Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pameo

Problem z temperaturami w komputerze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

po graniu w grę League of Legends nie liczyłem minęło może 20 min odkąd grałem i nagle zaczęły zanikać tekstury w grze aż wkońcu obraz na monitorze zniknal i komputer się zawiesił

W programie OCCT zrobiłem test przez zakładkę power supply i po ok 2/3 min zaczęło sie robić to samo , komputer się zawiesił i uruchomił ponownie

Sterowniki mam zainstalowane najnowsze do karty graficznej

Czy może ktoś ocenić co mogło by być nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A my to forum wróżbiarskie czy co? Nie podałeś z jakich komponentów składa się twój komputer (włącznie z zasilaczem). Radzę też sprawdzić za pomocą popularnych programów monitorujących te wspomniane w tytule temperatury. Dopiero potem można myśleć co robić dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz OK. Te temperatury są w porządku. Czy monitorowałeś temperaturę karty podczas obciążenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem odpalonego furmarka ale tylko 15 min i nic się nie działo(tzn żadnych zawieszeń komputera ani zanikania obrazu na monitorze)

 

A czy możliwe jest to że powodem może być stockowe chłodzenie? pasta była zmieniana z miesiąc temu na procesorze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowe chłodzenie powinno być wystarczające dla niepodkręconego procesora. Nie umiem powiedzieć w czym tkwił problem, jeśli temperatury podczas testów nie są przesadnie wysokie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślałem jeszcze żeby tą kartę co mam wyjąć i na czas tego włożyć brata i przetestować w tym occt , czy to by coś zmieniło,mam również drugi zasilacz , co prawda jest z czarnej listy ale wcześniej był użytkowany w komputerze i nie miałem problemów z nim żadnych,teraz go zostawiłem niby tak na czarną godzinę , więc może podmienić na tamten i zrobić takie testy tymi programami,myślisz że miało by to sens?

 

z tym zasilaczem co mam obecnie nic się jeszcze nie wydarzyło,dobrze mi służy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli problem będzie się potarzał - uważam, że sens jest. Zacznij od przełożenia samej karty i spróbuj odtworzyć warunki, które towarzyszyły tym problemom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze.W takim razie zrobię za dnia testy i wrzucę wtedy ew. zrzuty z poszczególnych programów

A w tej chwili dziękuje za zainteresowanie się tematem i dobrej nocy

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

dzisiaj przed zmianą karty na starej zrobiłem jeszcze raz test na furmarku i niestety również zaczął sie zawieszać program od testowania i wyskoczyl komunikat - " sterownik przestał działać itp"

 

po zmianie karty zrobiłem 2 testy w furmarku i occt można śledzić w nich temperature ale załaczyłem również Tech power gpu.W furmarku temp nie przekroczyła 58 stopni , natomiast w occt nie przekroczyła 54, podczas tych krótkich testów nie wykazano żadnych błedów

dodatkowo przed zmiana karty wpisałem sobie w zakładce uruchom mdsched sprawdzenie pamięci po ponownym uruchomieniu wyniki testy - nie wykazały błędów

 

Więc teraz nie wiem czy mam sie szykować na zakup nowej karty graficznej może ona ma coś walnięte i temu sie jej tak dzieje

a byłbym zapomniał karta brata którą użyłem do testów jest to GeForce 210 1GB DDR 3 64bit szyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 90% jest tak jak podejrzewasz - karta jest uszkodzona. Czy masz na nią gwarancję? Nie wiadomo ile za naprawę policzyłby sobie serwis

Można jeszcze próbować przeinstalowywać sterowniki przed uprzednim uprzątnięciem ich programem Display Driver Uninstaller oraz próbować ze starszymi wersjami, ale myślę, że może się to na nic nie zdać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie karta stara,a chyba mało jest takich przypadków gdy można jeszcze odratować kartę

 

wczoraj zmieniłem paste na karcie jeszcze raz, zagrałem 2 mecze w league of legends i nic sie nie działo

 

potem miałem odpaloną przegladarke ze spotify i grałem w 4story może z 2/3 godzinki i cholera nic sie nie działo,miałem odpalony hw monitor to zerkałem co jakiś czas jak temperatury ale były spoko i nie było żadnych zakłóceń z obrazem itp,naprawde sytuacja już mnie irytuje ale chyba ostatecznie jakaś karte musze kupic,raczej coś tańszego ale za to nowego,nie jestem przekonany do kupowania kart używanych nie wiem,nawet na allegro nie wydaje mi się że trafie faktycznie ok karte jak w opisie,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padł chipset w karcie grafiki czy jak to tam się zwie,stwierdzono że nawet reballing nie pomoże

 

Temat do zamkniecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...