16 GB RAM - lepsze wyjście) - to nie jest biznesówka, ale charakteryzuje się świetnym wykonaniem (obudowa z elementami aluminiowymi), spasowaniem elementów, wysoką kulturą pracy (praktycznie niesłyszalny, raptem lekki szmer) oraz niezłymi przebiegami na baterii, sięgającymi ok. 7 godzin przy typowym użytkowaniu, z włączonym Wi-Fi. Podświetlana klawiatura - dwa poziomy. Niestety, błyszcząca matryca HD, ale do pracy w zupełności wystarczająca. To jedna z lepszych konstrukcji Della, a także najlepszy kompromis pomiędzy jakością wykonania a wydajnością w tej cenie - sam posiadam taki komputer i takie było moje kryterium wyboru.

 

Twoje wymagania spełnia jeszcze Lenovo Y50-70 [ref] z pełnonapięciowym Core i5, acz przekracza budżet o ~150 PLN. Co w zamian?

1. Matowa matryca Full HD,

2. Chyba najwydajniejsza karta w tym segmencie cenowym,

3. Podświetlana klawirka,

4. Solidne wykonanie i również niezłe przebiegi na baterii,

5. Smukła konstrukcja - 22,9 mm i 2,4 kg wagi (smuklejszy od Inspirona).

 

Ale to wciąż nie typowa biznesówka :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, żę każdy poleca coś innego ;) To moje spostrzeżenia i uwagi:

 

Della latitude 3540 - wszystko pieknie ale martwi mnnie troche brak portu hdmi i chyba gorsza obudowa w porownaniu z dellem 7537

Dell Inspiron 15-7537 - nie wiem jak wyglada praca z ta matryca glare? ( od kilku lat używam tylko matowych)

HP ProBook 450 G1 - widziałem wersje za 2.8 tyś z i7 ale czy warto? Mam wrażenie, że wykonanie/osiągi lepsze w modelach Della

Lenovo Y50-70 - byl moim faworytem , ale szef jak uslyszla o tym modelu to powiedzial ze mam sobie odpuscic taki grzejacy plastik ;D

 

Dodam też, że mam drugiego lapka - MSI GT60 GTX 780, więc cieższe tytły moge odpalać sobie w domu ;) Na wyjazdach z bardziej wymagających gier zależy mi głownie na Company of Heroes 2 / CS:GO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że Y50-70 wypada bardzo przyzwoicie pod względem zarówno wykonania, jak i temperatur. Tu jest wszystko napisane:

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Lenovo-Y50-70.121541.0.html

 

Dell Inspiron 15-7537 - nie wiem jak wyglada praca z ta matryca glare? ( od kilku lat używam tylko matowych)

 

Daje radę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że Y50-70 wypada bardzo przyzwoicie pod względem zarówno wykonania, jak i temperatur. Tu jest wszystko napisane:

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Lenovo-Y50-70.121541.0.html

 

 

 

Daje radę ;)

tak sie akurat składa że do biznesówek troche mu brakuje. Zreszta jaki jest sens dublowac sprzet skoro ma juz msi gt series..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety musiałem przełożyc zakup ale teraz wracam do zakupu:

Y50-70 odpada ze wzgledu na beznadziejna ramke (widziałem na żywo, brudzi ja kazde dotkniecie)

Acer V3-​572G - niestety nie moge znalesc wesji z full hd

Dell Inspiron 15-7537 na minus matryca glare

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...