Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Baster1224

Czy WP będzie odpowiedni ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałem się zapytać nieco o system WP. Chce niedługo kupić Lumie 730, ale nie jestem przekonany jeszcze do końca co do tego systemu. Wiem, że działa płynnie, ale mnie interesuje najbardziej to czy są tam niektóre odpowiedniki aplikacji takich jak na androidzie, np YouTube. Wiem, że nie ma prawdziwej aplikacji YT na WP i chciałem się właśnie spytać jak to jest z tym. Czy te zamienne aplikacje YT nadają się do dobrego i czystego odtwarzania filmików i muzyki ? Chodzi mi o to czy nie będę się wkurzał za każdym razem wchodząc w niego bo dość często korzystam z YT.

Chciałbym również się zapytać jak to jest jeżeli chodzi o przenoszenie plików muzycznych albo zdjęciowych z komputera do telefonu i odwrotnie, czy nie ma problemu. Dodam że mam kompa z systemem Win 7 i czy nie będzie problemów z tym że komputer nie będzie odnajdywał mi telefonu.

I ogólnie jak się sprawuje ten system w codziennej pracy ?

Proszę o odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten system to syf jakich mało (może sam system jest trochę ułomny ale generalnie na ok, z tym że brak jakikolwiek sensownych aplikacji potrafi mocno zirytować), dostajesz wspaniały telefon od noki z czymś co ma więcej wad niż zalet. Sam nie wiem czemu wiąż używam L930. Wszytko rozbija się o to co ty chcesz robić z telefonem. Bo sam w sobie telefon jest bardzo fajny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o YT to nie ma problemów z filmikami, jest aplikacja youtube HD.. kwestia komentarzy jest aby bardzo kiepsko rozwiązana i w sumie to nie da się ich czytać.

Przenoszenie plików z telefonu na komputer bez problemów. Jest jako dysk wymienny. Pomijając dane aplikacji, np nagrania na dyktafon, nie ma możliwości przenieść tego na komputer. tylko via chmura. Odwrotnie już trochę gorzej, przenieść przeniesie bez problemu, kwestia aby telefon to widział, jak się wstawi w złe miejsce to nie będzie widział, może obecnie to poprawili, nie wiem bo nie przenoszę takowych plików na telefon.

 

W codziennej pracy. Pain in the ass, zwłaszcza przeglądarka, wszystko co związane z telefonowaniem, odbieranie połączeń i chrzaniący się dotyk, tutaj nie wiem czy to hardware czy software.

 

I lepiej 735 jak już, ma bezprzewodowe ładowanie i LTE. Lepsze to niż D-Sim, chyba że ktoś na prawdę tego potrzebuje.

 

Zgadzam się z wypowiedzią wyżej, telefony super, ale w samym systemie też w sumie nie znajduje plusów.. Kwestie graficzne pominę bo mi akurat kafelki się podobają ale to nie jest argument.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wypowiedzi wyżej, chrzanicie jak połamani :E.

 

Sam YT na WP działa moim zdaniem lepiej jak na samym androidzie, dodatkowo dochodzi bez problemu ściąganie filmów z YT czy samej ścieżki w MP3. Jeśli chodzi o przenoszenie, to podłączasz telefon pod kompa i przenosisz pliki tak samo jak na pendrive. Gorzej już wygląda obsługa plików, nie czyta FLAC, czy MKV. Pewnie niedługo się to zmieni, plotki mówią o obsłudze obu formatów na nowym WP 10.

 

Ogólnie system dla mniej wymagających. Nie ma tu specjalistycznych programów typu autocad :E, ale za to otrzymujemy bardzo dobra płynność systemu i łatwość obsługi. Sam wybór 730 nie jest zły, posiada całkiem dobry ekran, aparat i kompaktowe wymiary.

 

Ja ze swojej strony polecam posiadając starszą wersję tego telefonu - L720.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wirmo Ale chrzaniący się dotyk to jest chyba tylko u ciebie, bo u mnie wszystko działa super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ma się sprawa z takimi aplikacjami jak Skype, Facebook, Messenger i poczta GMail ?

nie ma najmniejszego problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ma się sprawa z takimi aplikacjami jak Skype, Facebook, Messenger i poczta GMail ?

Gmail'a wolę ładować przez internet explorera, ponieważ klient pocztowy jest "wybitnie dobry".

 

Skype, Facebook i jego messenger jest ok. (chyba że chodzi o msnm którego obecnie nie używam)

 

Osobiście nie mam żadnych problemów z dotykiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmail'a wolę ładować przez internet explorera, ponieważ klient pocztowy jest "wybitnie dobry".

 

Skype, Facebook i jego messenger jest ok. (chyba że chodzi o msnm którego obecnie nie używam)

 

Osobiście nie mam żadnych problemów z dotykiem.

 

Mi z kolei Gmail działa bardzo dobrze. Nie wiem czego ma niby ma brakować w porównaniu z wersją z androida. A, chyba wiem! Nie ma tych debilnych zakładek :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc polecacie ten system ? To ma być mój drugi smartfon ( na razie mam Samsunga Galaxy Ace ) i chce aby tak jak mój samsung wytrzymał mi też ze 3 lata. To polecacie telefon i system czy mam brać coś z androidem ? Tak napiszę że w telefonie korzystam najwięcej z aparatu, oglądania filmów i słuchania muzyki na YT, z odtwarzacza muzyki, grania w gry no i internet.

A właśnie a jak z grami ? Jest w co pograć ? Oczywiście chodzi mi o gry bezpłatne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bedzie update do WP10 tak wiec te 2 lata powinien spokojnie wytrzymac jako ze z acem sie meczyles 3 lata to ta podroz z 730 bedzie o wiele przyjemniejsza :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie wiem co tyle żółci niektórzy tutaj wylewają na WP, system jest bardzo dopracowany i niewiele można mieć do niego zastrzeżeń. Raczej Ci co piszą o Wp mieli z nim styczność za czasów siódemki. A powiedzcie mi czy android za czasów pierwszych wydań też był tak dobry w obłsudze? Ile poważnych updatów wyszło dla robocika, a ile dla mobilnych okienek? To o czym my tu dyskutujemy. Lumia jest bardzo dobrym wyborem, teraz dodatkowo dostajesz do tego modelu 200zł zwrotu, bilet do Multikina na dowolny film, 30zł na pizzę, macie lepszą ofertę w tym przedziale cenowym? Nie sądzę, chyba, że ktoś woli Motorole Moto G z bajecznie dopracowanym aparatem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A właśnie czy ktoś wie jak to jest z tym zwrotem 200 zł przy zakupie tej lumii ? Te 200 zł musimy na coś wydać czy po prostu będziemy je mieli w portfelu ? W ogóle czy ona jest jeszcze ważna ? Gdzieś czytałem że ta promocja była do 16 listopada a na stronie media expert czy neonetu cały czas widnieje takowa promocja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na WP jest w co pograć ? Chodzi mi o darmowe gry, czy są jakieś ciekawe tytuły takie "zabijacze czasu " ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Promocja jest nadal aktualna i dostajesz realne 200 zł zwrotu.

Pierwsze 5000 osób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem okazje się chwile w media pobawić lumią 730, ten telefon jest cudowny, ta obudowa i ekran (tylko biały mnie w amoledach wkurza), cudo. Ja osobiście chciałbym żeby ten telefon miał czystego androida (więcej aplikacji, chodzi mi o gry :D ) ale tak to WP jest naprawde fajnym systemem jeśli nie przeszkadzają ci kafelki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie te kafelki mi się bardzo podobają :) Bawiłem się trochę na lumii 920 i przypadły mi do gustu. Prawdopodobnie w najbliższą niedzielę pojadę do media expert i jeszcze się pobawię Lumią 730. Mam nadzieję, że ta promocja z 200 zł jeszcze będzie bo telefon za 1000 zł a 800 zł to jest różnica :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie te kafelki mi się bardzo podobają :) Bawiłem się trochę na lumii 920 i przypadły mi do gustu. Prawdopodobnie w najbliższą niedzielę pojadę do media expert i jeszcze się pobawię Lumią 730. Mam nadzieję, że ta promocja z 200 zł jeszcze będzie bo telefon za 1000 zł a 800 zł to jest różnica :)

 

Ja zanim nabyłem telefon z WP to już na androidzie używałem nakładek przypominających ten oryginalny z WP. Kafelki się albo czuje, albo nie, mi bardzo przypadły do gustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez przesiadłem się z SGS3 na lumie 735 i jestem zachwycony. Ekran i bateria cudo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aplikacje foto są bardzo fajne ale sama matryca nie powala na kolana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to znaczy, że nie powala na kolna ? Nie łapie szczegółów na zdjęciach czy kolory są jakieś wyblakłe czy co ? Bo oglądałem recenzje i mówili w niej, że aparat jest dobry. A możesz wstawić jakieś przykładowe zdjęcie ? Na aparacie mi szczególnie zależy bo dość dużo robię zdjęć.

Skoro już tak pytam to jakbyś mógł powiedzieć jak gra na słuchawkach bo to też dla mnie dość ważne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu nie ma różnicy in plus. Aparatu w telefonie używam tylko w celach dokumentalnych jak nie chce mi się pisać. Co do muzyki to się nie wypowiem bo nie jestem audiofilem. Dla mnie wszystkie graja tak samo. W telefonie stawiam na ekran, baterie, szybkość i jakość anteny.

I znalazłem idealny aparat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok byłem dzisiaj w media expert i zakupiłem to cudo ( kupiłem lumie 730 DS bo nie mieli 735 ) :D Niestety nie było wersji czarnej to wybrałem zieloną. Moim zdaniem jest bardzo dobry, wyświetlacz po prostu cudo, aparat nie jest zły, na słuchawkach również gra dobrze. Chodzi płynnie. W ręce leży dobrze tylko muszę jakieś etui dokupić bo w media nie mieli a jednak dodatkowa ochrona się przyda. Leżąc na biurku prezentuje się wspaniale :) Jak na razie jestem zadowolony z jego kupna, ale gdzieś za około tydzień może dwa jak nie zapomnę to napiszę jak się sprawuje.

Dziękuję za wszystkie uwagi i wszystkie komentarze umieszczone w tym poście :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...