Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

LAJT22

[Problem]Jaki zasilacz do mojego zestawu?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Postanowiłem złożyć komputer za ok ~2800zł wybrałem takie oto części:

-Procesor Intel Core i5-4590

-Płyta główna ASRock H97M PRO4

-Pamięć Crucial Ballistix Tactical DDR3-1600 CL8 - 8GB

-Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache

-Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 760 OC, 2GB DDR5 256 Bit

-Obudowa Zalman Z3 PLUS CZARNA mATX ATX OKNO USB 3.0 <---- dodatkowo w tej obudowie znajduje się ( 4 wentylatory, USB 3.0 oraz kontroler obrotów wentylatorów.)

 

Moje pytanie brzmi jaki zasilacz podoła takiemu zestawowi ? Myślałem nad zasilaczem corsair vs 450w ale nie wiem czy nie będzie on za słaby na taki zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corsair wystarczy. A grafikę lepiej wziąć od MSI / Asusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego lepiej grafikę od MSI? Mógłby ktoś jeszcze coś napisać o tym zasilaczu czy napewno 450w wystarczy do tego zestawu? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ma lepsze chłodzenie.

 

A co do zasilacza - ten zestaw pod obciążeniem zeżre z ~ 250W, więc sam sobie odpowiedz na pytanie czy 450W wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej dzięki, biorę zasilacz corsair 450w. A co do grafiki to wydawało mi się ze chłodzenie od gigabyte jest lepsze ( 3 wentylatory a w msi tylko2)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor: Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/ 699 zł

Płyta główna: MSI H81M-P33 /intel H81, LGA1150/ 159 zł

Pamięć RAM: GoodRam 4GB 1600MHz CL9 Play Blue 150 zł

Dysk twardy: Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda 210 zł

Karta graficzna: ZOTAC GeForce GTX 970 4GB DDR5 256Bit (1216/7010) + gra gratis 1369 zł-

Obudowa: Zalman ZM-T2 Plus USB 3.0 (b/z) 99 zł

Zasilacz: Antec VP-PC 500W 120mm 149 zł

 

Suma: 2835 zł

 

@ www.esc.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytę wymień na Gigabyte H81-D3: http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-h81-d3-h81-dualddr3-1600-sata3-atx-ga-h81-d3-604808/

 

Wystarczy $ na dokładkę do R9 280X :D

Zestaw Lameismyname najwydajniejszy, ale pamiętaj! po jakimś czasie musisz dołożyć kolejną, 4GB kość pamięci RAM. Dobór płyty głównej komentowałem już w innym temacie.

 

Podkreślam: nigdy bym takiego komputera nie złożył. Moim zdaniem jest to wpychanie na siłę GTX 970. Powoli staje się to nudne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Witam, zamierzam sam zainstalować sobie monitoring wokoło domu i mam pytanie, ponieważ jestem laikiem. Czy można tak połączyć kamery za pomocą tych extenderów? 
    • Postaram się podrzucić następnym razem, jak będę na miejscu. Jak byłem ostatnio, to tyle pamiętam, że łapało LTE2100 z przekaźnika na odległości niecałych 4 km, a moc sięgała niżej niż -90dBm. Ogólnie tragedia z wczytaniem najprostszej strony internetowej, u 3 operatorów podobnie.   Powiem tak - została ta antena wybrana i zamontowana przez "fachowca" na zlecenie innych domowników. Ja się na tym tak nie znam, ale zanim się dowiedziałem jeszcze co tam w ogóle zostało zamontowane, to czułem już, że to będzie bubel, bo co innego może taki "fachowiec" zamontować. No i widzę, że moje przypuszczenia się potwierdzają. Żadnej poprawy to nie da? Bo trochę teraz ciężko będzie to zdjąć i rozmontować, nie wspominając już o poniesionych kosztach i ewentualnych następnych kosztach zakupu nowej anteny. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na resztę pytań dotyczących routera? Na przykład takie złącza to pewnie i tak zawsze będą te same, więc niezależnie od anteny router chyba można wybrać już teraz (mogę się mylić!). Chciałbym szczerze mieć coś ogarnięte przez majówką, o ile jest to osiągalne.
    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...