Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Creeper!

Serwer domowy na zabytku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Chcał bym postawić serwer domowy (do tak zwanych pierdołów). Mam możliwość zrobić to na kompie z 64MB RAM i prockiem i486. Warto zaczynać się bawić, czy lepiej poszukać lepszego sprzętu?

Jeśli warto, to na jakim systemie go najlepiej stawiać?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

64 mb to chyba trochę za mało. A serwery to chyba najlepszy linux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet linux go zajeździ :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukaj atoma. prądu Ciągnie tyle co nic, a wydajność wystarczy imo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może raspberry pi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W serwerowego Atoma nie warto się obecnie bawić. Koszta zbyt wysokie, efekt wymierny. To samo z Raspberry Pi. Sugeruję zmajstrować sobie jakiś komputerek na płycie z pasywnie chłodzonym procesorem Intel J1900 - [KLIK]. Taka maszyna, z pojedynczym dyskiem twardym, zmieści się w 40 W poboru energii pod obciążeniem, nie przekraczając jednocześnie 1000 złotych za sam sprzęt (mój mnie kosztował 658 złotych, ale zasilacz już miałem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to równie dobrze może złożyć coś takiego jak ja posiadam

czyli am1, procek 5150, do tego p.główna na itx z obudową itd. koszta podobne co do tego intela j1900 a zdecydowanie wydajniej i na 100% więcej też nie weźmie jak to 40W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Chcał bym postawić serwer domowy (do tak zwanych pierdołów). Mam możliwość zrobić to na kompie z 64MB RAM i prockiem i486. Warto zaczynać się bawić, czy lepiej poszukać lepszego sprzętu?

Jeśli warto, to na jakim systemie go najlepiej stawiać?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi! :)

 

Bez 128M ramu to niewiele będzie się dało zrobić. Ja bym to zostawił.

 

szukaj atoma. prądu Ciągnie tyle co nic, a wydajność wystarczy imo

 

Lepiej i taniej VPS na rok, nawet na OpenVZ.

 

to może raspberry pi

 

Przy cubieboard jest nieduża różnica w cenie, a mocy obliczeniowej i ramu wyraźnie więcej. RPI jest nieopłacalne na ten moment.

 

to równie dobrze może złożyć coś takiego jak ja posiadam

czyli am1, procek 5150, do tego p.główna na itx z obudową itd. koszta podobne co do tego intela j1900 a zdecydowanie wydajniej i na 100% więcej też nie weźmie jak to 40W

 

 

VPS tańszy w utrzymaniu. Można go do woli reinstalować "jednym kliknięciem myszy". Do tego profesjonalne łącze i zasilanie awaryjnie. Oczywiście trochę kłopot z przestrzenią na dane. Jak ktoś potrzebuje ponad 30G to cena rośnie... Przy kilku tera z pozoru może się opłacać coś takiego stawiać w domu. Oczywiście tylko z pozoru: bo dochodzi zasilanie awaryjne, a łącza konsumenckie są wolne i wątpliwej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się opcja z J1900 albo VPS. Co będzie lepsze do zastosowań domowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa jest też płyta ASRock Q1900DC-ITX do tego kupujesz na allegro dowolny zasilacz od laptopa np 19V 60W (ja używam 40W od netbooka) i komputerek zużywa 10-11W (z dyskiem SSD) w przy przeglądaniu internetu. Zresztą nie zauważyłem aby przekroczył 20W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa jest też płyta ASRock Q1900DC-ITX do tego kupujesz na allegro dowolny zasilacz od laptopa np 19V 60W (ja używam 40W od netbooka) i komputerek zużywa 10-11W (z dyskiem SSD) w przy przeglądaniu internetu. Zresztą nie zauważyłem aby przekroczył 20W.

rozumiem że używasz miernika między podłączeniem kabla a gniazdka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...