Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Meiman

[Zestaw] 2500-2800zł/Gry/M-OC

Rekomendowane odpowiedzi

To mój pierwszy post na tym forum, zatem witam wszystkich serdecznie i od razu przechodzę do tematu:

 

Na sam początek pytanie: Czy warto składać zestaw teraz przed świętami, czy lepiej poczekać do nowego roku? Mam zamiar zakupić nowy komputer pod koniec stycznia i zastanawiam się jak bardzo zmienią się ceny podzespołów w ciągu tych 2 miesięcy dla tej kategorii cenowej. Jeżeli nie warto: nie czytaj dalej, tylko daj cynk, założę temat w styczniu. :P

 

Natomiast jeżeli nie ma to znaczenia:

Mój obecny komputer kończy 6 lat, więc nadszedł czas na wymianę. Mniej więcej od tego czasu wypadłem z obiegu, jeżeli chodzi o nowości sprzętowe, dlatego proszę o wyrozumiałość, starałem się trochę poczytać, ale jak wiadomo na papierze wszystko wygląda mało obrazowo. :)

 

1) Interesuje mnie zestaw typowo pod gry.

2) Napęd optyczny mam ze starego komputera (TSSTcorp CDDVDW SH-S202J ATA), będzie pasował?

3) RAMu powinno wystarczyć 4 giga na początek, bo w przeciągu miesiąca-dwóch od zakupu będę mógł dokupić kolejne 4, chyba że 2x4 jest mniej opłacalne cenowo/wydajnościowo, to wtedy może być 8 od razu.

3) Co tak naprawdę daje dysk SSD i czy w tej granicy cenowej warto go wciskać kosztem innych podzespołów? Czy może lepiej zapakować mocniejsze bebechy, a dysk dokupić później? (O ile warto?)

4) Czy jeżeli dokupię SSD później, to potrzebny będzie format, żeby przerzucić na niego system, czy można to zrobić bez utraty danych?

5) Czy obecnie płyty główne posiadają moduł Wi-Fi, czy muszę dorzucić przystawkę na USB?

 

To by było na tyle odnośnie "wymagań".

Pozdrawiam. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są różne opinie dot. tych zakupów przed świętami. W IT ma to mniejsze znaczenie. Ceny niektórych podzespołów w porównaniu z sytuacją z przed kilku miesięcy na tyle poszły w górę, że nie sądzę żeby cokolwiek się pozmieniało.

 

- Okej

- Nie

- Okej

- Szybsza praca, szybsza wczytywanie aplikacji, szybsze ładowanie poziomów w grach (choć tu różnice względem HDD nie są duże - w tym budżecie odpada SSD.

- Można przenieść dane z HDD na SSD.

- Posiadają, ale masz na to za mały budżet :P

 

Ode mnie propozycja w stylu: http://www.morele.net/inventory/info/itQYZS/

 

Wydajny zestaw + dokup do niego 4GB pamięci RAM.

 

Do tego dołóż sobie usługę montażu: http://www.morele.net/montaz-komponentow-zestaw-komputerowy-od-trzech-elementow-bez-dodatkowego-chlodzenia-266770/

i wpisz ten kod na darmowe złożenie. O7SAKMMCBS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...