Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

felkowsky

Problem z szybkością internetu w laptopie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Od kilku dni borykam się z problemem związanym z szybkością internetu. Posiadam łącze 60 mb/s z upc. Problem w tym, że na speedtescie po kablu prędkość jest 10 razy mniejsza od deklarowanej, czyli 6/7 mb/s jeżeli chodzi o pobieranie, natomiast wysyłanie jest w normie. Co ciekawe na wifi prędkość pobierania dochodzi do 20 mb/s. Oczywiście wezwałem techników z upc, zmienili jakieś pasma ale nadal to nie pomogło. Sprawdzany było na 2 innych laptopach i wszystko było ok ale nie na moim. Posiadam laptop HP pavilion e045sv. Laptop był jakieś 2 miesiące temu po wymianie płyty głównej na nową lecz wszystko działało poprawnie. Karta sieciowa to Realtek PCIe FE Family Controller. Sterowniki są zaktualizowane do najnowszych, laptop przeskanowany antywirem, zostały wykonane logi w których nic nie wykryto. System operacyjny to Win 8.1. Starałem się również naprawić problem poprzez narzędzie wbudowane w win i jedyny komunikat jaki wyskoczył to, że urządzenie lub zasób (serwer dns) nie odpowiada co jest dość dziwne zwłaszcza, że na innych sprzętach tak jak wspomniałem wszystko działa prawidłowo. Wydawało mi się, że problem zaczął występować w momencie zainstalowania htc sync managera, którego zainstalowałem, aby udostępnić przez kabel usb internet lecz odinstalowanie nic nie dało. Ogólnie prędkość pobierania na kablu skacze. Raz jest to 7, raz 4 raz 2 a powinno być około 60 mb/s. Moja wiedza niestety skończyła się w danym momencie dlatego też piszę na forum, może ktoś z was będzie w stanie pomóc. Za wszelką pomoc z góry dziękuje !

 

Jeżeli będą potrzebne jakieś dodatkowe parametry proszę o informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...