Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość

Laserowa kolorowa, ~1000zł, WiFi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Witam,

przeglądałem ostatnie tematy, ale nie znalazłem jakiegoś szczególnie wyczerpującego.

Szukam drukarki, laserowa chyba najlepiej pasuje ze względu na szybkość drukowania i wydajność tonerów - zastosowanie biurowe, ale nie jakoś bardzo intensywne.

Drukowanie w kolorze niezbędne, ale nie musi to być jakość jak u fotografa, bo będzie używane sporadycznie. Głównie tekst.

Konieczne także WiFi i byłoby dobrze, gdyby nie było komplikacji z konfiguracją z systemem OS X. Dupleks niewymagany.

No i wiadomo, żeby nie było problemów z tonerami/zamiennikami.

 

Cena ~1000zł

 

Będę wdzięczny za wszelkie propozycje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolorowy laser w tej cenie bedzie zabojczy w utrzymaniu (nawet na zamiennikach jest drogo, komplet oryginalow potrafi kosztowac co cala drukarka). Ja na twoim miejscu poszedlbym w kierunku jakiegos HP Officejeta Pro

np. http://www.komputronik.pl/product/164244/Sprzet_komputerowy_/Peryferia/HP_OfficeJet_Pro_8600_Plus_WiFi.html

tusz czarny oryginal 2300str ~120zl

tusz kolor oryginal (sa 3 sztuki,) 1500str ~90zl.

 

Mozesz poszukac podobnego rozwiazania u Brothera, tez jest tanie utrzymanie.

 

Laser kolor (zwlaszcza tani w zakupie) sie nie oplaca nawet na zamiennikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To pytanie z innej beczki - czy podana prędkość wydruku w przypadku np:

http://allegro.pl/drukarka-atramentowa-hp-officejet-pro-251-wifi-lan-i4808880732.html

 

faktycznie będzie porównywalna do takiej laserówki np:

 

http://allegro.pl/samsung-clp-680dw-kolor-lan-wifi-dupleks-fv-gdansk-i4821953980.html

?

 

W sumie dopiero teraz sprawdziłem prędkości atramentowych, bo żyłem w przekonaniu, że one drukują jednak dużo wolniej.

Inna sprawa, że do brotherów laserowych widziałem zamienniki wydajność do 8tys. stron po 70zł, ale już do ww samsunga od 200zł przy wydajności 2tys... Więc chyba zależy od drukarki.

Ciężka sprawa z tym tematem.

 

A co jakby do tej kwoty dorzucić jeszcze ~500zł, zmieni to coś? Zmienię może temat w takim razie na atramentowa/laserowa i jakbyście mogli coś poradzić z obu rodzajów.

 

a niestety tematu juz nie moge zmienić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być kolor to propozycja asino jest w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Szczerze mówiąc nie chce płacić za to samo dwa razy, bo jednego officejeta ze skanerem itd już mam. Więc około tysiąca wolałbym po prostu samą drukarkę, co powinno się chyba też przekładać na wydajność.

Jak z tym modelem co zaproponowałem w porównaniu do tego zaproponowanego przez asino? bo po samych specyfikacjach ta moja wypada niby lepiej, a tusze jednakowe, więc koszty te same.

 

ew. jakieś inne propozycje? coś co rozmiarowo zamknie się w granicach 50x40? nie chciałbym się sugerować tylko jednym modelem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu, bo mam bardzo podobne wymagania:

zastosowanie biurowe - głównie b/w, ale musi być opcja koloru, rozsądna prędkość druku, rozsądna jakość (drukowanie zdjęć bardzo sporadyczne, raczej wykresy itd.), jak najniższe koszty druku, wi-fi, bezproblemowa współpraca z OS X, mile widziany duplex, budżet 1200,-PLN (ewentualnie +200, jeśli się opłaci w eksploatacji). Podajnik ADF i skaner oczywiście.

 

Propozycja asino wygląda dobrze, ale może coś lepszego się znajdzie? Do 1200 nie mam co oszczędzać, bo kasa jest z dotacji ;) Powyżej już muszę dołożyć, więc musi się opłacać :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy dopłacie niecałej stówki, mogę mieć Brother MFC-J6920DW - jest duplex, no i eksploatacja Brotherów należy do tańszych chyba, z tego co się orientuję? Jest jakiś lepszy wybór?

 

 

Edit: Przepraszam za post pod postem - myślałem, że zostaną scalone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...