Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MrBrs

Nowa karta graficzna 1500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Użytkownicy forum polecili mi świetny zestaw komputerowy, który z powodzeniem działa do dziś, ale technika poszła do przodu, także zastanawiałem się nad zmianą komputera. Jednak po namyśle stwierdziłem, że może da się go ulepszyć tańszym kosztem i trochę zaoszczędzić. Mianowicie, zastanawiam się nad wymianą karty graficznej i podkręceniem procesora. Maniakalnie gram w CS:GO ale też chciałem pograć w nadchodzące GTA, które na PS3 prawie zapewniło mi zwolnienie z pracy. Proszę o pomoc, nurtuje mnie kilka rzeczy:

 

1. Czy komputer opłaca się unowocześniać a nie wymienić?

2. Czy moja karta jest aż tak słaba(dziwne spadki fps w csgo) i nie pogram w ogóle w gta v?

3. Czy nowa karta i OC procesora pozwolą pocieszyć się kompem jeszcze trochę, bo nie ukrywam, że mam gorszy okres jeśli chodzi o wydatki premium :)

4. Zasilacz wyrzyma OC i nową kartę? Najważniejsze jaką kartę polecacie z nowych serii. Max 1500zł ale fajnie jakby zostało na chłodzenie do procesora

5. Chłodzenie do procesora?

Specyfikacja PC:

 

Płyta Główna: asRock pro 3 b3 http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-p67-pro3-b3-ip67-pro3-s1155-p67-4ddr3-usb3-raid-atx-p67-pro3-360678/

Procesor: Intel core i5 2500k

Pamięć 8GB

Dysk: 2x500gb

Karta graficzna obecna: Gainward gtx 570

Zasilacz: OCZ ZS 650V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu wymieniać tej platformy, po oc starczy jeszcze na długo.

Wymień kartę na gtx970. O zasilacz się nie obawiaj, ma on wciąż duży zapas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za to polecam scythe mam u siebie i przy 4.7 napięcie 1.28v (buda zalman z9 plus) temperatury w grach nie przekraczają 60*C> Wiadome drożej niż fortis ale za jakość trzeba zapłacić ;). Co do Karty to wystarczy że wykręcisz na 4,3-4,5 i taki gtx 970 będzie w sam raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie turbina, temperatury nie beda tragiczne ale będzie głośno, phantom będzie chichszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za to polecam scythe mam u siebie i przy 4.7 napięcie 1.28v (buda zalman z9 plus) temperatury w grach nie przekraczają 60*C> Wiadome drożej niż fortis ale za jakość trzeba zapłacić ;). Co do Karty to wystarczy że wykręcisz na 4,3-4,5 i taki gtx 970 będzie w sam raz.

wydajność tego chłodzenia za takie pieniądze jest co najmniej nie wystarczająca, kup fortisa, będzie dobrze, a grafikę możesz pomyśleć nad gtx 970 od gigabyte wf3, albo inne byle nie przekroczyć budżetu

i konfiguracja jeszcze na trochę starczy, wiem bo mam podobną ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydajność tego chłodzenia za takie pieniądze jest co najmniej nie wystarczająca, kup fortisa, będzie dobrze, a grafikę możesz pomyśleć nad gtx 970 od gigabyte wf3, albo inne byle nie przekroczyć budżetu

i konfiguracja jeszcze na trochę starczy, wiem bo mam podobną ;)

 

Oczywiście że można kupić taniej/wydajniej choćby to Performa ale będzie głośniej. Obroty śmigła w SGKC to 1100/min, produkcje tańsze są wydajniejsze ale tylko przy obrotach 1600/min do nawet 2000/min a to już niestety słychać tutaj masz porównanie. Fakt mógł by być tańszy (ja swojego kupiłem za 141 zł nówkę) ale ma moim zdaniem bardzo dobry stosunek wydajność/głośność przy niewygórowanej cenie.

 

Wydajniejsze przy podobnych obrotach są już tylko produkcje za 200+ zł. I to już autor musi sobie odpowiedzieć na pytanie czy chce mieć tańsze/głośniejsze chłodzenie czy cichsze/droższe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomo nie od dzisiaj że konstrukcje wieżowe wiodą prym w wydajności :) i raczej szedłbym w tą stronę ;) niby tu masz wieże pod kątem ale jednak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomo nie od dzisiaj że konstrukcje wieżowe wiodą prym w wydajności :) i raczej szedłbym w tą stronę ;) niby tu masz wieże pod kątem ale jednak

 

Zgoda że konstrukcje wieżowe usprawniają przepływ powietrza przez obudowę i i większość z nich jest wydajniejsza od innych coolerów horyzontalnych, ale w tym konkretnym przypadku (SGKC vs reszta) odbywa się to kosztem ciszy. Nawet Noctua NH-D14 która kosztuje prawie 300 zł jest głośniejsza przy max obrotach (SGKC - 30,5 , Noctua - 41,9 DbA), Różnica w temperaturze jest ale 10-15% mniejsza wydajność jest w pełni usprawiedliwiona.

 

Wiem zachwalam bo mam, i każdy będzie chwalił to co ma ale zarzut że to chłodzenie jest mało wydajne w stosunku do ceny jest bezpodstawne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

autor niestety nie powiedział czy zależy mu tak na ciszy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie: SilentiumPC Grandis XE1236 149 zł

Karta graficzna: ZOTAC GeForce GTX 970 4GB DDR5 256Bit (1216/7010) + gra gratis 1369 zł

 

Suma: 1518 zł

 

@ www.esc.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i na tym bym poprzestał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech jeszcze sprawdzi czy mu o ram nie będzie wadzić. Jak ma jakieś kosmiczne pióropusze to może być problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...