Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pawel.mo

Rozwiązanie problemu jednostki PC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jakiś miesiąc temu zakupiłem jednostkę(wszystkie dane podane poniżej). Nie wiem dlaczego, ale program konkretnie ArchiCad nie działa płynnie, wręcz strasznie zamula. Momentami trzeba czekać dobrych kilka sekund zanim zaznaczę lub przeniosę obiekt co wręcz uniemożliwia pracę w tym programie. Wydaje mnie się że podzespoły, które mam w jednostce powinny pozwolić na płynną pracę w programach graficznych, projektowych oraz przy Renderach 3D. Zastanawiam się czy problem może być po stronie Windows'a np. mojej błędnej instalacji tego programu. Jeżeli chodzi o sterowniki do płyty głównej, grafiki, itp. są zainstalowane, również zbędne programy które się uruchamiają podczas rozruchu również są wyłączone, usługi także. Jeśli macie sugestie co do przyczyny takiej pracy komputera i możliwości poprawy tego stanu rzeczy, był bym bardzo wdzięczny za wszelkie pomysły ;-)

 

Jednostka:

 

1.Karta garaficzna PCI-E MSI GeForce GTX760 2048MB 256bit Twin Frozr OC

2.Pamięć DDRAM3 GoodRam 8192MB 1600MHz Play CL9 (2x4096)

3.Procesor (1150) i7-4790 3.60GHz 8MB BOX

4.Zasilacz SilentiumPC 550W Deus M1 80Plus Bronze

5.Płyty główne Socket 1150 MSI Z87-G43 Gaming

6.Dysk SATA III Seagate 1TB 7200obr. 64MB

7.Nagrywarka Asus DRW-24F1ST SATA

Wszystko zamknięte w obudowie Zalman Z1

 

System operacyjny Windows 7 Ultimate 64bit SP1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mówi ze wszytskie programy zbędne wyłączone a antyvirus? Jesli system jest czysty to na moje oko masz za mało ramu oraz zwykły twardziel tez tutaj bedzie psuł robotę :D

 

Wiadomo im wiećej rdzeni i szybszy zegar na procu tym lepiej. W twoim wypadku masz zablokowaną i7 także zostawiamy temat cepa. 8gb ramu bedzie mało nie mówiiac o renderach 3d :D i wcinaaja programy ram oraz dysk twardy. Zwykły twardziel jest sporo wolniejszy od takiego ssd . Odczyt zapis trwa dłużej . Możesz miec ściny. Do pracy minmum powinienes mieć 16 gb ramu oraz ssd na programy i system + twardziela na dane . Natomiast już owiele lepiej do renderingu ( zalezy jak duże te rendery) minimum jest ssd + 1 hhd na odczyt materiału + hdd na zapis materiału. Ine programy jak działają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antywirus oczywiście włączony :D czy to bardzo źle, że mam zablokowaną i7 ( może głupie pytanie, ale aż tak bardzo nie ogarniam tematów komputerowych ;) ). Natomiast co do sdd i ramu to się zgadzam, że będzie szybciej pracował. Ale wydaje mnie się że jest coś nie tak, gdyż posiadam 3 letniego lapka (hp pavilion dv6) procek intel-i3-2310M 2.10GHz, ramu 4GB, dysk hdd 320GB nie mogłem znaleźć gafiki,( tylko szybko spojrzałem) system: win7 Home edition 64bit. Najśmieszniejsze jest to że działa lepiej niż stacjonarka bez żadnego zwieszania( oczywiście dłuższej pracy już nie wytrzymuje, bo sie przegrzewa i zwalnia, ale mimo wszystko) na ArchiCad 17 (na stacjonarce zainstalowany ArchiCad 18).

Szczerze to z pracy komputera nie jestem zadowolony( moim zdaniem działa dosyć nie stabilnie) czasami zaczyna się przycinać jak mam otwarte 2 strony przegladarki+ muzyka na media player+ przeglądanie zdjęć( nie jest to nagminne, ale kilka razy już mnie się tak zdarzyło).

Czy przyczyną może być np. złe dobranie komponentów ( jakieś dysproporcje w podzespołach ?)

Dzięki za odpowiedz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko albo masz dysk który jest fabrycznie wadliwy i powoduje wszystkie opóźnienia (aby to sprawdzić zrób np. performance test w hdtune) albo chłodzenie boxowe procesora jest źle zamontowane, co skutkuje przegrzewaniem się i spadkiem taktowań. Temperaturę sprawdzisz np. hwmonitor'em. Oczywiście sprawdzaj ją pod obciążeniem, które wymusisz przy użyciu chociażby prime95 czy occt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za wszystkie podpowiedzi(Trochę późno odpisuję, ale praca nie pozwoliła mi na szybsza odpowiedz);-)

Robiłem skanowanie Dysku tak jak Mityczny Jeżu radziłeś i wszystko jest w jak najlepszym porządku również box jest dobrze zamontowany, gdyż dłuższe granie w Battlefield'a 4 z ustawieniami na ultra nagrzał procesor do max 70 stopni ( co chyba nie jest tragedią).

Prawdopodobnie brakuje ramu (jak zauważył to bojka123) jak mam otwarte 2 okna ArchiCad'a w których coś jeszcze modyfikuję pozostaje mi tylko 200MB wolnej pamięci. Do końca roku zamierzam dokupić 8GB oraz dysk ssd, także zobaczymy czy moje bolączki ustaną ;-)

Jeszcze raz Dziękuję za pomoc ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...