Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mateusz776019

Tablet Galaxy Note Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zastanawiam się nad kupnem tabletu Samsung Galaxy.

Wybrałem model 12,2". Jednak występuje w wersjach z różnymi prockami.

Którą konfigurację wybrać ? Exynos 5 Octa 5420 (4 rdzenie, 1.9 GHz, A15 + 4 rdzenie, 1.3 GHz, A7) czy Qualcomm Snapdragon 800 (4 rdzenie, 2.3 GHz, Krait) ?

Dodam że nie zależy mi na obsłudze karty SIM. Tablet głównie będzie się łączył przez WIFI.

LINKI:

GALAXY Note Pro 12.2 EXYNOS

GALAXY Note Pro 12.2 SNAPDRAGON

 

Moje drugie pytanie dotyczy wielkości.

Czy tablet 12.2" nie będzie zbyt duży ?? może wybrać mniejszy odpowiednik jak ten :

Galaxy Tab S 10.5"

 

Będę wdzięczny za udzielenie pomocy w wyborze.

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung Galaxy Note Pro [ref] z Exynosem, gdyż posiada o ok. 20% wydajniejszy układ graficzny i sprzętową akcelerację dla rozdzielczości 4K. Snapdragon 800 powinien być bardziej energooszczędny. W testach laboratoryjnych (benchmarkach) te układy są identyczne:

 

4011-7f1aa11f.jpg

 

Co do przekątnej ekranu - masz rację, to kloc. Podaj zastosowanie oraz budżet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o budżet to max te 2500-2600zł

Zastosowanie to głównie prace typowo biurowe notatki, jakieś wstępne przygotowanie obliczeń itp do sprawozdań jakiś zarys, oglądanie filmów w czasie podróży które mam często no i wiadomo czasem w coś się zagra.

Podstawowa obróbka zdjęć.

 

za 12.2" przemawia do mnie większy obszar roboczy, nosił go będę i tak w torbie z notatnikami ale obawiam się że ten klocek może być nieporęczny.

 

Dodam że siostra głównie będzie grała w jakieś gry bardziej wymagające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o system to raczej android. Oczywiście jestem otwarty na propozycje. Jeżeli chodzi zaś o firmę to nie przekonałem się do Apple. Poza tym czy on ma slot na microSD [to niestety warunek konieczny wyboru]?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie posiada.

Co do systemu - osobiście nie widzę sensu w wydawaniu takich pieniędzy na tablet z Androidem. W tej cenie masz już coś z normalnym Windowsem 8.1 i procesorem x86. Wartość użytkowa takiego tabletu będzie nieporównywalnie wyższa. W tej cenie masz HP Pro Tablet 610 (G2), Lenovo ThinkPad 10 oraz Dell Venue 11 Pro [ref]. Wszystkie z matrycą Full HD, HP ma najwięcej pamięci RAM (4 GB), ale generalnie do Della najprościej dostać w Polsce akcesoria - pozostałe to egzotyka. Przykład - za kilkaset złotych możesz sobie dokupić klawiaturę/stację dokującą i zamienić tablet w notebooka.

Konstrukcje na pewno bardziej uniwersalne od tego Samsunga na Exynosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Ciekawe rozwiązanie. Na pewno przyjrzę się temu jeszcze na spokojnie jutro bo ten Dell mnie zaintrygował. Jeżeli tablet tylko będzie porównywalny lub nawet wydajniejszy od tego samsunga to pewnie wybiorę wydajniejszy a port usb to bardzo fajne rozwiązanie jak dla mnie.

 

Dzięki za podsunięcie fajnych propozycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz porównywać wydajność między ARMem (Samsung) a x86 (Dell)? Przy pomocy jakichś benchmarków? To nie ma sensu. Geekboy dobrze napisał, w tej cenie i przy takim zastosowaniu, dużo rozsądniejszym rozwiązaniem jest tablet z Windowsem 8.1. Android nie sprawdza się najlepiej jako narzędzie do pracy. Zresztą, nie musi, to nie jest tego typu sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...