Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mzr

Gigabyte Gtx970 mała ilośc FPS w grach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Do zestawu

i5 2500k podkręcony na 4.6

AsRock p67 pro3

8gb 1600mhz Kingston HyperX

Plextor m5 128gb

dokupiłem Gigabyte GTX 970 windforce 3, i w grach mam wyraźnie mniej FPS niż powinno być. Wnioskuję z rozmaitych filmików na YT, w Assasin's Creed Black Flag miałem max 50 klatek a skoki do 30-25 są bardzo częste, średnio chodzi w ok 35-40, dosyć częste przycinki. W Far Cry 4 mam max 60 z częstymi zjazdami FPS do 35-40, czasami obraz się delikatnie przytnie. Na yt widziałem ,że na podobnym sprzęcie ta gra chodzi średnio w 60-70FPS, u mnie nie ma na to szans. Sterowniki mam najnowsze ze str Nvidii, karty nie podkręcałem bo liczyłem ,że bez OC powinna spokojnie dawać rade przez jakiś czas. Temp karty w stresie to max 66 stopni, podobnie procesora.

Co może być przyczyną? Kręcić wyżej procka? Kartę? Może starsze sterowniki lub jakieś ustawienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób test 3dmark11 i daj wyniki, to się porówna z innymi podobnymi komputerami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij MSI Afterburner i zobacz w monitoringu czy użycie GPU jest 100% i Power Target bliski 100%.

Zasilanie podłączyłeś wszystkie wtyczki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaka rozdzielczość, ustawienia gry

(1024x768 czy Full HD)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram w full hd, wszystkie wtyczki wpiete. Sciagam 3dmark a zagrac bede mogl dopiero wieczorem to sprawdze wykorzystanie gpu. Karta moze byc wadliwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karta raczej nie będzie wadliwa tylko coś pewnie skopałeś, instalowałeś nowe sterowniki czyszcząc stare? mam podobna konfigurację i mam 0 problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czyściłem starych sterowników, po prostu instalowałem nowe. Jak wyczyścić sterowniki żeby zainstalować ja "na czysto"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż wynik z 3dmarka11.

 

To jest 10 minut roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podczas instalacji sterowników da się zaznaczyć ptaszkiem "czysta instalację" czy coś takiego jedno z pierwszych okiem po odpaleniu sterowników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usunąłem sterowniki programem od Szalony Joe, zainstalowałem od nowa i jest to samo. średnio 40fps ze spadkami, max ok 60. Msi Afterburner pokazuje podczas gry do 99% użycia gpu a temp dochodzi do 69 stopni. Raczej reszta mojego sprzętu nie ogranicza karty więc nie wiem o co chodzi, jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób raport w programie ADIA64 podczas gry i załącz go do wiadomości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem ciekawy na jakich detalach grasz skoro mówisz o spadkach wydajności

i ściagni przez steama 3dmarka i zrób test firestrike i nam podaj wynik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak ADIA64 się nie nadaje bo nie wykrywa poprawnie grafiki.

Pobierz program HW Info, odpal go, włącz grę i zacznij grać, następnie po jakiś 30 min zapisz raport z HW Info i go umieść w wiadomości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj optymalizacji aplikacji w geforce experience. Czy w opcjach zasilania masz ustawione wysoka wydajnosc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fps do 60? Wyłącz Vsync w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Far Cry 4 mam max 60 z częstymi zjazdami FPS do 35-40, czasami obraz się delikatnie przytnie. Na yt widziałem ,że na podobnym sprzęcie ta gra chodzi średnio w 60-70FPS

 

Wszystko jest u Ciebie dobrze , po prostu nie ogarniasz tematu i dajesz sie omamić jakimiś filmikami z jutuba , FAR CRY 4 jest grą Open World która w zaleznosci od tego jakie masz ustawienia textur, cieni i innych detali oraz w zaleznosci od tego czy idziesz czy biegniesz bedzie generowała większą lub mniejszą ilosc klatek, dla przykładu w SHADOW of MORDOR przy ustawieniach maksymalnych już tak duzych wachań nie będziesz miał jak w FAR CRY 4 ze wzledu na mniejszą ilosc detali w scenie i mniejszy obszar działania. U mnie FAR CRY 4 chodzi około 60klatek ale jesli zacznie biec przez zalesiony teren to spadki do 30-40 fpsów to norma , podobnie jest na GTX-ie 980, sporo mozna poprawic jesli sie zjedzie troszke z ustawieniami tak by róznica była wizualnie niewielka

 

Jesli chcesz poprawić wydajnosc w FAR CRY 4 to zrób tak:

 

najpierw ustaw wszystko profil na OSOBISTE a potem w nim wszystko na ULTRA a potem przełącz parę opcji w ten sposób:

 

TRESS RELIEF: - ustaw na OFF (wyłączone bo i tak nie widac roznicy , tesselacja kory jest widoczna dopieo jak stoi sie nosem przy drzewie)

AMBIENT OCCLUSION: - zamiast HBAO+ ustaw SSBC (jakosc miejscami lepsza niz hbao+ , miejscami gorsza a jest troche szybciej)

ANTIALIASING: zamiast TXAA włącz SMAA (malo obciąza procesor a w 1900x1200 wygląda akceptowalnie)

CIENIE: ustaw miekie cienie NVIDIII (lepsza jakosc niz ULTRA) albo zjechac na HIGH lub MEDIUM , roznica w jakosci niewielka a zawsze jest zysk predkosci

TEXTURE RESOLUTION: na razie ustaw na HIGH zamiast ULTRA, gra to duzy sandbox i intensywnie korzysta z tekstur, wiec przy duzych predkosciach poruszania na ziemi (jazda albo bieg - przycina..moze nadchodzący patch to poprawi a poki co wole miec ciut slabsze tekstury i bardziej plynna grafike)

 

Dodatkowo mozesz zastosowac poniższą poprawke

 

Open My documents > Open Folder My Games

Open Folder Far Cry 4

Open the GamerProfile.xml file with Notepad

Find DisableLoadingMip0 = "0" and change it to DisableLoadingMip0 = "1"

Find GPUMaxBufferedFrames="0" and change to GPUMaxBufferedFrames="1"

 

tutaj w postaci filmiku:

 

https://www.youtube.com/watch?v=e9eD043D56c&feature=player_detailpage#t=85

 

Powinno się sporo poprawić co nie znaczy ze nie będzie spadków (będą ale rzadsze)

 

Z twoją kartą jest wszystko w porządku ponizej masz wyniki dłuższego framerate testu FAR CRY 4 na karcie GTX 980 (patrz na wykresy dla 980-ki na samej górze)

 

farcry4-bench1.jpg

 

wyniki mojej karty w benchmarku UNIGINE VALLEY przy presecie Extreme HD

 

wynik bez OC karty:

 

ibVdO8JFelJA4.png

 

wynik po OC karty:

 

iCA5YTVcFASme.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie (ta sama płyta i procek podkręcony na 4.3) na msi gtx 970 na ustawieniach grafiki NVIDIA też fps jest w okolicach 30-50. Na ultra za to już praktycznie stałe 60fps. Podkręciłem afterburnerem rdzeń na 1500 a pamięci + 400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He, he... GTX 750 Ti ma taki sam minimalny FPS, jak GTX 980 :lol2:

 

Po prostu pięknie zrobiona gra, nie ma co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie (ta sama płyta i procek podkręcony na 4.3) na msi gtx 970 na ustawieniach grafiki NVIDIA też fps jest w okolicach 30-50. Na ultra za to już praktycznie stałe 60fps. Podkręciłem afterburnerem rdzeń na 1500 a pamięci + 400.

 

Moze nam łaskawie wyjasnisz jak to mozliwe ze na 980-tce na ustawieniach ULTRa Far cry chodzi tak:

 

http://media.gamersnexus.net/images/media/2014/games/farcry4-bench1.jpg

 

a u ciebie nas podkręconej 970-ce chodzi stałe 60 fps-ów

 

ITS MAGIC?

 

A moze ty po prostu w tej grze nie biegasz i nie jezdzisz/latasz tylko chodzisz pomalutku i ogladasz krajobraz ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja mam również problem (bynajmniej tak mi się wydaje) bez OC mam 2410 pkt w Valley i 11100 w 3Dmark'11 (po istalacji windows 8.1 ucieło mi 800 pktów z 3Dmarka 11) Jeżeli chodzi o aktywność w MSI Afterburner to mam na poziomie 57% jak wyjde z gry do windowsa ... nie powinno być więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj post nr17 i załącz raport.

Kryształowej kuli niestety nie mamy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...