Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

karo5

Komputer za 3300 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako, że mój komputer stacjonarny ma już 5 lat, a zakup laptopa okazał się niewypałem (momentami za mało wydajny), postanowiłem zakupić nowy komputer. Będzie on przeznaczony głównie do rozrywki: gry w nowsze gry (typu Arma III, World Of Tanks , Emergency 5, GTA V) czasami do obróbki wideo w programie Adobe Premiere Pro. Mam przeznaczone na to od 2800 zł do 3300 zł maks. Na razie stworzyłem coś takiego:

Procesor: Intel Core i5-4460

Płyta Główna: Gigabyte GA-B85M-D3H

Pamięć RAM: A-Data 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 XPG v2.0

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

Karta graficzna: ZOTAC GeForce GTX 970 4GB DDR5 256Bit (1216/7010)

Karta sieciowa: TP-Link TL-WN725N /N150, USB, nano (wiem, że płyta ma wbudowaną kartę, ale w domu mam tylko internet WiFi)

Nagrywarka DVD / BluRay: Samsung SH-224DB SATA (w starym komputerze mam nagrywarkę LG pod ATA100, nie dałoby rady jakoś jej podłączyć?)

Obudowa: Zalman Z3 USB3.0 black

Zasilacz: Thermaltake Smart SE 530W 80+ 140mm modular

 

Kupowałbym w ESC.pl

 

Dołożyć , aby mieć GTX970 mogę, ale niechętnie, czy Radeon 280X bądź 290 wystarczyłyby mi (czy jest sens dopłaty tych kilku stów do GTX970) czy jeśli już mogę dołożyć, to lepiej to zrobić, jeśli chcę, żeby komputer służył mi bez większych upgrade-ów jak najdłużej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor: Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/ 715 zł

Płyta główna: MSI Z97 PC Mate /intel Z97, LGA1150/ 339 zł

Pamięć RAM: Team Group Vulcan 8GB (2x4GB) 2400MHz CL11 gold 330 zł

Dysk twardy: Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda 209 zł

Karta graficzna: ZOTAC GeForce GTX 970 4GB DDR5 256Bit (1216/7010) + gra gratis 1359 zł

Nagrywarka DVD / BluRay: LG GH24NSC0 SATA (black) 59 zł

Obudowa: Zalman Z3 Plus USB3.0 black (b/z) 159 zł

Zasilacz: Antec VP-PC 500W 120mm 149 zł

 

Suma: 3319 zł

 

@ www.esc.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja propozycja kompletnie do mnie nie przemawia - jakieś uzasadnienie? Po za tym nie uzyskałem odpowiedzi na moje pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja propozycja kompletnie do mnie nie przemawia - jakieś uzasadnienie? Po za tym nie uzyskałem odpowiedzi na moje pytania.

Lepsza płyta, szybsze pamięci. GTX 970 jest warty dopłaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lameismyname znany jest z wklejania samych konfiguracji bez uzasadnienia. Niedługo ten proceder spróbuje ukrócić. Nie może być tak, że coś polecamy nie tłumacząc jednocześnie co jest od czegoś wydajniejsze + nie odpowiadając na pytania zawarte w pierwszym poście.

 

R9 280X/R9 290 wystarczą - pomiędzy tymi dwoma kartami jest duża różnica w wydajności.

R9 290 to bliski konkurent GTX 970, ale pamiętaj o tym jak "gorąca" jest to karta. Trochę na tym stracisz, na pewno na wskazaniach kWh.

 

Jeżeli nie jesteś graczem, który potrzebuje rozrywki przy najwyższych detalach, to R9 280X będzie optymalnym wyborem.

Do pracy z grafiką wypadałoby doposażyć się w SSD.

 

http://www.morele.net/inventory/info/lyqLF/

 

To jest wyjściowa propozycja.

Jeżeli chcesz dokonać zakupu w morele, to wklepujesz do koszyka ten link: http://www.morele.net/montaz-komponentow-zestaw-komputerowy-od-trzech-elementow-266770/

+ wpisujesz kod na złożenie za 1 PLN: O7SAKMMCBS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lameismyname znany jest z wklejania samych konfiguracji bez uzasadnienia. Niedługo ten proceder spróbuje ukrócić. Nie może być tak, że coś polecamy nie tłumacząc jednocześnie co jest od czegoś wydajniejsze + nie odpowiadając na pytania zawarte w pierwszym poście.

 

Wskaż mi punkt regulaminu który zabrania wklejania zestawów bez uzasadnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lipton, dziękuję za rzeczową odpowiedź. GTX970 jakoś do mnie bardziej przemawia nawet kosztem SSD, bo zawsze będę mógł go dokupić później, a wymiana karty już nie będzie taka prosta (finansowo). A po za tym nie zajmuję się grafiką, a montażem filmów ;) ale rzadko - raz na miesiąc coś tam zmontuje.

 

A i

"w starym komputerze mam nagrywarkę LG pod ATA100, nie dałoby rady jakoś jej podłączyć?)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie wymień w zestawie Lameismyname płytę na Z97-P Asusa. To jeden z najtańszych modeli na Z97, który jest objęty promocją Intel toptechcashback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lipton, na pewno odpowiedź do mojego wątku? ;) Nie biorę pod uwagę procesora objętego promocją, więc po co mi droższa płyta główna...

A i kwota 3300 jest nieprzekraczalna - w tej cenie musi być również nagrywarka, o ile starej nie da się podłączyć, oraz karta sieciowa z wifi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw stworzony przeze mnie jest OK, czy należałoby coś zmienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie GTX 970 za daleko wybiega ponad procesor, a skoro chcesz też mieć obróbkę filmów, to może zainwestować na razie w lepszy procesor? W cenie 3300zł dobry zestaw wyglądałby tak: http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__konfigurator/action__2/laptop__/data__eJx1UMsKwjAQ$Jeci2zeif8gHj2Ih9DmUFpbaVpExX83G9JaUQ$D7kyGmSUPchn6ampGsj0SaZQgBZFWUxwGTBwQIQS1OAzTWZE6eQSTKlkl5AdGlc0rglvLV$SNU0Hqtg8l9mLSDPizrzn82D!SS985DOYCJa2TGZabaDp04RRMEngifJb1OlZ!9!SuMJ1jF!EshQxudPtm8CFKlGVhV$tQ!$LeJSOoDcU$uTatqw6tC90tykCeL$9XUM0* A przy większym budżecie można by wziąć Intel Core i5-4690K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw przez ciebie zaproponowany to jakaś pomyłka (jak dla mnie)... Mocniejszy procesor? 4460 powinno mi wystarczyć, dysk 500GB? za mało. Chłodzenia dodatkowego nie potrzebuje, przecież mam boxowe, a jak będzie za głośne to kiedyś sobie dokupię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łap http://www.morele.net/inventory/info/mxnWZU/

po wpisaniu kodu 2KVNJ2GGCB karta sieciowa(podobno kiepska) i dostawa jest gratis co daje jakies 3320zl, ale bez montażu częsci

http://www.morele.net/inventory/info/mktH8g/

zestaw z gorszym prockiem i lepszą karta sieciową, po wpisaniu kodu PR2VOTEHNT złozenie komputera i dostawa gratis co daje jakies 3307zl

 

A jeśli chodzi o wybór grafy 280x vs gtx 970, to poczytaj testy najnowszych gier na pclabie, np http://pclab.pl/art60405-4.html .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W najnowszych grach na ultra to roznica jakichs 5fps, 4590 jest o jakieś 5% wydajniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A lepszy do takiej konfiguracji będzie Windows 7 czy 8.1 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows 8.1 (7 ma nie dostać DX 12). Ale w sumie to różnica między tym Windowsami (pod względem wydajności) jest raczej znikoma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...