Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Krystian1991

Modernizacja leciwej stacjonarki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym usprawnić troszkę stacjonarkę którą użytkuje mój młodszy brat a która ma już prawie 10 lat :D Obiecałem mu to na święta :)

Zestaw składa się z:

-procesora Intel Celeron D 3.06ghz

-płyty głównej GIGABYTE GA-8I945P-G-RH

-karty graficznej GF 8600GT

-Ram 1GB ddr2 geil

-zasilacza Corsair vs450

-dysku twardego 160GB samsung

Zasilacz jak widać był niedawno wymieniany i kupowałem go z myślą o modernizacji więc jedno z głowy. Obudowa pozostanie ta sama. Dysk twardy również nie jest mu potrzebny większy. Głównie chodzi mi o procka z płytą oraz grafikę. Czy za 500 zł da radę ogarnąć to na tyle żeby młody mógł pośmigać w jakieś świeższe gry ? Wydaje mi się że najlepszym wyjściem byłoby kupno samej płyty i procka z jakąś integrą, a po nowym roku dokupiłbym mu lepszą grafikę z przypływem pieniążków . Co radzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw dysk, budę, zasilacz i napęd DVD. Resztę opchnij na forum/allegro. Jak będziesz wiedział ile masz kasy w sumie to napisz nowy temat i coś wymyślimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za ~550zł możesz kupić :

CPU: Intel Celeron G1840

Płyta główna: ASRock B85M-HDS

RAM: Corsair 4GB 1600 MHz Vengeance

Oczywiście zmiana procka lub dołożenie RAM'u jest relatywnie tanie na LGA775.

Ale mając alternatywę w postaci LGA1150 za niewiele więcej... ładowanie kasy LGA 775 - to strata kasy (w sumie jakieś 50zł za nowy CPU + RAM z wysyłką).

I według mnie ma ona sens tylko w przypadku poczekania do zgromadzenia większego budżetu.

 

PS. Płyta główna, którą posiada twój brat, obsługuje maks. procesory Pentium D w 65nm (seria 9xx).

Najwyższy model jaki możesz włożyć to Pentium D 960 (mało opłacalny).

Lista wszystkich modeli (wraz z wymaganą wersją BIOS-u), jest dostępna tutaj : LINK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualna płyta główna ma fochy, czasem komputer piszczy i nie chce się włączyć wskazując ilością piknięć na problem z grafiką (prawdopodobnie coś z jej gniazdem bo kiedy się nią porusza komputer można włączyć od nowa i działa) więc pójdzie raczej do śmieci niż na allegro :) Do wydania aktualnie będzie ~500 zł na procek, płytę no i ram . A grafikę dokupię po nowym roku i to będzie najlepsze wyjście a do tego czasu przemęczy się na integrze (o ile płyta będzie ją posiadała) bądź na aktualnym geforcie jeśli podejdzie do nowej płyty.

 

A gdybym kupił polecany na forum procek:

Intel G3420 3.20GHz 3MB (z integrą więc grafa mogłaby poczekać) - 245zł

+ 4 gb ramu ~150zł

+ jakąś płytę za 150 zł o ile znalazłoby się coś w tej cenie

To dałoby ~550zł więc spoko. Jak myślicie ?

I czy ta intelowska integra jest cokolwiek warta, czy

samo wyświetlanie pulpitu to dla niej wyzwanie ? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje

Intel Pentium G3258

Gigabyte GA-B85M-D3H Dobra, nie droga płyta główna, podstawa do późniejszej modernizacji. Pozwala na całkiem przyzwoite OC.

GoodRam 4GB DDR3-1866 na tej płycie będzie działać na 1600MHz ale ma niski CL, a kosztuje tyle samo co 1333MHz.

Razem wychodzi 650 zł to 100 zł więcej ale jest to bardzo optymalny zestaw no i tego G3258 możemy całkiem przyzwoicie podkręcić.

4GHz można na box chłodzeniu.

 

 

Tania płyta Gigabyte GA-H81M-S1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wiem już za czym się rozglądać. Ogromnie wam wszystkim dziękuję :) A czy za 3 stówki kupię grafikę która nie będzie ograniczać mocno procesora w grach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie jutro zamawiam w x-komie zestaw Intel Pentium G3258 + Gigabyte GA-B85M-D3H, na co patrzeć przy wyborze ram'u 4

GB ddr3 który ma współpracować z ww. płytą ? może polecicie jakiś ?

 

Ten który polecał kolega wyżej będzie ok ? GoodRam 4096MB 1866MHz Play CL9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...