Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

BourBoN

Karta graficzna do xeona

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zamierzam wymienić kartę graficzną w moim komputerze który prezentuje się następująco:

 

CPU - Xeon E5440 2,83GHz (boxowe chłodzenie, zamierzam go podkręcić tylko chłodzenie zmiennie)

MOBO - GA-P31-DS3L

RAM - Patriot 4GB 800MHz

GPU - Radeon HD3850

ZASILACZ - Corsair VS450W

 

Budżet to jakieś 300-330 zł. Nie zamierzam przeznaczać dużo pieniędzy na tą modernizację bo mam w planach wymianę całej platformy na nowszą. Myślałem nad czymś pokroju GTX 470 (nie wiem czy zasilacz podoła) lub GTX 560 (opłaca się dopłacić do wersji TI) czy są jakieś radeony w tym przedziale cenowym które są wydajniejsze od tych GTX-ów. Bardzo dziękuje za wszystkie porady.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo nie podkręcisz tego Xeona na tej płycie głównej. Chipsety P31/G31 przy podkręcaniu FSB powyżej 333MHz zwiększają taktowanie szyny PCI-E powyżej jej standardowej prędkości 100MHz. Nie zaleca się by tą wartość zwiększać powyżej ~105MHz ( FSB np. 333MHz / 3.33MHz = Taktowanie PCI-E) bo może to spowodować uszkodzenie jak nie karty graficznej to ewentualnie dysku twardego. Więc do 3GHz może dobijesz.

 

Z grafik szukaj okazji GTX 560TI, GTX560 lub ostatecznie GTX 470, ewentualnie HD6950, HD6870

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o karty graficzne, to maksymalnie GTX 570 w tej cenie. A poniżej to HD 6950, GTX 560 Ti, GTX 560, GTX 650 Ti i HD 7770. Oczywiście mowa o używanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

350 zł to hd 7850 na gwar kupisz a czasem i 7870xt

 

350 zł to hd 7850 na gwar kupisz a czasem i 7870xt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za porady, 7850 za 350 zł będzie ciężko kupić, raczej będę szukał coś pokroju 560. Czy duża jest różnica w wydajności pomiędzy wersją zwykłą a TI, w ostateczności wezmę GTX 470, o HD6950 nie słyszałem przejrzę testy natomiast odnośnie HD6850/70 i HD7770 słyszałem że wydajnością nie powalają w porównaniu do GTX 560, aha czy mój zasilacz da sobie radę z tymi kartami, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za porady, 7850 za 350 zł będzie ciężko kupić, raczej będę szukał coś pokroju 560. Czy duża jest różnica w wydajności pomiędzy wersją zwykłą a TI, w ostateczności wezmę GTX 470, o HD6950 nie słyszałem przejrzę testy natomiast odnośnie HD6850/70 i HD7770 słyszałem że wydajnością nie powalają w porównaniu do GTX 560, aha czy mój zasilacz da sobie radę z tymi kartami, pozdrawiam.

 

Ja na Twoim miejscu zrobił bym następująco:

 

1) Wstrzymał się do wymiany całej platformy + karta graficzna

2) Dołożyłbym trochę kasy i kupił coś pokroju 750ti/660/R9 270.

 

Po co masz brać bardzo mierną GTX560, skoro po kupnie nowego kompa znów będziesz musiał wymienić kartę, bo jest po prostu słaba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...